جلسه توجیهی طرح بسیج همگام با کشاورز در آمل برگزار شد
31 اردیبهشت 1394 ، دیدگاه 0
جلسه توجیهی طرح بسیج همگام با کشاورز در آمل برگزار شد

 

صبح روز گذشته جلسه ی توجیهی کارشناسان کشاورزی بسیجی "طرح همگام با کشاورز" با هدف پر کردن فاصله ی تولید بین کشاورزان عادی و پیشبرد تولید محصول برنج در سالن شهید مطهری سپاه ناحیه آمل برگزار شد.

در ابتدای جلسه که با حضور مهندسین کشاورزی برگزار شد، سرهنگ علی خادم، فرمانده سپاه ناحیه آمل ضمن خیرمقدم به کارشناسان بخش کشاورزی، درخصوص ضرورت پرداختن به مقوله ی اقتصاد مقاومتی و همچنین نقش بخش کشاورزی در مقاوم سازی اقتصاد، بیانات مبسوطی ارائه کردند.

در ادامه مهندس هادی باقری، مدیر کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان آمل، مهندس احمدعلی یگانه، مدیر بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل و مهندس صادق خرمانی، رئیس اداره ی ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل اقدام به توجیه کارشناسان بسیجی درخصوص حوزه های کاری پرداختند.

مهندس هادی باقری در گفتگو با قافی [1] در مورد هدف این طرح گفت: ما امروز با توجه به همین ظرفیت و توان بخش کشاورزی، قابلیت تولید غذا برای ۲۰۰ میلیون جمعیت را داریم؛ درحالی که اینک برای تامین غذای همین جمعیت ۸۰ میلیونی دچار مشکل هستیم و سالانه ۱۰ میلیارد دلار واردات مواد غذایی داریم. یکی از دلایل این عقب ماندگی، عدم آموزش صحیح و کاربردی کشاورزان در عرصه های کاری است که این امر هم به دلیل کمبود تعداد کارشناسان متخصص می باشد. وی ادامه داد با توجه به همین نقیصه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام به بکارگیری کارشناسان کشاورزی و فارغ التحصیلان این بخش نموده تا با ورود به روستاها، اقدام به آموزش و پرکردن فاصله ی تولید بین کشاورزان پیشرو و غیر پیشرو نماید. البته فعالیت این کارشناسان از چند روز قبل آغاز شده و امروز جلسه ای جهت هماهنگی هرچه بیشتر برگزار گردیده است.

گفتنی است در طرح بسیج همگام با کشاورز شهرستان آمل، ۶۰ کارشناس مرد و زن حضور دارند که از کاشت محصول برنج تا برداشت این محصول ادامه خواهد داشت.

در ادامه تصاویری از جلسه ی توجیهی این طرح را مشاهده می کنید.

۰۱-Copy3

۰۲-Copy3

۰۵-Copy3

۰۶-Copy3

۰۴-Copy3

۰۷-Copy3

۰۹-Copy3

۱۰-Copy3

عکس: علیرضا عسلی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0