رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری آمل:
17 اردیبهشت 1394 ، دیدگاه 0
راه اندازی 61 مرکز رشد دانشگاهی / زیان دهی حدود 100 واحد / شهریه پایه برای دانشجویان افزایش پیدا نمی کند / دانشگاه آزاد را به افراد و گروه های سیاسی اجاره نمی دهیم / گروه خاصی از دلواپسان همیشه نگران ما هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،نشست خبری رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور و معاونان این دانشگاه، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برگزار شد.

حمید میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: امروز بازدید از واحدهای آمل و بابل و افتتاح پروژه های عمرانی واحد آیت الله آملی داشتیم که جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان نیز برگزار شد که مسائل مختلف در حوزه دانشگاه های آزاد استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این که حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد که 61 مرکز رشد با 451 شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد داریم ، گفت: مصوبه ای داریم که اگر شورای اقتصاد دانش بنیان استان طرح را تصویب کند دانشگاه آزاد حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

میرزاده با اشاره به سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 ، تصریح کرد: جذب اساتید جدید، توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت های دانش بنیان و اجرای طرح های فرهنگی ماندگار در دستور کار قرار دارد که باید سرآمد دانشگاه های ملی و منطقه ای شویم که امکان و زمینه های تحقق آن وجود دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در مهر سال 92 که دانشگاه آزاد را تحویل گرفتیم از 472 واحد 235 واحد زیان ده بود که در حال حاضر حدود 100 واحد زیان ده هستند، خاطرنشان کرد: با استفاده از توسعه تحصیلات تکمیلی توانستیم واحدهای زیان ده در مجموعه دانشگاه آزاد را کم کنیم.

وی، ادامه داد: اگر واحدهای دانشگاه آزاد زیان دهی داشته باشند با واحدهای همجوار تجمیع می شوند.

میرزاده با بیان این که مهم است تا ما استانداردهای لازم را در توسعه تحصیلات تکمیلی رعایت کنیم، گفت: مدرک دادن باید با چهارچوب علمی باشد که باید سطح کیفیت ها را بالا ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که همکاری خوبی با وزارت علوم و بهداشت داشتیم که باید با تصویب رشته ها کار را به پیش ببریم، بیان داشت: رشته های جدیدی هم وجود دارد که باید به تصویب کمیسیون گسترش برسد.

وی، ادامه داد: اصل بر برنامه ریزی و همکاری است و هیچ کدام از رشته محل ها بدون مجوز قانونی نیست و دانشگاه های آزاد و همه دانشگاه ها باید ظرفیت سازی کنند تا فرزندان کشور برای تحصیل به خارج از کشور نروند.

میرزاده با بیان این که رشته محل های جدید برای پاسخ به تقاضای بزرگ اجتماعی است، گفت: طرح توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور گسترش یافته است که باید جلوی خروج فرزندان برای تحصیل در خارج از کشور را بگیریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این که یکی از راه های تولید ثروت از علم بحث توسعه تحصیلات تکمیلی است، بیان داشت: منتقدان دانشگاه آزاد به ما پاسخ دهند چه توجیهی دارد فرزندان ما در دانشگاههای درجه دو و سه کشورهای دیگر تحصیل کرده و در ایران تحصیل نکنند.

وی، تصریح کرد: گروه خاصی از دلواپسان همیشه نگران ما هستند که باید بگوییم دانشگاه آزاد اسلامی مصوبات قانونی دولت و مجلس را دنبال می کند.

میرزاده با بیان این که در اقتصاد ایران ارتباط میان دانشگاه، صنعت و خدمات ضعیف است، گفت: برنامه داریم تا سال 96 وابستگی خود به شهریه دانشجویان را به 60 درصد برسانیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به افزایش شهریه های دانشجویی، بیان داشت: از مهر 93 تا مهر 94 شهریه پایه برای دانشجویان افزایش پیدا نمی کند.

وی، ادامه داد: دانشگاه آزاد را به افراد و گروه های سیاسی اجاره نمی دهیم واین دانشگاه تلاش دارد تا در عرصه علمی و تحقیقاتی به فعالیت های خود بپردازد.

میرزاده، تصریح کرد: معاونان و مدیران دانشگاه آزاد اگر می خواهند در انتخابات شرکت کنند باید اعلام کنند تا جایگزین آن ها معرفی شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که یکی از مشکلات ما نیروهای مازاد است که بدون مجوز سازمان مرکزی به کارگیری شدند و راه حلی برای آن ها پیدا شده است تا اشتغال آنان دچار مشکل نشود که از این پس استخدام کارکنان اداری برای دانشگاه آزاد ممنوع است.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0