سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
13 اردیبهشت 1394 ، دیدگاه 0
نگران صلاحیت تخصصی واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال هستیم / طرح استانی شدن انتخابات سبب تقویت قانون گذاری و نظارت مجلس می شود

سید هادی حسینی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به مزایده باشگاه های پرسپولیس و استقلال، گفت: اصل بر برگزاری مزایده و فروش شد که اخیرا هم برگزار ولی دقتی در آن نشده است.

 

نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه در مجلس، تصریح کرد: بعد از این که این اتفاق افتاد باید نظارت شود و فکر نکنم مشکل اصلی این قصه باشد.

 

وی با بیان این که انتظار ما این است باشگاه های استقلال و پرسپولیس واگذار شوند، بیان داشت: باید این باشگاه ها به حیات خود ادامه داده و راجع به آن ها تصمیم گیری شود.

 

حسینی با تاکید بر این که اگر دولت کمک نکند و کسی هم پشت سر آن ها نباشد با مشکل مواجه می شوند، تصریح کرد: پرسپولیس و استقلال دو تیم ملی کشور هستند که باید نگاهی ملی نسبت به این دو تیم وجود داشته باشد.

 

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به این که نگران صلاحیت تخصصی واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال هستیم، ادامه داد: اگر کسانی که باشگاه به آن ها واگذار می شود اهلیت داشته باشند می تواند به اداره مسیر باشگاه کمک داشته باشد.

 

نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه در مجلس، خاطرنشان کرد: بعضی ها شاید نگاهشان این باشد پرسپولیس و استقلال را دولت نگه داشته باشد که یا دولت باید همه باشگاه ها را کمک کند یا هیچ کدام از آن ها را که اگر این نباشد به عدالت خدشه وارد می شود.

 

وی، ادامه داد: نظام اسلامی بر پایه عدالت است که نباید تبعیض ناروا رواج پیدا کند.

 

طرح استانی شدن انتخابات سبب تقویت قانون گذاری و نظارت مجلس می شود

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که طرح استانی شدن انتخابات طرح خوبی است، گفت: مجموعه دخالت های نمایندگان در حوزه های انتخابیه که الان محلی است کم می شود و نگاه ها را به سمت حوزه کلان تر استانی و ملی می کشاند.

وی با اشاره به این که با اجرای این طرح مجالس استانی، شهری و روستایی تقویت می شوند، افزود: در این حال است که نگاه ها و اعتبارات به سمت موضوعات مهم ملی و استانی سوق پیدا می کند.


حسینی، تصریح کرد: نمایندگان به سبب این که نیاز به سطح عمومی محلات و مراکز جمعیتی دارند به سمت مسائل منطقه ای کشیده می شوند.


نماینده مردم قائم شهر در مجلس با بیان این که بخش زیادی از همکاران درگیر مسائل محلی هستند، خاطرنشان کرد: این امر سبب شده است تا خیلی به قوانین و مصوبات توجه نداشته باشند.


وی با اشاره به این که معمولا در مجلس به مسائل متفرقه بیرون پرداخته می شود و توجه در این راستا است، گفت: این مسأله سبب شده است تا بخش قانون گذاری و نظارت مجلس ضعیف شود که طرح استانی شدن انتخابات این امر را تقویت می کند.


حسینی، ادامه داد: این نظر که استانی شدن انتخابات سبب کاهش مشارکت مردمی در انتخابات و کم شدن فاصله میان مردم و نمایندگان می شود نگاه مخالفان طرح است که این افراد نمی توانند در سطح استانی و ملی صاحب رای شوند.


نماینده مردم قائم شهر در مجلس با بیان این که افراد ضعیف تر در مجلس دارند این نگاه را ترویج می دهند، بیان داشت: نماینده هر شهر نماینده آن شهر است و هیچ نماینده ای از حوزه های انتخابیه کم نمی شود ولی کسی که در هر شهر به انتخابات می آید باید سطح استانی و ملی را تجربه کرده باشد و مردم مجموعه استان این فرد را بشناسند.


وی، افزود: الان در موضوع جنگل، دریا، راه و تجارت خارجی در مازندران کاملا از آن غافل هستیم و دلیلش این است که نگاه ما شهرستانی است که طرح استانی شدن انتخابات سبب توجه به موضوعات کلان می شود.


حسینی با بیان این که طرح استانی شدن انتخابات هیچ آسیبی نرسانده بلکه سطح ارتباط را بیشتر کرده و نوع توقعات را تغییر می دهد و کسی که موکل ما است دیگر خواستار آسفالت کوچه نبوده و مسائل مربوط به شورا و وظایف بخشدار را از ما نمی خواهند و هر کسی در جای خودش قرار نمی گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0