در گفتگو با کمال نیوز مطرح شد؛
11 اردیبهشت 1394 ، دیدگاه 0
رونمایی از جدیدترین تألیفات آیت الله جوادی آملی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز تصریح کرد: درسال 93 بیش از 40 اثر حضرت آیت الله جوادی آملی چاپ و به بازار عرضه شد.

 

وی، افزود: حضرت آیت الله جوادی آملی اشراف ویژه ای بر چاپ کتاب دارند که در سال 93 با نظارت ایشان 40 اثر از قبیل کتاب جلد 1 و 2 تحریر الرساله الولایة شمس الوحی تبریزی، تسنیم شماره 31، 32، 33، 34 و35، کتاب رحیق مختوم  جلد 3، کتاب اسفار ملاصدرا در 4 جلد در مبحث حرکت و مبحث زمان، کتاب الاجاره نخستین کتاب فقهی، بر بال اعتکاف، خانواده متعادل و حقوق آن، تفسیر آموزشی سوره آل عمران، امامت و توحید و عدل و دیگر کتب است.

 

حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اتفاقات گرانقدری رخ می دهد و از این آثار برجسته رونمایی خواهد شد که از جمله این آثار جلد نخست کتاب رجال تفسیری است که کار بسیار ارزنده ای بوده و همچنین کتاب ارزشمند ایقاظ النائمین که از آثار حضرت استاد است در کنار جلد 35 تفسیر تسنیم و  دیگر  آثار عرضه  و رونمایی می شود.

 

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء مهم ترین اقدام بخش رسانه ای بنیاد را راه اندازی خبرگزاری اندیشه اسراء عنوان کرد و گفت: در بخش رسانه اقدام بسیار خوبی انجام شد و آن راه اندازی نخستین خبرگزاری اندیشه ای کشور که در آن در راستای اندیشه های حضرت آیت الله جوادی آملی است.

 

حجت الاسلام جوادی آملی با بیان موفقیت های علمی و پژوهشی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در سال 93، ادامه داد: در سالی که گذشت آثار بسیار ارزشمندی در مجموعه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء تولید شد که ارزش و اعتبار جهانی دارد و می تواند در عرصه بین المللی اثرگذاری داشته باشد.

 

وی ادامه داد: از جمله این آثار کتاب مفاتیح الحیات حضرت آیت الله جوادی آملی است که به زبان های انگلیسی، عربی و اردو در حال ترجمه است و امسال این سه ترجمه ارائه می شود.


رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با بیان این که مفاتیح الحیات کتاب زندگی است، خاطرنشان کرد: هرکسی در هر شغل و جایگاهی که قرار دارد باید درست، عادلانه و عاقلانه زندگی کند و این کتاب راه درست زندگی را بر مبنای عقل و عدل ترسیم می کند و او را به صراط مستقیم هدایت می کند تا بتواند به وسیله آن سعادت دنیوی و اخروی را کسب کند.


حجت الاسلام جوادی آملی با اشاره به این که مفاتیح الحیات مورد استقبال فراوانی از سوی جامعه اسلامی قرار گرفته است، گفت: دلیل این استقبال ارزنده را باید در این دانست که مردم ما تشنه معارف و زندگی اسلامی و درصدد روی آوردن به آموزه هایی هستند که به زندگی آنان رنگ و بویی الهی و دینی بدهد که این کتاب چنین مأموریتی را دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0