پیکر همسر و مادر شهید فاضلی در آمل تشییع شد
30 فروردين 1394 ، دیدگاه 0
پیکر همسر و مادر شهید فاضلی در آمل تشییع شد

پیکر مرحومه بتول قربانی همسر و مادر شهید فاضلی در میان انبوه مردم خداجو و شهید پرور شهرستان آمل تشییع شد.

در این مراسم که روز یکشنبه و با حضور مسوولین و مردم خداجوی شهرستان آمل برگزار شد، پیکر این مادر شهید که همسر خویش را در دوران هشت سال دفاع مقدس و فرزند خود را در واقعه جنگل آمل تقدیم اسلام کرده بود، تشییع و به خاک سپرده شد.

مردم قدرشناس شهرستان آمل، پیکر این مادر شهید را که روز گذشته به دلیل کهولت سن دعوت حق را لبیک گفته بود به گلزار شهدای روستای کلاکسر آمل منتقل نموده و در کنار مزار همسر و فرزند شهیدش به خاک سپردند.

شهید مسلم فاضلی همسر این مرحومه در سال 64 در عملیات های فاو و والفجر8 حضور داشت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین عباس فاضلی پسر این مرحومه نیز در سال 61 در واقعه تحرکات منافقان جنگل در شهرستان آمل در دفاع از اسلام به درجه شهادت نائل آمد.

رییس اداره بنیاد شهید وامورایثاگران شهرستان آمل دراین رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: خانواده معظم شهدا سرمایه های عظیم کشور هستند که با ایثار و از خود گذشتگی جوانان و فرزندان خود را تقدیم اسلام کردند تا ارزش های اسلامی این نظام الهی زنده بماند.

احمد سیفیان عمرانی افزود: ایثار و از خودگذشتگی خانواده معظم شهدا در دفاع از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی به حدی است که بزرگترین سرمایه زندگی را تقدیم اسلام کردند و اگر این ایثار نبود امنیت امروز در جامعه حکفرما نبود.

وی تصریح کرد: مادران شهیدان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس با تأسی از حضرت زینب (س) از تمامی هستی خود گذشتند و با ادامه دادن راه شهیدان پرچم آنان را برافراشته نگاه داشتند .

وی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان از چنان عزت و اقتداری برخوردار شده که خار چشم دشمنان اسلام گردیده و همه وظیفه دارند تا با زنده نگاه داشتن یاد شهیدان، روح ایثار و از خودگذشتگی را در جامعه زنده نگاه داشته و از این نظام الهی حراست نمایند.

شهرستان آمل با حدود 400 هزار نفر جمعیت در استان مازندران واقع شده و در دوران پیروزی انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی وپس از آن هزار و 35 شهید تقدیم نظام کرده است./ایرنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0