اولین همایش بین المللی اخلاق و ادیان در قم برگزار می‌شود
11 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی اخلاق و ادیان از برگزاری این همایش در اسفندماه سال جاری در قم خبر داد.

حجت الاسلام سید عباس حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به زمان برگزاری همایش گفت: این همایش در روزهای نهم و دهم اسفندماه در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار می‌شود.
 
وی افزود: فراخوان ارسال آثار از اسفندماه سال قبل آغاز و تا 30 شهریور ماه مهلت آن ادامه دارد.

مهلت ارسال آثار

دبیر اجرایی همایش بین المللی اخلاق و ادیان ادامه داد: علاقمندان به شرکت در همایش باید چکیده مقالات خود را سی‌ام خرداد ماه و اصل مقالات خود را تا سی‌ام شهریور ماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

اهداف برگزاری همایش

حسینی غنی سازی پژوهش‌های حوزه اخلاق و دین، جلب پژوهش‌های کاربردی و ارائه آن‌ها، تبادل نظر و آراء اندیشمندان حوزه اخلاق و دین و توان سنجی ادیان در حوزه دین و اخلاق را از اهداف برگزاری این همایش ذکر کرد.

محورهای همایش

وی ادیان و مسائل اخلاقی، اخلاق در آیین‌های شرقی، اخلاق در یهودیت و مسیحیت، اخلاق در اسلام و مبانی معرفتی اخلاق را از محورهای این همایش عنوان کرد.

دبیر اجرایی همایش بین المللی اخلاق و ادیان در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری هفت پیش نشست خبر داد و اظهار داشت: این پیش نشست‌ها از مهرماه آغاز می‌شود.
 
حسینی اخلاق زیستی، اخلاق در ادیان ابراهیمی، اخلاق در ادیان شرقی، اخلاق در اسلام (2 نشست)، نکوداشت علامه شیخ محمد تقی آملی و اخلاق و رسانه را از موضوعات این نشست‌ها برشمرد.
 
وی اعلام کرد: از 20 کشور جهان در این همایش حضور دارند.
 
تعداد ثبت نام کنندگان و تعداد آثار

دبیر اجرایی همایش بین المللی اخلاق و ادیان اضافه کرد: در حال حاضر تعداد 140 نفر برای شرکت در همایش ثبت نام و تعداد 23 اثر نیز به دبیرخانه همایش ارسال شده است.
 
حسینی بیان داشت: علاقمندان به شرکت در همایش باید آثار خود را به نشانی اینترنتی conf.esra.ir ارسال کنند.
 
 وی اظهار کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن دبیرخانه به شماره 7777793 تماس بگیرند

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0