افتخارات دیگر برای شرکت قند کاترین آمل؛
19 فروردين 1394 ، دیدگاه 0
انتخاب بعنوان واحد برتر حامی حقوق مصرف کنندگان و واحد برتر ارتقای ایمنی و سلامت غذا در استان مازندران

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، شرکت قند کاترین آمل توانست با پشتکار مدیر جوان و کوشای خود در آغاز سال 94 دو عنوان واحد برتر حامی حقوق مصرف کنندگان و واحد برتر ارتقای ایمنی و سلامت غذا در مازندران را نصیب خود کند.

 

شرکت قند کاترین آمل در سال گذشته نیز توانسته بود واحد نمونه و برگزیده صنایع غذایی و واحد نمونه تولیدی استاندارد استان مازندران را از آن خود کند.

علی امینی، مدیرعامل شرکت قند کاترین  در گفتگو با خبرنگار ما افزود: یکی از بزرگترین دغدغه های انسان امروز سلامت محصولات غذایی و تغذیه سالم بوده و همچنین فرهنگ تولید غذای سالم یکی از اساسی ترین ارکان توسعه پایدار کشور است ، از اینرو مدیران صنایع غذایی کاترین مفتخرند با تکیه بر تلاش شبانه ­روزی و بهره­ گیری از نیروی کار و تجربه و تخصص جوانان ایرانی تولید کننده محصولی سالم و با کیفیت بوده و سهمی در ارتقای سطح کیفی صنعت غذای کشور عزیزمان داشته باشند.

وی افزود: شرکت تکامل غذا در سال 1385 در قالب شرکت سهامی خاص موفق به اخذ مجوز تاسیس از وزارت صنایع و معادن گردید و در سال 1386 با ظرفیت تولید 10 تن قند کله و شکسته پختی با نام تجاری کاترین به بهره برداری رسید و به یاری پروردگار و همت مدیران تاکنون شرکت روند رو به رشدی را طی نموده است.

مدیر شرکت قند کاترین بیان داشت: مدیران این شرکت همواره با هدف تولید محصول سالم و خالص سعی در بهبود کیفیت محصولات تولیدی خود داشته و خوشبختانه تا امروز موفق به جلب توجه و اعتماد هرچه بیشتر مشتریان خودنیز گردیده اند.

امینی خاطر نشان کرد: هدف این شرکت تنها فروش محصول نبوده بلکه عادت به تولید محصول غذایی سالم از عمده اهداف این شرکت بوده و همواره با شعار( تضمین کیفیت ، سرمایه ماست) تضمین سلامت خانواده های ایرانی را مسئولیت خود دانسته و می داند واین شرکت در سال 1392 موفق به دریافت گواه نامه های حلال و ایزو 9001 و22000 از شرکت TUV آلمان گشته است.

.

مهندس امینی با اشاره به راه اندازی کیفیت آزمایشگاه مجهز درشرکت گفت: یکی از مهمترین بخشهای شرکت تکامل غذا بخش آزمایشگاه است زیرا رابطه مستقیم با محصول نهائی دارد و در واقع سلامت و بهداشتی بودن هر محصول توسط این قسمت از شرکت  مشخص میشود و آزمایشگاه مواد غذائی تکامل غذا  با داشتن وسایل پیشرفته آزمایشگاهی یکی از مجهزترین آزمایشگاههای قند را در اختیار دارد.

وی تاکید کرد: هر نوع مواد اولیه که به کارخانه وارد میشود و با محصول نهائی که به دست مشتری میرسد ارتباط داشته باشد توسط مسئول فنی آزمایشگاه بررسی و سالم بودن آن تایید میگردد  وعلاوه بر کنترل مواد اولیه  به طور مداوم پروسه تولید توسط گروه کنترل کیفیت شرکت بطور  روزانه کنترل و نمونه گیری و سلامت و کیفیت آن بررسی میگردد که پس از تکمیل بسته بندی محصول قبل از بارگیری قند وشکر برای خروج از کارخانه یکبار دیگر محصولات نمونه گیری و کنترل نهائی میشوند تا محصولات با کیفیت مناسب وارد بازار شوند.

آدرس شرکت : آمل شهرک صنعتی امام زاده عبدالله فاز یک لاله یک تلفن 5-44204272-011

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0