نماینده مردم آمل در مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
10 فروردين 1394 ، دیدگاه 0
بررسی آخرین وضعیت اقدامات و پروژه های شهرستان آمل / آغاز ساخت سرای سالمندان با حضور رییس بهزیستی کشور

عزت الله یوسفیان ملا ، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به نام گذاری سال 94 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی گفت: قطعا ملت ایران با حضور خود در تمام صحنه ها از قبیل راهپیمایی روزقدس ، 22 بهمن، انتخابات وسایر مراسمات ملی و مذهبی در طول انقلاب توانسته است نمره قبولی بگیرد.

 

وی بیان داشت: اکنون که سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی انتخاب شده است دولت و ملت وظیفه دارند در کنار یکدیگر برای پیشرفت و تعالی نظام اسلامی گام بردارند.

 

یوسفیان ملا با اشاره به اقدامات صورت گرفته درسال 93 در شهرستان آمل بیان داشت: خدا را شاکر هستیم که توانستیم در کنار وحدت وهمدلی بین مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان وهمت و تلاش آنان قدمهای خوبی برداریم که در شکوفایی آینده شهرمان تاثیرگذار باشد.

 

آغاز ساخت سرای سالمندان در نیمه دوم فروردین

 

وی با بیان اینکه با پیگیری های مجمع خیرین شهرستان مراحل اولیه برای آغاز ساخت سرای سالمندان به اتمام رسیده است خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت 10 هزارمترمربع در جنوب شهر آمل برای ساخت مرکز جامع توانبخشی و سالمندی با عنوان مرکز  کرامت از سوی اداره کل راه وشهرسازی سند آن تحویل مجمع خیرین شهرستان آمل شد.

 

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: برای ساخت این مرکز در فاز اول مبلغ 500 میلیون تومان تامین اعتبارشده است که مراسم کلنگ زنی آن در  نیمه دوم فروردین 94  با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور برگزار می شود.

 

دستور وزیر بهداشت برای تجهیز بیمارستان وانا

 

یوسفیان ملا با اشاره به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تجهیز بیمارستان 10 تختخوابی وانا لاریجان ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته درسال 94 از سوی وزیر بهداشت دستور تجهیز بیمارستان صادر شد که قابلیت افزایش 34 تخت را براساس ظرفیت و نیاز منطقه دارد.

 

وی همچنین از افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) که درحال تجهیز می باشد در نیمه اول سال 94 خبرداد.

 

تامین اعتبارات لازم برای ساخت ساختمان دانشگاه دولتی فناوری های نوین

 

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید براینکه شهرستان آمل توانسته است در امر تعلیم وتربیت در آموزش وپرورش در سطح استان وکشور خوش بدرخشد تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته کارساخت 3 مدرسه در میخران ، سائیج محله و کمدره در حال اتمام می باشد که درسال 94 ، 3 مدرسه دیگر ازقبیل مدرسه شهید پوریان کلاکسر مصوبه آن به تصویب رسیده است که در آینده نزدیک عملیات ساخت آنها شروع می شود.

 

یوسفیان ملا درخصوص تامین اعتبار برای ساخت ساختمان دانشگاه دولتی فناوری های نوین آمل یادآورشد: برای ادامه ساخت دانشگاه دولتی آمل مبلغ 500 میلیون تومان پرداخت شد که درحال تکمیل شدن می باشد و امیدواریم درسال 94 به اتمام و بهره برداری برسد.

 

بودجه 50 میلیارد و 750 میلیون تومانی برای ادامه اجرای طرح هادی روستایی

 

وی با تاکید بر اتمام اجرای طرح هادی در اکثر روستاهای شهرستان گفت: طرح هادی در بسیاری از روستاها به اتمام رسیده و درسال 94 برای ادامه اجرای طرح هادی درروستاهای باقی مانده مبلغ 50 میلیارد و 750 میلیون تومان تامین اعتبارشده که در اواخر فروردین سال 94 اجرایی می شود.

 

ساخت فرودگاه آمل در حال کارشناسی فنی

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به بازدید کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری از زمین ساخت فرودگاه درمنطقه دشت سر افزود: خوشبختانه با گزارشی که از سوی کارشناسان اعلام شد، زمین را برای ساخت فرودگاه مناسب تشخیص دادند که درحال کارشناسی فنی می باشد.

 

یوسفیان ملا ادامه داد: امیدواریم که پس از بررسی کارشناسان فنی و باهماهنگی بعمل آمده با وزیر راه وشهرسازی در اواخر فروردین 94 کار مطالعاتی آن شروع شود.

 

تخصیص اعتبار 150 میلیارد تومانی برای چهاربانده کردن جاده هراز

 

وی با بیان اینکه پیمانکاران جاده هراز سه شیفته مشغول کارهستند اذعان داشت: برای چهاربانده کردن جاده هراز تاکنون اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان تخصیص داده شده است که امیدواریم با این روند کاری که وجود دارد تا پایان سال 94 افتتاح و به بهره برداری برسد.

 

نماینده مردم آمل درمجلس افزود: شرایط آب شرب وآب کشاورزی مناسب نیست و با احداث این سد برای آمل وشهرهای اقماری همچون چمستان ، محمود آباد ، فریدونکنار ، بخشی از بابلسر ، بخشی از بابل وتمامی روستاها آب کشاورزی آن ها یکپارچه می شود و چاهی برای آب شرب نداشته وآب سد به چاه آب روستایی ، شهری و آب کشاورزی وصل می شود.

 

وی با اعلام اینکه این سد با احداث و راه‌اندازی در تامین آب شرب، کشاورزی و انرژی بسیار اثرگذار است، خاطرنشان کرد: علاوه بر زمین‌های موجود کشاورزی با بهره‌برداری از سد هراز می‌توان 14 هزار هکتار دیگر از زمین‌ها را به زیر کشت برد و میزان کشت در زمین‌های کشاورزی تا دو و سه کشت ادامه داد.

 

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وجود سه کانال بزرگ در این سد با آب‌دهی بالا به سمت دابودشت، هراز پی و لیتکوه برای کشاورزی اثرگذار است، گفت: با توجه به وضع موجود و تلاش پیمانکار این سد، در سال 1397 آب‌گیری شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

اتمام پروژه های گازرسانی در اکثر روستاهای آمل

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام گازرسانی به بخش های مرکزی ، دابودشت وامام زاده عبدالله و شهرهای آمل ودابودشت اشاره کرد و بیان داشت: با 5 روستای باقی مانده در بخش دشت سر بزودی پرونده گازرسانی شهرستان آمل بسته خواهد شد.

 

وی یادآورشد: کارعملیات گازرسانی به دوشهر رینه وگزنک در دست اجرا می باشد که بزودی افتتاح می شود.

 

تخصیص اعتبار 140 میلیارد ریالی برای آغاز عملیات اجرایی پروژه میدان هزارسنگر

 

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به پروژه میدان هزارسنگر و احداث پل روگذر متصل دو کمربندی هزارسنگر و محمودآباد مطرح کرد: برای آغاز عملیات اجرایی پروژه میدان هزارسنگر اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال اختصاص یافته است.یوسفیان‌ملا با تاکید براینکه هم‌اکنون پیمانکار برای این پروژه ملی انتخاب شده است، افزود: اعتبار اولیه این پروژه برای ساخت دو حلالی بزرگ، از ورودی کمربندی تهران به سمت محمودآباد در نظر گرفته شده است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه تاکنون تلاش مضاعفی برای آب‌رسانی روستایی و تخصیص اعتبار از سوی تبصره 22 ماده 180 برای این شهرستان صورت گرفته است، افزود: در راستای اجرای طرح آب‌رسانی روستاهای آمل در بخش اول 30 میلیارد ریال و در سایر موارد آب 35 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

 

ما به دنبال کار و خدمت به مردم هستیم

 

وی با تاکید براین که ما به دنبال کار و خدمت کردن به مردم هستیم خاطرنشان کرد: عده ای با بداخلاقی به دنبال کم رنگ جلوه دادن این خدمات هستند و برای جلوگیری از روند این اقدامات سنگ اندازی می کنند.

 

نماینده مردم آمل در مجلس اظهارداشت: اگر قصد خدمت دارید بیایید درکنار هم برای این مردم خدمت کنیم درحالی که می توانیم برای توسعه شهرستان همت و تلاش بیشتری داشته باشیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0