کی‌روش: باید تمرکزمان روی موفقیت تیم ملی باشد/اکنون وقت صحبت درباره نکات مثبت است
10 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد که اکنون باید تمرکز همه روی موفقیت تیم ملی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از تمرین تیم ملی که امروز در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد در مورد انتخابات موزامبیک به عنوان حریف تدارکاتی ایران و اینکه این تیم بر چه اساسی انتخاب شده گفت: برنامه‌ای برای تیم ملی تنظیم کردیم و بر اساس آن رو به جلو حرکت می‌کنیم. بخشی از این برنامه در مورد این اردو بوده که در آن نمی‌توانیم بازیکنان ملی پوش برخی از باشگاه‌ها را در اختیار داشته باشیم و از موقعیت پیش آمده استفاده کنیم تا بازیکنان باشگاه‌هایی که در آسیا حضور ندارند را در تیم ملی به کار بگیریم.

وی ادامه داد: انتخاب موزامبیک دو دلیل دارد، اول اینکه موزامبیک یکی از حریفانی بود که می‌توانستیم انتخاب کنیم و آمادگی برگزاری مسابقه با ما را داشت و دوم حریفی می‌خواستیم که در حد وسط آماده سازی خودمان باشد. می‌خواستیم به بازیکنانی که درگیر مسابقات آسیایی نیستند و بازیکنان جوان فرصت بدهیم.

کی‌روش در مورد اینکه موزامبیک به خاطر در دسترس بودن انتخاب شده است عنوان کرد: ما به منافع‌مان خودمان نگاه می‌کنیم و بر اساس منافع خود موزامبیک را انتخاب کردیم. موزامبیک یکی از دو سه تیمی بود که می‌توانستیم با آنها بازی کنیم. کادر تیم ملی و فدراسیون تلاش زیادی کرد تا تیمی را انتخاب کنیم که منافع مشترک داشته باشیم و در حد آماده سازی خودمان باشد. دعوت‌های دیگری هم داشتیم که آنها را رد کردیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه آیا می‌خواهد یک تیم جوان آماده کند و به همین خاطر ممکن است به بازیکنان جوان فرصت بیشتری بدهد گفت: وظیفه من این نیست، وظیفه من ساخت یک تیم ملی و مقتدر است و باید بهترین بازیکنان ایرانی را به تیم ملی بیاورند تا موفق تر عمل کنیم. باید بهترین بازیکنان ایرانی چه در داخل و چه خارج از کشور را دعوت کنیم تا تیم ملی مقتدر داشته باشیم.

کی‌روش اظهار داشت: در حال حاضر تمرکز ما روی بازی روز چهارشنبه با موزامبیک است. اردوی بعدی ما در ترکیه است که این اردو آخرین اردوی تیم ملی قبل از بازی‌های ژوئن خواهد بود و بازی با موزامبیک هم مهم است. بعد از بازی با موریتانی و موزامبیک شناخت و قدرت تصمیم گیری بهتری خواهم داشتم. و چهره‌های جدیدی بعد از این دو اردو مشخص می‌شوند به همین خاطر این اردو مهم است.

وی ادامه داد: اردوی بعدی ما 14 می شروع می‌شود که آخرین اردوی تیم ملی است و ما به دنبال این هستیم که در 19 و 20 می یک بازی دوستانه داشته باشیم. اردوی آینده ما 14 می در تهران شروع می‌شود و تا 20 می ادامه پیدا می‌کند و 21 می به ترکیه می‌رویم و بعد از اردوی ترکیه به ازبکستان خواهیم رفت.

سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: برنامه ریزی که انجام داده‌ایم این است که تا 27 می در استانبول باشیم و به طور حتم یک بازی با عراق در استانبول داریم و 2 روز بعد از آن هم از استانبول به تاشکند می‌روی.م این برنامه و اردوها از خیلی وقت پیش هماهنگ شده بود و امیدوارم 14 می بتوانم از تمام بازیکنانی که می‌خواهم استفاده کنم.

کی‌روش در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در سفرش به ازبکستان شرایط این کشور را چگونه دید و شایعه شده بود که او از برخی مسائل رضایت ندارد خاطرنشان کرد: من خوشحالم که این سؤال را مطرح کردید. شما حتی می‌توانید خارج از کنفرانس هم به طور سیستماتیک با والی زاده تماس بگیرد و سؤالات خود را از او بپرسید زیرا در چند هفته اخیر مطالبی که نوشته می‌شود درست نبوده و اشتباه‌های زیادی در مطالب رسانه‌ها دیده شده است. سفرم به ازبکستان خوب بود و امکانات خوبی در آنجا هست. من حتی از زمین بازی هم بازدید کردم و زمین در حال ترمیم و بهتر شدن است.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه نظرش در مورد لیگ برتر ایران چیست گفت: می‌توانم به این سؤال جواب بدهم ولی در حال حاضر این کار را نمی‌کنم چون هنوز لیگ برتر تمام نشده است. دو هفته از مهمترین بخش مسابقات باقی مانده است. بعد از لیگ در مورد مسابقات مطالبم را می‌گویم و بیشتر صحبت می‌کنم. با عرض معذرت اکنون به این سؤال جواب نمی‌دهم چون نمی‌خواهم کلمه‌ای بگویم و اشخاصی از آن کلمات استفاده‌ای که نشود را بکنند.

وی ادامه داد: آنچه می‌توانم بگویم این است که افراد زیادی برای موفقیت تیم ملی تلاش می‌کنند. حس می‌کنم و مطمئنم که اکثریت باشگاه‌ها و دست اندرکاران فوتبال تیم ملی را حمایت کرده‌اند و آن چه از دستشان برآمده انجام داده‌اند. بازیکنان هم تلاش زیادی کرده‌اند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا به جام جهانی برویم.

کی‌روش یادآور شد: فکر می‌کنم بهتر است تمرکز‌مان روی این مسائل باشد تا نکاتی که اهمیت زیادی ندارد. من خیلی وقت است که این حرف را می‌زنم. از 6 ماه پیش هم گفته‌ام که جام جهانی برای ایران از 14 می شروع می‌شود و این را دوباره تکرار می‌کنم که از 14 روز دیگر جام جهانی شروع می‌شود.

کی‌روش تصریح کرد: اکنون زمانی است که باید در مورد نکات مثبت صحبت کنیم و با افرادی صحبت کنیم که دوست دارند قلبا به تیم ملی کمک کنند. همانطور که گفتم جام جهانی 14 روز دیگر شروع می‌شود و جام جهانی برای ایران در سال 2014 برزیل نیست. 6،5،4 ماه قبل هم آن را گفته‌ام و باز هم آن را تکرار می‌کنم. الان زمانی است که باید دست به دست هم بدهیم و زمانی است که منافع تیم ملی بر همه چیز ارجحیت دارد.

 

به گزارش فارس کی‌روش با تاکید منافع تیم ملی ایران عنوان کرد: الان باید منافع تیم ملی بالاتر از هر منافع دیگری در فوتبال ایران باشد و من شخصی نیستیم که این تصمیم را بگیرم. وظیفه من این نیست که این کار را انجام بدهم. من به شما و همه می‌گویم که منافع تیم ملی باید به همه چیز ارجح باشد. چیزهای زیادی در زندگی‌ام یاد می‌گیرم و چیزهای زیادی در مورد ایران یاد می‌گیرم ولی یک چیز را یاد گرفته‌ام و آن این است که مطمئنا هواداران فوتبال ایران می‌خواهند دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی به جام جهانی برود و آنها این حق را دارند. جام جهانی 14 روز دیگر برای ایران شروع می‌شود و من نمی‌توانم به تنهایی در این مورد تصمیم بگیرم.

 

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه امکان دارد 3 تیم استقلال، سپاهان و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعدی صعود کنند و در آن صورت ممکن است بازی‌های آنها در مرحله حذفی آسیا با بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی همزمان شود و دراین صورت شما چه تصمیمی می‌گیرد. گفت: من نمی‌توانم به این سؤال جواب بدهم. وظیفه من نیست این سؤال نباید از سرمربی تیم ملی پرسید شود.

 

وی در مورد اینکه غیبت ملی پوشان این 3 باشگاه می‌تواند به تیم ملی ضربه بزند، گفت: آنچه که می‌دانم این است مشکلی که به وجود آمده هیچ ارتباطی به لیگ باشگاه‌های ایران، خود من و یا فدراسیون فوتبال ایران ندارد. این تصمیم ای اف سی است که باعث شده ایران، ازبکستان و قطر همه با هم این مشکل را داشته باشیم. ما یک صندلی داریم و 2 نفر می‌خواهند روی آن بنشیند. این وظیفه من نیست که تصمیم گیری کنم که چه کسی روی صندلی بنشیند. این مسئله از قدرت من خارج است.

 

 کی‌روش اظهار داشت: متاسفانه ای اف سی مشکل را درست کرده و این مشکل هم فقط برای ایران نیست و سایر کشورها هم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آن چیزی که می‌توانم بگویم این است که یک برنامه داریم و تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم که به نتیجه مورد نظرمان برسیم.

 

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه اگر بازیکنان ملی پوش باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان را در اختیار نداشته باشد چه می‌کند گفت: بهترین پیغامی که من می‌توانم به شما بدهم این است که ما باید دنبال راه حل خوبی باشیم. تیم ملی و باشگاه‌ها باید با یک رابطه خوب و گفت و گوی سازنده بهترین تصمیم ممکن را بگیرند. وظیفه من در حال حاضر این است که با این مشکل با ذهنیتی راهگشا برخورد کنم تا این مشکل حل شود نه اینکه ذهنیتی منفی داشته باشم.

 

وی ادامه داد: تلاش کردیم راند شانزدهم را جا به جا کنیم. بقیه کشورها هم همین کار را کرده‌اند اما ای اف سی قبول نکرد. بهترین راه حل این است که با باشگاه‌ها ارتباط خوبی داشته باشیم و در گفت و گوی سازنده به یک راه حل مفید برسیم.

 

کی‌روش در مورد مصدومیت اشکان دژاگه گفت: مصدومیت او با یکی دو هفته استراحت برطرف می‌شود.

 

سرمربی تیم ملی در مورد احتمال دعوت از قوچان‌نژاد (گوچی) بازیکن ایرانی خارج از کشور گفت: من در مورد بازیکن خاصی صحبت نمی‌کنم و در آینده اگر مسئله‌ای بود آن را اعلام می‌کنیم. در آینده خبرهای خوبی داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0