نظر دبیرکل آملی اتاق تعاون ایران در خصوص اولویت های بخش تعاون در سال جدید+عکس
4 فروردين 1394 ، دیدگاه 0
نظر دبیرکل آملی اتاق تعاون ایران در خصوص اولویت های بخش تعاون در سال جدید+عکس

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به اولویت‌های این بخش برای افزایش اشتغال‌، ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود درباره تدوین سند و استراتژی سه ساله اتاق تعاون، گفت: در این سند به لحاظ بخشی، جغرافیایی و زمانی در رشته‌های مختلف مسیر رسیدن به تحقق منویات رهبر انقلاب هموار خواهد شد.

ماشاءالله عظیمی در گفت‌وگویی،‌ با اشاره به اولویت‌های بخش تعاون در سال جدید، اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره دارند حل مشکلات اقتصادی یکی از مهمترین اولویت‌ها باید قرار گیرد و این مسئله قطعاً با حضور و مشارکت فعال مردمی حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخش تعاون یکی از راهکارهای حضور موثر و کارآمد مردم و مشارکت فعال آنان خواهد بود، افزود: حلقه مفقوده ایجاد توسعه و تحول در اقتصاد شبکه تعاونی است و قطعاً‌ این بخش برای تقویت بنیادهای اقتصاد طبق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موثر خواهد بود.

دبیرکل اتاق تعاون ایران تاکید کرد: در قالب اتحادیه‌های تخصصی، تعاونی‌ها در استان‌های مختلف ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی دارند که در این زمینه برای ایجاد ثبات اقتصادی، کاهش تورم، رونق اقتصادی و خروج از رکود و برنامه‌ریزی دقیق مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

عظیمی استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی مخصوصاً‌ تعاونی‌ها را برای مبارزه با محدودیت‌های ناخواسته (تحریم‌ها)، موثر دانست و تصریح کرد: در بخش‌های مختلفی همچون حمل و نقل‌، کشاورزی، تجارت، مصرفی و توزیعی، تعاونی‌ها سهم بالایی دارند که باید توجه به این بخش جزء اولویت‌های دولت در سال 94 باشد.

وی گفت: بخش تعاونی برای ایجاد اشتغال با هزینه‌های بسیار کمتر از سایر بخش‌ها می‌تواند به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های اقتصادی دولت در سال جدید مورد توجه واقع شود.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به شعار سال جدید با عنوان «همدلی و همزبانی با تعامل دولت و ملت»، گفت: بخش تعاونی آمادگی کامل برای همکاری با دولت برای تحقق شعار سال را اعلام می‌کند تا برای افزایش فعالیت‌های مولد اقتصادی و کاهش مشکلات مردم گام‌های محکمی برداشته شود.

عظیمی با اشاره به اولین برنامه اتاق تعاون ایران در سال 1394، تصریح کرد: اتاق به لحاظ زمانی، بخشی، رشته‌ای و جغرافیایی با بهره‌گیری از قوانین موجود استراتژی 3 سال آینده را با کمک  تعاون‌گران، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها تدوین خواهد کرد.

وی زمان آماده‌سازی و ابلاغ این سند و اجرای آن را نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 94 اعلام و ابراز امیدواری کرد: برای تحقق شعار سال تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت./فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0