نماینده مردم آمل در مجلس در گفتگو با کمال نیوز خبرداد:
3 فروردين 1394 ، دیدگاه 0
ابلاغ قانون رفع موانع تولید بعد از تعطیلات نوروز / برخی از دستگاهها همراهی لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی ندارند

عزت الله یوسفیان ملا ، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به اینکه سال 93 مجلس توانست در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام های خوبی بردارد گفت: یکی از مهم ترین اهداف مجلس در خصوص اقتصاد مقاومتی، تصویب قوانین لازم در راستای تحقق این حوزه بوده است.

 

وی افزود: پیگیری و تصویب قانون رفع موانع تولید به عنوان بخش عمده تحقق اقتصادی مقاومتی را مجلس به عنوان راهکار اساسی در نظر گرفته بود.

 

 نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مجلس توانست برای تحقق اقتصاد مقاومتی کمیسیون ویژه ای را تشکیل بدهد بیان داشت: در این کمیسیون ویژه اعضای مختلف کمیسیون های 18 گانه با برگزاری بیش از 100 جلسه توانستند قانون رفع موانع تولید را شکل دهند.

 

 عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: هدف از این قانون افزایش تولید داخلی و برطرف کردن موانع تولید برای بر طرف کردن نیاز داخلی و قطع واردات بوده است.

 

یوسفیان ملا با بیان این که برای تحقق اين قانون بايد دستگاه های کيفی و برنامه ريز تلاش کنند تا برای توليدات داخلی بازار مصرف به وجود آيد خاطرنشان کرد: خوشبختانه قانون رفع موانع تولید در پایان سال 93 به تصویب شورای نگهبان رسید که بعد از تعطیلات نوروزی به دولت ابلاغ می شود.

 

وی به دیگر پیگیری های مجلس در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: مجلس جلساتی را با برخی از اعضای دولت و مسئولین خارج از مجلس برگزار کرد که متاسفانه به جهت عدم همراهی برخی از دستگاهها ، جلسات خروجی خوبی نداشته و مجلس در این امر نتوانسته توفیقات خوبی داشته باشد.

 

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون کسب و کار به عنوان راهکار دیگر برای تحقق اقتصاد مقاومتی یادآورشد: تصویب قانون کسب و کار در امر تقویت اقتصاد مقاومتی تا حدودی مفید بوده ولی قانون رفع موانع تولید مستقیما بر اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار است.

 

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به بخش سرمایه و تولید نگاه ویژه ای شود که بتوانیم با همراهی دولت شرایط بهتری را برای بازار سرمایه ایجاد کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0