عباسی در یادواره شهدای آمل:
24 اسفند 1393 ، دیدگاه 0
مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بحران نظری و سوء مدیریت است/ با رفع تحریم ها مشکلات کشور حل نمی شود/ نسل جوان جامعه به دنبال تحول در علوم انسانی باشند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حسن عباسی، رییس مرکز بررسی های دکترینال، در یادواره مردان بی ادعا ویژه سرداران و 1033 شهید شهرستان آمل که در حسینیه آل طاها آمل برگزار شد با بیان این که شناخت معرفتی از معصومین(ع) امری ضروری است که بسیاری از انحرافات فکری و عقیدتی امروز را پاسخ می دهد، گفت: یکی از عظیم ترین دلایل بحران ها درک معرفتی از انسان های صالح است.

 

وی، افزود: عده ای با بهره گیری از ظرفیت های عزاداری، انحرافات فکری را تحت عنوان شیعیان انگلیسی با هدف تفرقه رقم زدند که معرفتی کردن حوزه شناخت از معصومین(ع) راهگشای مقابله با این اقدامات است.

عباسی با بیان این که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) ثمره فواد حضرت فاطمه(س) هستند، بیان داشت: در نقشه انسان در قرآن انسان به مانند پیازی است که چهار لایه صدر، شغاب، قلب و فواد دارد.

 

رییس مرکز بررسی های دکترینال با اشاره به این که بخشی از آن چه که ذهن و چشم دل گفته می شود فواد است که امروز باید به مفاهیم پایه ای قرآن نزدیک شویم، خاطرنشان کرد: خیلی از انسان ها با چشم مادی سر خود می بینند که افراد متخصصی برای درمان آن ها داریم ولی هیچ متخصصی نمی تواند چشم دل را رقم بزند که برای این دست باید علومی تولید و تبیین شده و از نسل جوان ما عالمانی بیرون بیایند که این امر را رقم بزنند.

 

وی با تاکید بر این که یادآوری از شهدا سخن از کسانی است که وقتی به عملکرد آن ها نگاه می کنیم فواد ما آرام می شود، گفت: در دنیای امروز همه سعی می کنند برخورداری مادی داشته و برای خلاف کردن کورس می گذارند.

 

عباسی، ادامه داد: در چنین شرایطی وقتی زندگی مردان بی ادعا را مطالعه می کنیم نخستین گام آن ها قطع کردن از تعلقات دنیوی است، بیان داشت: آن قدر که دنبال خودآرایی هستیم متوجه نقشه روح خود نیستیم و تعلقات دنیوی ما را زمین گیر کرده است.

وی با بیان این که در جامعه ما هرکسی علوم انسانی خوانده معرفت او توحیدی نبوده و تصلیصی است، افزود: آمدند بازی به اسم لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را به راه انداختند و بهترین های عمر خود را تلف می کنیم تا علومی را یاد بگیریم که در آن طرف دنیا شکست خورده است.

 

عباسی با تاکید بر این که اگر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و دیگر عرصه های ما خراب است به سبب آن بوده که علوم انسانی مشکل دارد، بیان داشت: با چنین معرفت مخدوشی نمی توانیم فواد انسان را به جایی برسانیم که بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم.

 

وی با اشاره به این که روش اقتصادی همه جناح های ما اقتصاد لیبرالی است، گفت: هر وقت در بانک ها اختلاس می شود می گویند رییس بانک اختلاس کرد ولی کسی نمی گوید خود ساختار بانک ما مشکل دارد.

 

رییس مرکز بررسی های دکترینال با بیان این که علوم انسانی ما غیر توحیدی است که باید فکری کرده و حرفی بزنیم، افزود: مدل اقتصاد لیبرال پاشیده است و باید بدانیم با رفتن این و آن مشکل ما در عرصه اقتصاد حل نمی شود.

 

وی، خاطرنشان کرد: اقتصاد آمریکا و اروپا سقوط آزاد کرده و استادان دانشگاه های ما نمی گذارند صدای فروپاشی اقتصاد دنیا به گوش مردم برسد و باید بدانیم حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند تغییر فرهنگی است.

 

عباسی با بیان این که سم اقتصاد لیبرالی دارد بلا بر سر زندگی مردم می آورد، گفت: باید تلاش کنیم تا اقتصاد خود را اسلامی کرده و شهدا تشخیص درستی داشتند که به چنین جایگاه رفیعی رسیدند و جوانان امروز ما باید علوم انسانی را متحول کنند.

 

رییس مرکز بررسی های دکترینال با اشاره به این که جامعه ما به سمت مدرک گرایی رفته و علم و معرفت به آن ها آموخته نمی شود و کرسی های نظریه پردازی در کشور نداریم، بیان داشت: منشا بدبختی ما علوم انسانی غربی است که باید متوجه این امر باشیم.

 

وی با تاکید بر این که باید بدانیم با رفع تحریم ها مشکلات کشور حل نمی شود، افزود: آمریکا خودش مشکل اقتصادی دارد و ما باید از اقتصاد مقاومتی به نحوی شایسته استفاده کنیم.

 

عباسی با بیان این که غرب می گوید تحریم ها الزام آور نیست و ممکن است آن را ادامه دهیم که رهبری می فرمایند من نگران هستم، گفت: غرب در برابر لبخندهای ما پاسخ مثبت نداده است و نباید به دشمن خوشبین باشیم و آن ها با اسلام و ایرانی که در برابر غرب ایستاده است مشکل دارند.

 

رییس مرکز بررسی های دکترینال، ادامه داد: دعوا در کشورهای منطقه بر سر نهضت پیامبر و فرزندان ابوسفیان است که کشورهای جهان جنایتکاران خود را به عنوان مسلمان به عراق و سوریه می فرستند که آن ها از اساس با اسلام مشکل دارند.

 

وی با بیان این که جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس بهترین مدیریت را از خود نشان دادند، گفت: امروز باید جوانان عرصه اقتصادی را مدیریت کرده و برای حل مشکلات موجود گام بردارند.

 

عباسی، تصریح کرد: اگر به فکر چیزی هستیم باید برای تحقق آن مجاهدت کنیم که شهدای ما بی ادعا برای خدا و مردم کار کردند.

 

رییس مرکز بررسی های دکترینال با تاکید بر این که مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بحران نظری و سوء مدیریت است، گفت: نباید مردم را منتظر بگذاریم و اگر تمام مشکلات ما با آمریکا حل شود تاثیر آن در اقتصاد به پنج درصد هم نمی رسد که باید خودمان مشکل اقتصاد را حل کرده و به ذات و گوهر حرکت قرآنی برگردیم.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0