تقی زاده در برنامه یاس کبود سیمای تبرستان:
13 اسفند 1393 ، دیدگاه 0
حلقه مفقوده امروز اسلام عدم معرفت شناسی حضرت زهرا و بهره نگرفتن از سبک زندگی فاطمی است
 
به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه دابودشت و دشت سر: حضرت حجت الاسلام و المسلمین تقی زاده در برنامه یاس کبود که بمناسبت شهادت حضرت زهرا از شبکه تبرستان پخش گردیده بعنوان کارشناس این برنامه تحت عنوان فاطمه شناسی و معرفت فاطمی و سیره علمی و عملی حضرت سخنان مبسوطی ارائه فرمودند ایشان در این باره فرمودند:
 
ایام شهادت جانسوز و جانگداز دخت نبی مکرم اسلام (ص) ، عصاره ی خلقت ، حضرت فاطمه زهرا (س) را در ابتدا به ساحت مقدس امام زمان (عج) و به محضر شریف مقام عظمای ولایت و محضر شریف همه ی عزیزان و بینندگان عزیز و بزرگوار ، هموطنان بزرگوار چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور عرض تسلیت دارم .
 
استاد حوزه و دانشگاه در بیان عظمت خلقت وجودی حضرت زهرا سلام الله علیها و عدم معرفت شناسی بشریت از آن بانوی جلیل القدر فرمودند: مباحثی که محضر شریف شما در این ایام عرض خواهد شد هم در بیان سیره ی علمی و عملی حضرت فاطمه زهرا (س) است . متأسفانه عدم معرفت به این عصاره ی خلقت وجودی ، شخصیتی که نبی مکرم اسلام (ص) مکرر در بیان عظمت ایشان بیانات نورانی داشته است . خداوند متعال در بیان عظمت خلقت وجودی ایشان سوره ای را برای شأن و منزلت ایشان نازل نموده است . این شخصیت فرهیخته و نخبه ی الهی را که متأسفانه عالم و آدم معرفت به آن نداشته است .
 
حجت الاسلام و المسلمین تقی زاده مشکلات عدیده در اسلام و مسلمین را عدم آگاهی از حضرت زهرا دانسته و در این باره فرمودند: مشکلات عدیده ای که در نظام پس از اسلام بوجود آمده میبینیم که متأسفانه چون عدم شناخت به حضرت فاطمه زهرا (س) بود ، چون معرفت شناسی به حضرت فاطمه هرا (س) نبود نمی شناختند که این چه شخصیتی ، چه گوهری و چه خلقتی است که خداوند متعال برای نجات بشریت برای مردم فرستاده تا منجی بشریت باشد . متأسفانه مشکلاتی را بوجود آورده است .
 
 ایشان در بیان خصلت های ویژه ی این بانوی گرانقدر در عبودیت و بندگی در ساحت مقدس ربوبیت فرمودند: با حضور در زندگی شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) می بینیم هم در ساحت مقدس ربوبیت و خالق هستی که بحث ولایت خداوند متعال است به عنوان یک عبد خاضعانه و خاشعانه قرار گرفته . هم عبادت ایشان ، هم تضرع شبانه ایشان هم خضوع و خشوع ایشان .
 
کارشناس محترم برنامه یاس کبود در مورد به یاد مرگ بودن حضرت زهرا فرمودند: وقتی سخن از مرگ به میان می آید عرضه دارد علی (ع) جان من از شب اول قبر می ترسم . آیا واقعاً حضرت فاطمه زهرا (س) این چنین بود . نه این درسی است برای همه ی امت پیغمبر (ص) . دل سوزان به ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) ایشان می خواهد عنوان بکند که آماده ی به این سفر قدسی و عرشی بشویم . خودمان را آماده بکنیم که قطعا این آماده سازی در این سفر معنوی موجب عزت و سربلندی و فلاح و رستگاری خواهد گردید .
 
این استاد حوزه و دانشگاه در بیان وحدت وفاق و همدلی از رسالت های مهم مسلمین جهان دانسته و در این باره فرمودند: اگر معرفت به حضرت فاطمه زهرا (س) وجود داشته باشد که در سبقه ی گذشته وجود نداشته که منجر به شهادت این مقام عظمی و منجر به این عزای اسلام و مسلمین گردیده است . عزیزان من امروز یکی از مقوله ای که باید در بین مسلمانان باشد چه اهل تسنن و چه اهل تشیع بحث وحدت و وفاق است .
 
امام جمعه دابو و دشت سر معرفت شناسی این بانوی عظما را موجب عزت اسلام و مسلمین دانسته و در این باره فرمودند: اگر سخن از معرفت شناسی حضرت فاطمه زهرا (س) به میان می آید سخن از عزت اسلام و مسلمین است و این معرفت شناسی و شناخت کامل به ساحت مقدس ایشان موجب عزت همه مسلمانان جهان خواهد شد چون در مسیر سعاد و خوشبختی قرار خواهیم گرفت.  
 
وی در ادامه مباحث خود در بیان صحه گذاشتن خداوند متعال و نبی مکرم اسلام در مورد حضرت زهرا (س) و آثار و برکات حضوری ایشان برای زنان عرب فرمودند: اگر عرضه می داریم که اگر می شناختیم آن گوهر گران قدری که خداوند متعال برای بوجود آوردنش صحه گذاشته درست در زمانی که متأسفانه پیغمبر (ص) محکوم به ابتر و نسل بریده شدن بود . درست در ایامی که ما متأسفانه با مرور در تاریخ می بینیم دختران عرب در بین پدران و مادران خودشان شخصیتی را نداشتند . دخترانی که زنده به گور می شدند . هنوز آن آوای ناله ی جانسوز آن دختر نوجوان که پس از مدت ها پدر شنید که ایشان دخترش هست و برایش با دست خود قبری کنده و صدای ناله ی فرزند را شنید که گفت از زنده به گور کردن من درگذر . پس آمدن و حضور حضرت فاطمه زهرا (س) موجب عزت تمام زنان عالم گردیده . پس معرفت به حضرت فاطمه زهرا (س) قطعاً موجب شخصیت شناسی و معرفت شناسی زنان عالم خواهد گردید .
 
خطیب ارزشمند نماز جمعه دابودشت رسالت حضور حضرت زهرا (س) را نجات بخشی بشریت دانسته و در این باره فرمودند: حضرت فاطمه زهرا (س) آمده اند در این دنیا ودیعه ی دین و ودیعه ی زیبای الهی تا بیایند معرفت شناسی بشریت را به بشر اعلان بکند و در مکان و زمان بسیار زیبا در ساحت مقدس خداوند متعال عبودیت و بندگی ای که هم موجب نجات در این عالم و هم در برزخ و هم در قیامت گردد .
 
 ایشان در مورد ولایت پذیری حضرت زهرا (س) فرمودند: پس حضرت فاطمه زهرا (س) ولایت پذیری در ساحت مقدس خداوند متعال داشته . عبودیت و بندگی ای که در محضر ایشان داشته ، تضرع و اشک هایی که از روی ارادت به ساحت مقدس خداوند متعال هست این نشان از شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) است .
 
استاد حوزه ی علیمه مازندران عدم معرفت به حضرت زهرا را جزء حلقه های مفقوده دانسته و در این باره فرموده اند : اگر ما پی به این شخصیت و این معرفت شناسی حضرت فاطمه زهرا (س) ببریم ، اگر همه ی اسلام و مسلمین در جای جای این جهان حضرت فاطمه زهرا (س) را بشناسیم قطعاً موجب عزت می شود . حلقه ی مفقوده ی امروز اسلام و مسلمین عدم معرفت کامل به ساحت مقدس حضرت فاطمه زهزا (س) این شخصیتی که وقتی به خدایش می رسد با تضرع ، با گریه و با اشک
 
ایشان برگزاری این مجالس عزا را عزت خداوندی برای حضرت زهرا دانسته و در این باره فرمودند: امروز و امشب در عزای این عصاره ی خلقت وجودی و شخصیتی که پیغمبر (ص) برایش عزت قائل شده است نشسته ایم و در غم عظمای این شهیده ی عالم عالم و آدم نشسته اند که قطعا هر عبد مومنی در مسیر عبودیت و بندگی باشد به این سعادت خواهد رسید و محبتش را در دل مردم قرار خواهد داد.
 
مجدداً شهادت عزیز خالق هستی ، فاطمه زهرا (س) را به ساحت مقدس امام زمان (عج) ، رهبر عظیم الشأن و به همه ی شما امت واحده ی اسلام و مسلمین و مردم ولایت مدار و  فاطمی عرض تسلیت دارم . امیدواریم در دنیا با معرفت زیارت حضرتش و در آخرت شفاعت حضرتش نصیب همه ی ما گردد .

لازم به ذکر می باشد این برنامه امشب نیز از شبکه تبرستان در ویژه برنامه یاس کبود راس ساعت 40: 21 پخش می گردد و ایشان در ادامه مباحث معرفت شناسی مسائلی را عنوان خواهند نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0