شهردار آمل در نشست خبری:
7 اسفند 1393 ، دیدگاه 0
اعضای شورا در انتصابات مشاوره می دهند / گروه هایی با لابی گری می خواهند مقاصد خود را در شهر پیاده کنند / کارهای ترافیکی صورت گرفته قابل قیاس با دیگر شهرهای استان نیست / کمیته فرهنگ شهروندی فعالیت خود را شروع می کند / بودجه 125 میلیارد تومانی شهرداری و سازمان های وابسته در سال94

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل در نشست با خبرنگاران شهرستان که در دفتر انجمن صنفی خبرنگاران آمل برگزار شد، افزود: شهردار یک مدیراجرایی است وآنچه که شهردار را حفظ می کند عملکرد بوده نه گفتمان او و نباید فرصت ها را از دست داد که زمان خدمت گذاری کوتاه است.

 

وی، تصریح کرد:  از تاریخ 89/12/5 به عنوان شهردار آمل انتخاب شدم که 5 سال از عمر خدمتی درسمت شهردار می گذرد و اگر خیلی هم باشم تا دوره چهارم شورا باشم وبعد از آن به دنبال کار خودم می روم.

شهردار آمل، افزود: اصلا از رسانه ها فرار نمی کنم بلکه اعتقاد دارم که باید به مردم خدمت کنیم و ما مدیران باید از فرماندار آمل مردم داری را یاد بگیریم و این منصب ها گذراهستند و باید روزی همدیگر را ببینیم.

 

امیرسلیمانی با بیان این که مدیران قبلی شهرداری تلاش خود را کردند وهیچ کم فروشی نداشتند، ادامه داد: شهردار قبلی استاد بنده بود و درزمان ایشان مسئولیت درشهرداری داشتم و بنای مدیریت این است که نباید مدیریت قبلی را کار داشت وعلاقه ای ندارم که بعضی از موضوعات را باز کنم.

وی، خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر حق دخالت درانتصاب ها را ندارند ولی ارتباط خوبی بین بنده وهیئت رئیسه و اعضای شورای اسلامی وجود دارد و در حد مشاوره به ما کمک می کنند.

 

شهردار آمل با بیان این که آمل یک شهر دارای افکار تاثیر گذار بسیار بزرگی است، گفت: درشهر گروه های قوی هستند که تصمیم گیری و اعمال فشار می کنند و با لابی گری می خواهند مقاصد خود را پیاده کنند و تمام تلاش خود را می کنیم که جلوی این فشارها را بگیریم.

امیرسلیمانی با اشاره به این که هرگز تهدید به استیضاح نشدم و افتخار می کنم در شهر آمل خدمت می کنم ، بیان داشت: افتخار این را دارم  که نوکر مردم و حاکمیت هستیم و اگر خدایی ناکرده اعضای شورا احساس کنند که نمی توانم خدمت کنم دست آنها را می بوسم و کنار می روم که در مجموعه شورا همدلی وجود داشته و اختلاف نظری ندارند.

 

وی، تصریح کرد: درسال 94 شاهد افتتاح بلوار ولایت خواهیم بود که به لحاظ اقتصادی وترافیکی برای شهر اهمیت دارد که از ابتدای پل شهید کاظمی دینان بطول 5/7 کیلومتر خواهد بود که 4 کیلومتر را با دست خالی تملک کردیم که تاکنون 13 میلیارد تومان پرداخت شد که دسترسی به مرکز شهر آسان خواهد شد و به عنوان ترافیک روان را در شمال کشور ایجاد کنیم و کارهای ترافیکی که در این شهر صورت گرفت قابل قیاس با سایر شهرهای مازندران نمی باشد.

شهردار آمل، خاطرنشان کرد: اعتماد داریم که سرمایه های اصلی ما شهروندان هستند و با آرامش و چراغ خاموش درحال تملک هستیم.

 

امیرسلیمانی با بیان این که درسال 94 کمیته فرهنگ شهروندی که در سابق تاثیرگذاری خوبی بر فرهنگ شهروندان داشته مجددا فعالیت خود را شروع خواهد کرد، گفت: کلیه علاقمندان می توانند در کار گروهی که تشکیل می شود حضور پیدا کنند که شهرداری متعلق به همه مردم بوده و صاحبان اصلی شهر هم خود مردم هستند.

 

وی، تصریح کرد: پروژه غربی و شرقی شهرداری کار خوبی صورت گرفته است و خیلی از شهروندان با نصب المان درسطح شهر رضایت مندی خود را اعلام کردند و دراین بین بعضی ها ناراضی هستند و در شورا و شهرداری اصلا موازی کاری نیست وجهت وسمت وسویی در یک مسیر قراردارد  و درموضوعات فنی افراد صاحب نظر هستند.

 

شهردار آمل، ادامه داد: بودجه شهرداری درسال 93 بالغ بر 55 میلیارد تومان بوده است که تاکنون 57 میلیارد تومان محقق شده است و با تخفیفی که توسط شورا به تصویب رسید تا پایان سال به 70 میلیارد تومان برسد و بودجه سازمانهای شهرداری 10 درصد افزایش درآمدی داشتند.

امیرسلیمانی، خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری و 9سازمان وابسته برای سال آینده 125 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بزودی برای تصویب تقدیم شورای اسلامی شهر خواهد شد که خود بودجه شهرداری درسال 94 بالغ بر 90میلیارد تومان است.

 

وی، افزود: درسال 94 خیابان پارک بانوان دربلواربسیج به کوچه رحیمی که به عنوان سنگین ترین پروژه سال خواهد بود متصل می شود که برای ورود نیازمند منابع مالی زیادی است.

 

شهردار آمل با بیان این که برای مقاوم سازی پل معلق تاکنون یک ونیم میلیارد تومان هزینه شد که نقشه های پل تهیه گردیده است، گفت: با انجام آزمایشات دغدغه زیادی در بستن پل نداریم و پل دوازده چشمه که به عنوان یک اثر تاریخی است و خدمتی که پل دوازده چشمه به شهروندان می دهد باید به سمت پل شهدای ششم بهمن انتقال داده شود تا این پل به عنوان پل عابر پیاده تلقی شود.

امیرسلیمانی، تصریح کرد: آقای صادقلو شهرداری پرتوان بوده والان هم به عنوان شهردار گرگان خدمات خوبی را ارائه می دهد که شهربازی درزمان ایشان 20 ساله به یک مجوعه ای واگذارشد و زمانی قرارداد به اتمام رسید با نظر موافق شورا 54 سال دیگر تمدید شد ومجموعه سرمایه گذار قصد سرپوشیده کردن شهربازی را دارد که اداره آبیاری مانع می شود.

 

وی با بیان این که ساماندهی رودخانه هرازد ردستور کار شورا  و شهرداری قراردارد که در این راستا متاسفانه با اداره آبیاری استان وشهرستان با مشکلاتی مواجه هستیم، بیان داشت: برای بستر رودخانه و زباله سوز از 3 سال گذشته در خصوص 10 هکتار زمین قرارشد اقدامی صورت گیرد ولی هنوز تحویل داده نشده است وارقامی که مطالبه می کنند بسیار نجومی است و برای ساماندهی روخانه هراز با بستن قرارداد 200 میلیون تومانی که مشاور بیاید و برای طراحی نقشه اقدام کند.

 

شهردار آمل، افزود: دوسال است که کیوسک مطبوعاتی خریداری شده در انبار شهرداری موجود است که منتظر جواب شورا برای تعیین جانمایی هستیم که تاکنون تعداد زیادی متقاضی وجوددارد که اولویت اصلی با خبرنگاران می باشد.

دراین جلسه مسئولان روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر آمل هم حضور داشتند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0