آیت الله طبرسی در آمل مطرح کرد:
3 اسفند 1393 ، دیدگاه 0
بهره گیری از معارف قرآنی ریشه حل مشکلات کشورهای اسلامی است / قرآن هر روز در جامعه اسلامی غریب تر می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران، امروز در نخستین جشنواره قرآن و عترت ویژه جوانان و کارکنان جمعیت هلال احمر استان مازندران و یادمان آیت الله غیوری نماینده فقید ولی فقیه در هلال احمر کشور که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برگزار شد با اشاره به این که برگزاری چنین جشنواره ای در شهر آمل رابه فال نیک می گیریم، گفت: شهرآمل مرکز تبرستان و دارای علمای گرانقدری در گذشته و حال است.

 

وی با بیان این که شهر آمل با وجود داشتن علمای بزرگواری همچون حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی به خود می بالد، افزود: این دو ستاره درخشان در آسمان فقاهت هستند که بنده افتخار شاگردی در محضر این بزرگواران را داشتم.

 

آیت الله طبرسی تصریح کرد: قرآن کریم کتاب آسمانی است که از سینه پاک پیامبر گرامی اسلام برای هدایت بشریت آمده است که باید بهره گیری ارزنده ای از آن داشته باشیم.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری، ادامه داد: قرآن کریم کتاب آسمانی ، نور و هدایت است که اگر عمل به این کتاب ارزشمند باشد تمام مشکلات و نارسایی های موجود را حل می کند که باید از معارف گرانقدر آن استفاده کنیم.

 

امام جمعه ساری با بیان این که قرآن جلوه کامل خداوند است، گفت: خداوند در قرآن کریم جلوه پیدامی کند و این کتاب آنقدر اهمیت دارد که ما را امام شناس و معادشناس می کند.

 

وی با اشاره به این که قرآن را خداوند مقدم بر همه چیز آفرید و انسان را آفرید که قرآن فهم باشد، بیان داشت: متاسفانه در جامعه اسلامی هرروز که می گذرد قرآن غریب تر می شود که باید تلاش کنیم انس و ارتباطی خوب با این کتاب ارزشمند داشته باشیم.

 

آیت الله طبرسی با تاکید بر این که اگر قرآن نبود از خلقت انسان هم خبری نبوده است، تصریح کرد: ما نباید فقط قرآن خوان بوده بلکه باید در مقام عمل مثل قرآن گام برداشته و برنامه های زندگی خود را در مسیر بهره گیری از تعالیم این کتاب والا قرار دهیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان این که ما نباید اصل قرآن را رها کنیم و به دنبال فرعیات باشیم، افزود: قرآن و عترت با هم هستند و بدون هم معنایی ندارد که اگر به دنبال سعادت در دنیا و آخرت هستیم باید به آن عمل کنیم.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که امروز به قرآن و پیامبر به راحتی جسارت می کنند و کسانی که که خود را مهد تمدن می دانند به جسارت کنندگان پیامبرگرامی اسلام تشویقی می دهند، گفت: مقام معظم رهبری بارها سبک زندگی تاکید کردند  و اگر ما بتوانیم به آیات قرآن کریم عمل کنیم زندگی ما در مسیر سعادت و رستگاری قرار می گیرد.

 

وی ادامه داد: امروز در ادارات، بازار، دانشگاه ها ودستگاه های اجرایی که باید قرآن کریم حاکم باشد خبری نیست  که باید بدانیم در هشت سال دفاع مقدس موفقیت هایی که به دست آوردیم به سبب بهره گیری از این کتاب نورانی بود.

 

امام جمعه ساری، تصریح کرد: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن مبین این حقیقت است که مردم به امام عزیز ، قرآن و انقلاب اسلامی علاقمند هستند که پس از سی و شش سال حضوری با بصیرت و ارزشمند دارند.

 

آیت الله طبرسی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: هلال احمر درتمام حوادث لباس خدمت بر تن دارد و در ایام نوروز همه مشغول دید وبازدید هستند ولی این عزیزان مشغول خدمت هستند که چه خدمتی بالاتر از این فعالیت الهی و انسانی که درسایه سار قرآن وعترت عمل می شود.

 

وی ادامه داد: همه اطراف کشورمان جنگ وخون ریزی است، اما امروز ما در کمال آرامش و آسایش این جشنواره را برگزارمی کنیم و اگر وحدت قرآنی نباشد به یقین گرفتار همان مسائلی خواهیم شد که کشورهای همسایه دچار آن هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0