نماینده مردم آمل درمجلس خبرداد:
2 اسفند 1393 ، دیدگاه 0
11 پروژه ملی آمل در پیوست بودجه کشوری قرار دارد / تامین اعتبار 150 میلیاردتومانی برای عملیات مترو تهران به آمل / اختصاص بودجه 50 میلیارد تومانی برای بهسازی محور هراز

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی ، در مراسم نخستین سالگرد درگذشت دکتر مهرداد جوادیان ریاست سابق بیمارستان امام علی(ع) آمل با اشاره به خدمات دکتر جوادیان درزمان مدیریت گفت: دکتر جوادیان مدیری بود که همواره در راستای خدمت به مردم گام برداشته که برای همیشه این خدمات ارزنده ماندگار می ماند.

 وی افزود: کار مرحوم جوادیان عبادت بود که پیگیری های ایشان در دانشکده مامایی و بیمارستان امام خمینی جزو باقیات و صالحات محسوب می شود.

 یوسفیان ملا با اشاره به اینکه بیمارستان 216 تختخوابی امام خمینی آمل در حال تجهیز می باشد ادامه داد: برای تجهیز بیمارستان17 میلیارد تومان تامین اعتبار شد که امیدواریم پس از تجهیزات شاهد افتتاح آن باشیم.

 نماینده مردم آمل درمجلس با بیان اینکه 11 پروژه ملی آمل در پیوست بودجه کشوری قرار دارد تاکید کرد: تمام این پروژه ها شناسنامه دارهستند که دولت موظف است هرساله اعتباری را برای آن بگذارد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه عملیات ساخت متروی تهران آمل در دست اقدام می باشد خاطرنشان کرد: خوشبختانه برای شروع عملیات این پروژه 150 میلیارد تومان از طریق فروش سهام  اصل 44 توسط دولت تامین اعتبارشده است.

وی عنوان داشت: برای شروع عملیات این پروژه کلنگ زنی انجام نشده است ولی پیمانکار مشغول به کار می باشد که درفاز اول 24 کیلومتر است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تاکید کرد: برای قطعه دوم مترو، پیمانکار درحال انتخاب است که تونل بزرگی بطول 12 کیلومتر از آب اسک تا پلور زده می شود.

وی عنوان داشت: مبلغ 2 میلیارد تومان نیز بصورت علی الحساب به کسانی که در مسیر مترو دارای زمین هستند پرداخت شد.

نماینده مردم آمل در مجلس تصریح کرد: درنیمه اول سال 94 پروژه پردیس رودهن تا اول اتوبان شهید بابایی به مناقصه گذاشته خواهد شد که امیدواریم بتوانیم تا ظرف مدت 2 سال این پروژه به اتمام برسد و مسیر آمل به تهران 92 کیلومتر شود.

یوسفیان ملا افزود: عملیات ساخت تونل دوم از پلور تا رودهن با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان بطول 3 هزار و200 متر شروع شده است که با این روندی که ادامه دارد تا نیمه اول سال 94 افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه 500 میلیارد ریال برای بهسازی جاده هراز توسط  دولت در نظر گرفته شده است گفت: توسط هیئت دولت مبلغ 1 هزار و500 میلیارد ریال از محل تملک دارایی و ماده 10 قانون مقرارت دولتی حوادثی برای باند دوم رودهن ، فیروزکوه و قائم شهر به مبلغ 400 میلیارد ریال ، بهسازی محور هراز مبلغ 500 میلیارد ریال و برای آزادراه رشت قزوین مبلغ 600 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0