محمدپور در نشست با خبرنگاران آمل مطرح کرد:
28 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
از مدیرانی که از ترس با رسانه ها کار می کنند گله دارم / در اداره کل صنعت وارث شرایط تحمیلی هستم / اقتصاد مازندران حرکت کرده است / به واسطه سیاست های غلط بانکی دچار خودتحریمی شدیم / با حضور در مجالس عمومی و خصوصی نمی توان از مردم رای گرفت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، محمد محمدپور عمران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، در نشست صمیمی خبری که در دفتر هفته نامه پیک خزر در آمل برگزار شد با بیان این که اساس زندگی خود را بر محور غلبه بر ناامیدی آغاز کردم، گفت:اگر وقتی بتوانیم ناامیدی و ناتوانی را شکست دهیم دارای اعتبار اجتماعی ، دانش و مقام می شویم.

وی، ادامه داد: حیف که پدرم را در کودکی از دست دادم ولی یاس حاکی از نداشتن ها را از خود دور کرده و با آموزه های دینی و اجتماعی که برگرفته از اخلاص و اخلاق اجتماعی برگرفته از اخلاص و اخلاق اسلامی خانوادگی بود کار کردم که توانستم به موفقیت های بسیاری از شاگرد ممتاز مدرسه تا رییس دانشگاه برسم.

محمدپور عمران، تصریح کرد: تا امروز که با توجهات خداوند منان و به برکت دعای مادر در این سمت حضور دارم و الان هم دوست دارم تا عامل تغییر و تحول در امور مردم بوده و در تجددخواهی و رفاه عمومی نقش داشته باشم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان این که دوست دارم تا مردم به این باور برسند که باید این حصارها شکسته شده و به پا خیزند تا بهتر و بیشتر از امکانات موجود و نعمات خدایی بهره گیری کنند، خاطرنشان کرد: در جامعه مدرن امروز ایستایی و نشست معنا ندارد که باید بیاییم و اثرگذاری را بهتر بیاموزیم.

وی با اشاره به این که همواره از هیاهو و حاشیه به دور بوده و هستم و مسئولیت را با لحاظ توانایی خود می پذیرم و بیش از توانایی خود در انجام رسالت تلاش دارم، گفت: به وضع موجود به ویژه شرایط زندگی مردم راضی نیستم و زندگی امروز مردم مرا آزار می دهد که چرا باید دغدغه یک ایرانی نان و مسکن باشد.

محمدپور عمران با تاکید بر این که یک ایرانی باید به توسعه پایدار بیاندیشد و با انگیزه و تلاش به رشد پایدار اهتمام ورزد، بیان داشت: دغدغه من تغییر و تحول است و برای این که هرچه زودتر بتوانم برای خودم فرصت تغییر و تحول ایجاد کنم از ریاست دانشگاه صنعتی جدا شده و به سازمان صنعت، معدن و تجارت پیوستم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، ادامه داد: امروز باید بیش از گذشته به گذار تاریخی از سنت به مدرنیته بیاندیشیم و در این گذار هر ایرانی باید خودشکوفایی و هنر را دغدغه خود قرار دهد و انسانی که دغدغه پوشاک و مسکن دارد توسعه نمی یابد تا درست اندیشیده و درست اقدام کند.

وی با بیان این که من از مدیرانی که از ترس با رسانه ها کار می کنند گله دارم، گفت: به صراحت عرض می کنم رسانه بخشی از زندگی من است و برای تجددخواهی، پیشرفت و توسعه باید به رسانه و اهالی آن اهمیت داد و توجه کرد و هر مدیری که این درد را ندارد پیشرفت نمی کند.

محمدپور عمران با تاکید بر این که من در اداره کل صنعت وارث شرایط تحمیلی هستم و شرایطی را تحویل گرفتم که بهتر از امروز نبود که امروز رشد ما در تولید و صنعت بیش از سایر حوزه ها است، بیان داشت: اقتصاد مازندران حرکت کرده است که باید با درایت و حوصله به آن سرعت دهیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به این که دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در عرصه تولید و صنعت با مطالعه و کارشناسانه نبود و وام بانکی به کسانی داده شد که علاقه و دانش لازم برای تولید نداشتند، افزود: در این برآیند عده ای کم با درآمدهایی بالا و عده ای زیاد با درآمدهایی بسیار پایین زندگی می کنند.

وی، ادامه داد: من با واردات کالای کم کیفیت و به نوعی ارزان مخالف هستم که واردکردن کالای کم کیفیت چینی به ایران ، نوعی توهین به ایرانی تولیدگر است که تلاش بنده برای رفع این معضل است.

محمدپور عمران، تصریح کرد: کشور ما ثروتمند و دارا است ولی مردم ما ثروتمند و دارا نیستند که ما در تفسیر و تحقق شعار عدالت کم آوردیم که به واسطه همین نقص است که مهروزی کمرنگ می شود و واسطه ها، آژیتاتورها و قاچاق چیان ایفاگر نقش موثر در صعنت و تولید شده و کشور درگیر لابیگری می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، ادامه داد: در همین بخش تولید ، تکیه غالب تولیدکنندگان به تسهیلات بانکی بوده است اما در حوزه بانکی دچار نقص در قوانین و در داخل کشور به واسطه سیاست های غلط بانکی ما دچار و درگیر خودتحریمی شدیم.

وی در پایان در خصوص انتخابات مجلس ، خاطرنشان کرد: در انتخابات مجلس و خصوصا نامزدی حضور به عنوان نماینده مجلس باید اخلاق انتخاباتی رعایت شود و هرگز نباید و نمی توان با چای خوردن و حضور در مجالس عمومی و خصوصی ، دولا ، سه لاشدن و دست به سینه عرض ارادت کردن از مردم رای گرفت.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0