وزیر بهداشت در مازندران مطرح کرد:
26 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
هيچ دولتی به اندازه دولت يازدهم از حوزه سلامت حمايت نكرده است/ افتتاح همزمان هزار خانه بهداشت در کشور

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، مراسم بهره برداری از ۱۰۰۰ خانه بهداشت بطور همزمان در سراسر کشور با هدف محرومیت زدایی مناطق محروم با حضور وزیر بهداشت در روستای زرندین نكا آغاز شد.

دكتر سيدحسن هاشمي در اين مراسم گفت: به برکت انقلاب و شهامت ها و رشادت های رزمندگان و خون شهدای بزرگوار، کارهای بزرگی در کشور انجام شده و شاهد پیشرفت های چشمگیری بعد از انقلاب در کشور هستیم و امیدوارم این حرکت جهادی ادامه پیدا کند و مردم نیز جز این انتظار دیگری ندارند.

وی به موفقيت‌هاي حوزه بهداشت و درمان كشور در بعد از انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: در پيش از انقلاب كمبود پزشك در كشور داشتيم ولي در حال حاضر بهترين متخصصين و فوق متخصصين در اقصي نقاط كشور مشغول ارائه خدمات به هم وطنان هستند.

وزير بهداشت با بيان اين كه مهم‌ترين هدف دولت خدمت به مردم است، تصريح كرد: تلاش دولت تامين رفاه و آسايش مردم است و جهت‌گيري دولت مناطق محروم و كم برخوردار است.

دكتر هاشمي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان كشور گفت: اين اقدامات با همت مردم و حمايت دولتمردان و سياستگذاران به خصوص مجلس صورت گرفته است و اميدواريم تلاش‌هايي كه در اين حوزه شروع شده است با سرعت بيشتري طي شود و باعث رضايتمندي مردم عزيز كشورمان شود.

وزير بهداشت با بيان اين كه در حال حاضر در شهرهاي زير 20 هزار نفر كمبود پزشك نداريم، گفت: در سال‌هاي آينده از نظر وجود پزشك و پزشكان متخصص در همه نقاط كشور وضعيت بهتري پيدا خواهيم كرد و برنامه ويژه‌اي براي پذيرش دانشجو و استفاده از نيروهاي بومي داريم چرا كه معتقديم مشكل كمبود پزشك در مناطق محروم را نمي‌توان با پول و زور حل كرد.

دكتر هاشمي همچنين از توزيع مكمل‌ها در مراكز بهداشتي درماني براي كودكان، زنان باردار و دانش‌آموزان خبرداد و افزود: اقدامات خوب و ارزشمندي در اين زمينه از زمان اجراي طرح تحول سلامت صورت گرفته است.

وزير بهداشت با اشاره به وجود 10 ميليون نفر حاشيه نشين در كشور گفت: اين افراد از ابتدايي‌ترين امكانات بهداشتي درماني برخوردار نيستند كه در حال حاضر تعداد 2 ميليون نفر از حاشيه‌نشين‌ها ساماندهي شده‌اند و پيش‌بيني مي‌كنيم ظرف 7 تا 8 ماه آينده بقيه حاشيه‌نشينان نيز از خدمات بهداشتي درماني بهره‌مند شوند.

دكتر هاشمي با تاكيد بر اين كه پيشگيري و بهداشت مقدم بر درمان است و هزينه آن نيز كمتر است، با اشاره به حضور روحانيون در آيين بهره‌برداري همزمان 1000 خانه بهداشت، گفت: انتظارمان از روحانيون عزيز اين است كه در تمام مجامع و تريبون‌ها بهداشت و پيشگيري را تبليغ نمايند.

وزير بهداشت حمايت‌هاي دولت و رئيس جمهور در حوزه بهداشت و امنیت غذایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت از موضوع روغن پالم نيز حمايت جدي كرد و به دستور رئيس جمهور 30 درصد واردات روغن پالم كاهش يافت.

 دكتر هاشمي يادآور شد: هيچ دولتي به اندازه دولت يازدهم تا اين اندازه از حوزه سلامت حمايت نكرده است.

وزير بهداشت حوزه سلامت و محيط زيست را يكي از دغدغه‌هاي مهم و جدي دولت عنوان كرد و اظهار اميدواري كرد كه دولت بتواند مسير سلامت، پيشرفت و ترقي را طي كند.

وي خاطرنشان كرد: يكي از مهمترين عواملي كه بايد مورد توجه مسئولين باشد عدالت و عدالت در سلامت است و آحاد مردم بايد بتوانند از حداقل امكانات بهداشتي درماني بهره‌مند باشند.

وزير بهداشت ضمن ابراز خرسندي از افتتاح همزمان 1000 خانه بهداشت در سراسر كشور، همزمان با سي‌و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: در اين دولت، تمام خانه‌هاي بهداشت نوسازي، مراكز بهداشتي درماني بازسازي و تمام خانه‌هاي بهداشتي نيمه‌كاره ساخته خواهد شد.

دكتر هاشمي اظهار اميدواري كرد گسترش شبكه‌هاي بهداشتي درماني از روستاها به شهرها تسري يابد.

وزير بهداشت گفت: در حال حاضر روستاها از وجود شبكه‌هاي بهداشتي درماني بهره‌مند هستند اما تصميم داريم شبكه‌های بهداشتی درمانی را پس از روستاها به شهرهاي 50 هزار، 100 هزار و 500 هزار نفر و سپس كلانشهرها گسترش دهيم و اين مهمترین اقدامي است كه حوزه بهداشت و پيشگيري را به سرانجام مطلوب خواهد ‌رساند
قابل ذكر است در اين مراسم آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران ، ربيع فلاح استاندار مازندران ، نمايندگان ساري و نكا در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني حضور داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0