رسایی در آمل:
20 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
آمریکا اصل و اساس انقلاب اسلامی را قبول ندارد / پرونده تخلف اداری من یک بازی سیاسی است / آقای روحانی نه سانتریفیوژها می چرخد و نه کارخانجات / اجازه رهبری برای مذاکرات به خاطر این بود تا کسی بهانه ای نداشته باشد / حمله به شورای نگهبان آغاز شده است / احمدی نژاد سال 84 با 92 خیلی فرق کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در همایش دیروز امروز فردا که در مسجد امام رضا(ع) آمل برگزار شد با بیان این که امام راحل به ما هویت و عزت داده و اصل خویشتن خودمان را برگردانده که از این دهه به عنوان انفجار نور یاد می کند، گفت: مردم ما توانستند با حرکت در پشت سر فقیهی عالم، سیاستمدار و آگاه به زمان یک سلطنت متکی به قدرت قدرت های بزرگ را کنار بزنند.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس، افزود: شاید مشکلات روزگار گاهی اوقات کوتاهی ، کم لطفی و بی تدبیری در سطح مدیران سبب شود تا مشکلات آن قدر فشار آورد که همه فراموش کنند از چه نعمتی برخوردار هستند.

وی با بیان این که دهه فجر فرصت خوبی برای یادآوری و بازخوانی انقلاب است، تصریح کرد: در آن دوران شرف و عزت جامعه را برده بودند و کسانی بر ما حکمرانی داشتند که دارای هیچ گونه صلاحیتی نبودند.

حجت الاسلام رسایی، ادامه داد: انقلاب اسلامی از سال ها قبل از سال 57 آغاز شده بود تا به مقطعی رسید که همراه با زعامت امام شد که ایشان از فرصت به خوبی بهره برداری کرده و توانست کار را به جایی برساند که بهمن 57 پایان رژیم پهلوی شده و انقلاب به پیروزی رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که مهم ترین شعار انقلاب استقلال و آزادی بود که مردم ما این دو شعار را در قالب جمهوری اسلامی محقق کردند، خاطرنشان کرد: آن چیزی که ما نمی خواستیم حاکمیت حاکمان حلقه به گوش استکباری بود و ما خواستار حاکمیت دین بر جامعه بودیم که می خواستیم آزاد و مستقل براساس تعالیم دینی زندگی کنیم.

وی با اشاره به این که دل ما می خواست همان طور که پدران ما آموخته بودند اهل بیت(ع) به ما عزت دهند و بر همین اساس دو مطالبه استقلال و آزادی مطرح شد که نماد استقلال خواهی کنار زدن رژیم پهلوی بود، گفت: این ایام خوب است که جوانان بعضی از کتب خاطرات را مرور کنند که در آن ها می خوانیم انسان های خار و ذلیل حکمرانی می کردند و جیره خوار قدرت های استکباری بودند.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس، افزود: ما برای این که نشان می دادیم خواهان استقلال هستیم باید استبداد پهلوی سرنگون می شد و هرکسی استکبار را بپذیرد استبداد را عمل می کند که باید نظم نوین معرفی شده از طرف استکبار را کنار می زدیم و این کار را کردیم.

حجت الاسلام رسایی با بیان این که پس از شاه نماد استقلال خواهی حاکم کردن یک نظام مستقل شد که رای به جمهوری اسلامی امروز نماد استقلال خواهی شده است که تنها با رای کامل نمی شود و بعد از آن باید نشان می دادیم شیطان بزرگ حق سلطه بر ما را ندارد که لانه جاسوسی را فتح کردیم، گفت: بعد از این مرحله در چهار نقطه کشور جنگ های داخلی را طراحی کردند که سپاه پاسداران طراحی شد تا به مقابله با جنگ های داخلی بپردازد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به این که نماد استقلال به سمت دفاع مقدس رفت که هشت سال جنگ تحمیلی را با وجود حمایت های ایادی استکباری از صدام داشتیم و ما با عراق جنگ نداشته و با دنیا جنگ کردیم، تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس خون های ریخته شده برای خاک نبوده و برای اصول و آرمان هایی بود که بگوییم ذلت را نمی پذیریم.

وی با تاکید بر این که مردم ما فشارها را تحمل کردند تا دین حاکم باشد و در هر مقطع زمانی نماد استقلال یک چیز است، تصریح کرد: هر شرکت در انتخابات نشانگر مستقل بودن کشور است که مردم قبل از رای دادن به هر فردی به جمهوری اسلامی و قانون اساسی رای می دهند و در حقوق اساسی دنیا می گویند همین که مردم در انتخابات شرکت می کنند معلوم است ساختار را قبول دارند.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس، ادامه داد: مردم در چهار چوب اسلام حاکم هستند و خود مردم بیرون از اسلام را قبول ندارند که آزادی به معنای واقعی این است که مردم بر سرنوشت خود حاکم باشند والا آزادی به معنای ولنگاری را مردم ما قبول نداشتند.

حجت الاسلام رسایی، افزود: اگر دین را طوری تعریف کردید که در تقابل با آزادی قرار گرفت دین لطمه می خورد که در دوره اصلاحات این حرف زده شد که نهایت غرب زدگی است و باید گفت دین برای محدود کردن آمده است و هر محدود کردنی بد نبوده که به نفع انسان هم است و زندگی او را جهت می دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس، تصریح کرد: چهار کودتا در کشور ایجاد شد که رسما یک مرجع تقلید نقش داشت و برخی عناصر اعدام شدند ولی امام این مرجع را در قم حصر کرد و آن هایی که می گویند حصر سران فتنه ظلم و راه امام فقط ما هستیم این یک نمونه است.

وی با بیان این که امروز نماد استقلال کشور موضوع هسته ای است، گفت: از شبکه های مجازی و ماهواره ای شنیدید چرا برای هسته ای هزینه بدهیم و باید گفت که ما باید در این قضیه برای استقلال خود هزینه کنیم که باید براساس دانش بومی خود بتوانیم از امکانات بهره برداری کنیم و معادن اورانیوم در کشور داریم که فرزندان ما با برنامه ریزی هزینه دادند و فردو، نطنز و اراک را ساختند تا اورانیوم غنی شده تولید کنیم که در عرصه های مختلف انرژی و کشاورزی برای ما ثمرات بسیاری دارد.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به این که امروز عده ای می گویند انرژی هسته ای به درد نمی خورد و تریبون ها را در اختیار گرفته و شاید مناصبی هم داشته باشد که می گویند تا کی باید برای انرژی هسته ای هزینه بدهیم، بیان داشت: بعضی دارند طوری طراحی می کنند که به مردم بگویند ما می خواستیم مشکل را حل کنیم ولی رهبری نگذاشته است و رهبری در برابر چنین تفکری اجازه داد تا مذاکره انجام شود تا کسی بهانه ای نداشته باشد.

حجت الاسلام رسایی با تاکید بر این که اگر بحث هسته ای را تعطیل کنیم تحریم ها را برنداشته و مسائل حقوق بشر و تروریسم را به عنوان دروغ بزرگ مطرح می کنند، افزود: بعد از توافق نامه ژنو تحریم ها بیش تر شده ولی پیشرفتی نداشتیم و آمریکا در واقع اصل و اساس ما را قبول ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: مردم ما در روز 22 بهمن می گویند مرگ بر آمریکا و انرژی هسته ای حق مسلم ماست که من امسال از آقای ظریف برای راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردم تا به جای این که با کری قدم بزنید با مردم قدم بزنید تا بغض ملت به این ها را ببینید.

وی با بیان این که منتقدان دولت را بی سواد، بزدل و چهل و پنج صفت حواله می کنند ولی اوباما مودب و باهوش می شود، گفت: وقتی با کسی که آغشته به خون ملت است قدم می زنیم و رسانه ها نشان می دهند به مبارزان ملت های مظلوم می گویند این هم ایران شما که آخرش مجبور شد تا پیش ما بیاید.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به این که رهبری می فرمایند من به مذاکرات خوشبین نیستم اما چون دولت اصرار دارد من اجازه می دهم، بیان داشت: اگر هفتاد سال مذاکرات را تمدید کنند گرگ همان گرگ است و تا استکبار باشد همین خواهد بود.

حجت الاسلام رسایی، تصریح کرد: این جمهوری اسلامی ولایت فقیه دارد که ساختار محکمی است و در برابر فشارها و استکبار کوتاه نمی آید و حدود پانزده سال پیش نهادهای اطلاعاتی غرب گفتند ما نباید به دنبال سرنگونی جمهوری اسلامی باشیم بلکه باید به دنبال حاکم کردن مدیرانی در کشور باشیم که جمهوری اسلامی را می خواهند اما ولایت فقیه را نمی خواهند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که من منتقد آقای روحانی هستم ولی یک موی ایشان را به انگلیس کثیف نمی دهم، گفت: کامرون در دیدار با رییس جمهور ما اصول دیپلماتیک را رعایت نکرده و پس از آن اصول و اعتقادات ما را زیر سووال برد ولی آقای روحانی جواب ایشان را نداده است.

وی با اشاره به این که به ما می گویند چرا از حزب الله و حماس حمایت می کنید، بیان داشت: خاک پرست هم باشیم باید برای فلسطین هزینه کنیم که خط مقدم خود ما است و هر سلاح تاریخ مصرفی دارد که تقدیم فلسطینی ها می کنیم تا از خود دفاع کنند و مومنان باید محکم باشند و چه کسی گفت چراغی که به خانه روا است به مسجد حرام است و این ها جودادن و تاثیر بر افکار عمومی است.

حجت الاسلام رسایی با تاکید بر این که مدیران باید به فکر رفع مشکلات جامعه باشند ولی برای امنیت خودمان هم شده باید از فلسطین دفاع کنیم، بیان داشت: هم غزه هم لبنان جانم فدای ایران را باید داشته و در این مسیر گام برداریم.

وی در ادامه  این همایش و در پرسش به سووالات مردمی، افزود: ما می دانیم موضع امام در قبال با آمریکا این بود که رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است.

وی با اشاره به پرونده مهدی هاشمی، بیان داشت: من با قاضی پرونده صحبت کردم و از دستگاه قضایی در برخورد با رحیمی تشکر داریم و در تخلفات مهدی هاشمی که از بیست سال پیش است توقع داریم حکم خوبی صادر کرده تا عدالت دستگاه قضایی زیر سووال نرود.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این که رفراندوم طبق قانون شرایط خاصی دارد که در هیچ کشوری هر لحظه قانون اساسی خود را دست نمی زنند، افزود: رفراندوم در مسائل مهم را هم داریم که باید به رای مجلس باشد و یک حقوقدان باید بداند همین طوری نمی شود و باید مجلس را قانع کرد.

حجت الاسلام رسایی با تاکید بر این که آقای روحانی در سال 82 دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند و گفتند ما در هسته ای نباید هزینه دهیم، تصریح کرد: همین آقای روحانی در سال 92 گفت هم سانترفیوژ و هم کارخانه بچرخد و آقای روحانی می دانست برای مردم چرخاندن سانترفیوژ مهم است و یک سال و نیم است هر دو این ها نمی چرخد و باید گفت مطالبه ما چه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که استیضاح وزرا در مجلس ساز و کاری دارد که الان استیضاح وزیر آموزش و پرورش و وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح است، گفت: خیلی ها می گویند چرا آقای ظریف را استیضاح نمی کنید و دلیلش این است که باید خود آقای ظریف بماند تا در دوران ایشان مشخص شود مذاکره با آمریکا بی فایده است.

وی، تصریح کرد: در دوران آقای جلیلی هر دوره مذاکره می شد شاخص بورس بالاتر می رفت ولی در آغاز دولت آقای روحانی بورس صعود بسیار تیزی دارد که به توافق نامه ژنو رسید و بعد از آن بورس سقوط کرد.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اعلام محرمانه بودن محتوای مذاکرات ، گفت: زمانی یک محتوا محرمانه می شود که دشمن نفهمد ولی آن طرف دشمن نشسته و همه چیز را هم می دانند و زمانی هم محرمانه می شود که شاید دوست ناراحت شود.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به نوشتن نامه ای به رییس وقت سازمان صدا و سیما، بیان داشت: نمی گذارند در صداوسیما سخن بگوییم و در نامه ای که به آقای ضرغامی نوشتیم پاسخ دادند نقد توافق نامه ژنو سبب تضعیف دولت می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که مشکل کشور با ایجاد احزاب حل نمی شود، تصریح کرد: هرکس در هر وظیفه ای که دارد باید آن را به خوبی انجام دهد و مدیر خائن و نماینده به فکر جیب خود و فامیل باز داریم که با رای مردم آمدند که اگر دیدید کسی به درد نمی خورد او را عوض کنید.

وی با تاکید بر این که برای تایید صلاحیت های انتخابات حمله به شورای نگهبان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: عقل و قانون می گوید باید شورای نگهبان باشد و برخی از الان دارند دسیسه می کنند و فتنه دیگری در راه است.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این که پرونده تخلف اداری من یک بازی سیاسی است، گفت: این پرونده در دادگاه مطرح شده و من تبرئه شدم و هیئت تخلفات حکم من را ابلاغ نکردند و شوهر خواهر آقای روحانی و عده ای از آن ها در این هیات هستند و طبیعی است چنین فضاسازی را داشته باشند که به دیوات عدالت این حکم را اعتراض کرده و شکستیم.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به این که در سال 84 و 88 از احمدی نژاد حمایت کردم که در آن زمان درست بود ولی انتقادات بسیاری هم به ایشان داشتم، بیان داشت: این که بیش ترین فساد در دولت قبل رخ داده ظلم است و تخلفات در همه دولت ها وجود داشته و میزان آن متفاوت است.

نماینده مردم تهران در مجلس، تصریح کرد: من احمدی نژاد سال 84 و 92 را با هم مقایسه می کنم که دیدم خیلی فرق کرده است که نمی توان او را با رییس جمهورهای دیگر مورد مقایسه قرار دهیم.

وی در خصوص حصر سران فتنه، گفت: جرم آن ها عمومی بوده و اگر بخواهند محاکمه شوند حکم آنان اعدام است که فعلا به خاطر سوابق آن ها در حصر هستند که امام خمینی(ره) و امام علی(ع) هم در برخورد با چنین افرادی این کار را کردند.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به تخلفات رحیمی، بیان داشت: ایشان در مجلس هشتم به بنده پیشنهاد کرد و گفت پیش من بیا که نرفتم و اگر افرادی پولی گرفتند و در قبال آن تعهداتی دادند غلط است و به احمدی نژاد گفتیم رحیمی از جنس تو نیست و قبول نکرد.

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید بر این که الان قبول داریم گرانی است ولی قرآن داریم که در برابر آن تعظیم می کنیم، تصریح کرد: باید بودجه امسال را براساس قیمت نفت ببندیم و ای کاش بتوانیم بدون نفت فشارها را تحمل کرده که به یاری خداوند این مرحله می گذرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0