نبویان در آمل مطرح کرد:
17 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
کنار آمدن با آمریکا مشکلات کشور را حل نمی کند / ملت باید نسبت به جزییات توافق نامه ژنو مطلع شود / سخنرانی من در دانشگاه ها را لغو کردند / آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست / دانشمندان ایرانی از خطوط قرمز علمی غرب عبور کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، در همایش دیروز امروز فردا که در مسجد امام رضا(ع) آمل برگزار شد با بیان این که انقلاب اسلامی پرچمی برای مبارزه با ستمگران عالم بلند کرده است، گفت: یکی از شبهات جدی که امروز مطرح می شود این است این همه مرگ بر آمریکا گفتیم دیگر بس بوده و با آمریکا کنار بیاییم.

وی با اشاره به این که کنار آمدن با آمریکا مشکلات کشور را حل نمی کند، افزود: در ماهواره ، سایت ها و روزنامه های اصلاح طلب دم می زنند اگر با آمریکا کنار بیاییم مشکلات حل می شود که باید بپرسیم منظور از کنار آمدن با آمریکا چه چیزی است.

حجت الاسلام نبویان با بیان این که پس از انقلاب 20 میلیارد دلار دارایی های ما که از قبل از انقلاب در آمریکا بود را به ما نمی دهند، تصریح کرد: تمام خریدهای نظامی که شاه از آمریکا کرده بود را به ما نداده و وقتی دیدند ملت ما شکست نمی خورد انواع کودتاها را رقم زدند.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: انواع گروه ها را به جان ملت انداخته و منافقان را آوردند که عده بسیاری از مردم ما را ترور کرده و در یک شب هفتاد و دو تن از مدیران بلند پایه کشور را به خاک و خون کشیدند.

وی با بیان این که هشت سال جنگ تحمیلی را ایجاد کرده و بهترین جوانان را از ما گرفتند که این اقدامات با حمایت های ایادی استکباری صورت می گرفت، خاطرنشان کرد: انواع فتنه ها را ایجاد کرده و الان بزرگ ترین تحریم ها را علیه ما صورت می دهند که خود آمریکا می گوید بیش از 70 کشور دنیا را تحریم کردیم ولی هیچ کشوری به اندازه ایران تحریم نشده است.

حجت الاسلام نبویان با اشاره به این که جوانان و دانشمندان ایرانی از خطوط قرمز علمی آمریکا عبور کردند، گفت: امروز به قدرت هسته ای دست پیدا کردیم و مشکل آمریکا به سبب مسائل هسته ای نبوده و بحث هسته ای از سال 82 شروع شد ولی دشمنی آمریکا از آغاز انقلاب بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: قرآن کریم می گوید ایادی استکباری هیچ وقت دست از سر ما برنداشته تا این که دین ما را بگیرند و آن ها با دین اسلام ، قرآن و اهل بیت(ع) مشکل دارند.

وی با بیان این که آن ها از ما راضی نمی شوند تا تابع آنان شویم، گفت: برخورد آقای ظریف باعث شرمندگی ملت شد روزی که نخست وزیر فرانسه کاریکاتور توهین آمیز پیامبر را در دست می گیرد در همان روز وزیر امور خارجه ما  به مذاکره می رود.

حجت الاسلام نبویان با اشاره به این که کشورهایی که سال ها نوکری آمریکا را کردند وضعیت آن ها بهتر نشده است، بیان داشت: شاه با آمریکا کنار آمد ولی وضعیت زندگی ما تغییری نکرده بود ولی امروز در عرصه های مختلف به پیشرفت و توسعه دست پیدا کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: در دوران شاه که با آمریکا بودیم روستاهای ما برق وجود نداشت ولی امروز برق را به نقاط دیگر صادر می کنیم و به پیشرفت های بسیاری دست پیدا کردیم.

وی با بیان این که در بخش نانوتکنولوژی و سلول های بنیادی به مقام زیر 10 کشور دنیا دست پیدا کردیم، گفت: در مسائل علمی و سدسازی رشد بسیاری داریم که این مسائل در اوج تحریم ها صورت گرفته و موشک ها و پهپادهای گسترده ای داریم.

حجت الاسلام نبویان با اشاره به این که متاسفانه برخی از دولتمردان می گویند با آمریکا بنشینیم مشکلات ما حل می شود، بیان داشت: در سوم آذر سال قبل توافق نامه نو امضا شد و کسی که این توافق نامه را نوشت می دانست چگونه باید منافع را از کشور ما بگیرد که ملت باید این ها را بدانند.

نماینده مردم تهران در مجلس، خاطرنشان کرد: اولین سطر توافق نامه با طلبکاری آمریکا آغاز شده و ما بدهکار هستیم که باید بدانیم آن ها می خواهند ریشه ملت ایران را نابود کنند ولی ما تعهد دادیم تا آن ها یقین کنند فعالیت هسته ای ما صلح آمیز است.

وی با اشاره به این که در این توافق نامه آمده تمام مواد غنی شده بیست درصد ایران باید نابود شده و نباید به جهش برسیم، گفت: رهبری فرمودند ما به دنبال بمب هسته ای نیستیم که رویکرد کشور ما در این مسیر است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که در این توافق نامه 28 تعهد صورت  گرفته که از جمله آن این است غنی سازی بیش از پنج درصد صورت نگیرد، بیان داشت: 95 درصد صنعت هسته ای ما را در گام نخست دادند و بازرسان آژانس نیز باید در عرصه های مختلف بازدید داشته باشند.

حجت الاسلام نبویان با تاکید بر این که تعهد دادند آمریکا باید به این برسد که ایران نیاز عملی به غنی سازی دارد، افزود: آمریکا توافق کرد ایران می تواند یک برنامه غنی سازی داشته باشد ولی باید هشت شرطی که ما می گذاریم رعایت شود.

وی با اشاره به این که ملت باید نسبت به جزییات توافق نامه ژنو مطلع شود، گفت: هرچه ما نسبت به آمریکا نزدیک شویم جز ذلت و از دست دادن منافع چیز دیگری ندارد و تعهداتی هم که آمریکا امضا داده به آن عمل نکرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس، خاطرنشان کرد: ایران ابهت زورگویان را در هم شکسته و امام فرمودند اصلا با آمریکا ملاقات نمی کنیم و رهبری هم فرمودند رابطه با آمریکا جز در موارد خاص نه تنها هیچ نفعی ندارد ضرر هم دارد و من به مذاکرات خوشبین نیستم.

حجت الاسلام نبویان با بیان این که مذاکره کنندگان ما بلد نیستند و باید افراد متخصص را همراه خود ببرند تا منافع ما را به تاراج ندهند، گفت: این همه به آمریکا نزدیک شدند ولی آمریکا نماینده ایران در سازمان ملل را نپذیرفته و لحن آنان تندتر و توقعاتشان بیشتر شده است.

وی، تصریح کرد: در توافق نامه آمده است تحریم جدید ممنوع است ولی پس از توافق نامه شرکت ها ، بانک ها و افراد بسیاری را در داخل و خارج تحریم کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس، افزود: ما نمایندگان مجلس در خصوص توافق نامه ژنو کم کاری کردیم ولی همین عده ای که می خواهند سخن بگویند آمدند بر علیه من شکایت کرده و سخنرانی های من در دانشگاه ها را لغو کردند که نمی خواهند بگذارند مردم بفهمند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان با تاکید بر این که ما اقتدار داریم که نباید آن را بشکنیم، گفت: ملت ایران با وجود همه تحریم ها در اوج عزت و عظمت قرار دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0