بغض 4 ساله عشریه ترکید؛
16 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
تنهای تنهای تنها بودم / جوان رعنا به اتاق آمدم و با چند بیماری آن را ترک می کنم / می خواهم به تولید و کارآفرینی بازگردم

کمال نیوز: ظهر دیروز غلامرضا عشریه؛ رئیس اتاق بازرگانی مازندران رسانه های مازندران را دعوت کرد تا به برخی از شبهات مطرح شده درباره اتاق بازرگانی و انتخابات هیات نمایندگان اتاق ساری پاسخ دهد. شبهاتی که از طریق برخی از رسانه ها مطرح شد و عشریه معتقد بود حاشیه سازی و بدون کسب اطلاع دقیق بوده است.

عشریه در ابتدای نشست با اشاره به اینکه علاقمند به برگزاری انتخاباتی سالم در اتاق بازرگانی هستیم، اظهار داشت: 15 نفر به عضویت هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی مازندران در دوره ششم درمی آیند.

وی افزود: سال 89 انتخابات دوره پنجم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را برگزار کردیم و اسفند 93 آماده برگزاری انتخاباتی رقابتی برای فعالان بخش خصوصی در حوزه بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه مردم استان سزاوار بهره‌گیری از خدمات بیشتر هستند، تصریح کرد: هیئت نمایندگان اتاق نیز باید با تمام توان در خدمت مردم باشند.

عشریه با بیان اینکه ثبت نام از نامزدها از 4 بهمن آغاز و تا 11 بهمن انجام شده است، افزود: 47 نفر در انتخابات دوره ششم نام نویسی کردند و از امروز فعالیت هیئت نظارت برای بررسی صلاحیت نامزدها آغاز می‌شود.

وی گفت: شاخه بازرگانی 22 نفر، صنعت 17 نفر، کشاورزی 11 نفر و معدن 3 نفر در ابتدا نام‌نویسی کرده که سه نفر انصراف داده که اکنون 47 نفر نام‌نویسی نهایی کردند.

عشریه با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون ابتدای دهه فجر بالغ بر 291 کارت عضویت صادره و 880 فقره کارت بازرگانی داریم، تصریح کرد: همه افرادی که حداقل کارت‌های بازرگانی آنان از یک‌سال گذشته بگذرد، واجد شرایط رای دادن هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه افرادی که به عنوان نامزد انتخابات اتاق نویسی کردند باید حداقل سه سال از صدور کارت بازرگانی آنان بگذرد، گفت: 5 نفر از بخش صنعت، بازرگانی، 3 نفر از بخش کشاورزی و 2 نفر از بخش معدن به عنوان هیئت نمایندگان دوره ششم انتخابات درمی آیند.

عشریه با اشاره به اینکه زمان صلاحیت نامزدها تا 20 بهمن است، زمان بررسی به اعتراضات 23 بهمن و اعلام نظر به شکایات تا 7 اسفند است، افزود: زمان چاپ اسامی نامزدها در رسانه‌ها از 10 اسفندماه و آغاز رسمی تبلیغات و هشت صبح 17 اسفندماه پایان تبلیغات نامزدها و روز دوشنبه 18 اسفند زمان برگزاری ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی مازندران است.

عشریه با اعلام اینکه 23 اسفندماه نتایج نهایی نامزدها اطلاع رسانی می‌شود، گفت: 28 اسفندماه صدور اعتبارنامه و ارسال اسامی نهایی به اتاق ایران خواهد بود.

وی بیان کرد: مدت زمان فعالیت هیئت نمایندگان فعلی اتاق بازرگانی مازندران، 30 اردیبهشت 94 است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه صادرکنندگان و تجار مازندران بیشتر با هدف تولید و اقتصاد پویا فعالیت می‌کنند، افزود: تجار استان فرارکنندگان مالیاتی نبوده، بلکه طلبکاران مالیاتی هستند.

عشریه با بیان اینکه قانون را برای برگزاری انتخابات باید نصب العین خود قرار دهیم، گفت: امیدواریم این مهم در بین نامزدهای ششمین دوره انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی مازندران، تقویت شود.

دبیر هیئت نظارت بر انتخابات ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران اظهار داشت: من شجاعتم را از زمان جنگ به ارث برده ام و وقتی از صدای گلوله و توپ نترسیدم از هیچ چیز نخواهم ترسید.

وی افزود: اگر اشتباهی مرتکب شویم بلافاصله درصدد رفع آن بر می آئیم و عذرخواهی می کنیم.

وی افزود: روزنامه ای که مسئله فراریان مالیاتی را مطرح کرد باید این حرف را ثابت کند و تنها با اشاره کلی و جو سازی نمی توان حقیقت را پوشاند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برای این دوره نامزد نشده است گفت: می خواهم به تولید و کار آفرینی بازگردم و در آنجا خدمت کنم. ضمن اینکه در 4 سال ریاستم تمام وقتم را برای اتاق گذاشتم و هرجا هم موفق نشدیم تنهای تنهای تنها بودم. اتومبیل من 350 هزار کیلومتر در این مدت کار کرده و حتی هزینه ایاب و ذهاب را از جیب خودم دادم و بابت این هم منتی بر سر کسی نیست چون معتقدم این مردم ارزش هرنوع خدمتی را دارند.

عشریه در پایان گفت: وقتی به اتاق آمدم جوان رعنایی بودم و الان با  3ـ 4 بیماری این پست را ترک می کنم./وارش نیوز

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0