رییس دفتر آیت الله مصباح در آمل:
15 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
وجود تفکر غربی در ذهن بسیاری از مدیران کشور یک آسیب است / دیپلماسی انفعالی نمی تواند حقوق ملت را استیفا کند / توان دفاعی ایران گزینه نظامی را از روی میز غرب برداشته است / موفق بودن عملکرد دولت در حوزه بهداشت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام حسین جلالی، رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی، در نشست نهضت روشنگری عمومی که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد حضرت اباالفضل(ع) منطقه اسپه کلا آمل برگزار شد با بیان این که وقتی قبل از انقلاب تاریخ شاهان را مطالعه می کنیم می بینیم دین مورد استهزا قرار می گرفته است، گفت: در هوس بازی های شاهانه کشور را از دست دادند که در خاطرات سران طاغوت آمده است که با بیت المال به دنبال هوی و هوس های خود بودند.


وی با اشاره به این که آمریکایی ها در ایران حضور داشته و به دنبال تحقیر فرزندان کشور بودند و ما را وابسته به خود می دانستند، افزود: ایران در آن زمان بازار مصرفی غرب بود و باورشان نمی شد روزی برسد که فکر و توان ایرانی ماهواره به فضا پرتاب کند.


رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: جمهوری اسلامی 36 سال از عمرش نگذشته که چهارمین کشور موشکی جهان شده است و این ها به حول قوه الهی، رهنمودهای امام راحل، شهدای گرانقدر و تدابیر رهبری است که در صحنه تولید علم نخستین کشور خاورمیانه هستیم.


حجت الاسلام جلالی با بیان این که نگاه غرب به ما این بود که ناتوان هستیم و اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید فرنگی شویم، خاطرنشان کرد: یکی از افرادی که در حال حاضر مشاور رییس جمهور است کتاب ایران و جهانی شدن دارد که دربازار به فروش می رسد و در آن می آید اگر سراپا فرنگی نشویم نمی توانیم پیشرفت کنیم و در آن گفته شده برای جهانی شدن سه مانع اسلام، تشیع و انقلاب داریم که باید از آن دست برداریم.


وی با اشاره به این که این کتاب ننگی بر تاریخ انقلاب است، گفت: تفکر غربی هنوز در ذهن بسیاری از مدیران کشور ما وجود دارد که ما تا با آمریکا نباشیم نمی توانیم پیشرفت کنیم.


رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی پیامدها و منافع مهمی داشته که خط بطلانی بر چند تئوری و نظریه کشیده است، بیان داشت: بیش از پنج قرن در دنیا تبلیغ کردند دین عامل عقب ماندگی بشریت و مانع پیشرفت است که تعارض علم و دین را مطرح کردند.


حجت الاسلام جلالی با بیان این که انقلاب اسلامی مطرح کرد دین تعارضی با علم نداشته و عین پیشرفت است، افزود: می گفتند دین مانع پیشرفت بوده اما اسلام مکتبی است که علم و عالم را تشویق می کند و ما توانستیم در این راستا به تعالی برسیم.


وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی خط بطلانی بر تئوری های غرب کشیده است، تصریح کرد: می گفتند حکومت دینی امکان ندارد و آمدند در مسیر انقلاب موانع و توطئه های بسیاری ایجاد کرده که وقایعی چون ششم بهمن آمل و دفاع مقدس را تحمیل کرده و هفده هزار نفر از اقشار مختلف را ترور کردند.


رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: کارشکنی دشمنان در این راستا بود تا حکومت دینی ایجاد نشده و انقلاب ما الگو نشود و هویت انقلاب اسلامی دین است که برای همیشه جاودانه خواهد بود.


حجت الاسلام جلالی با بیان این که تا زمانی که انقلاب ما اسلامی است در جایگاه ارزنده ای قرار داشته که باید به هویت خود توجه داشته باشیم، گفت: توطئه های بسیاری ایجاد کردند ولی انقلاب ما پایدارتر شده و خط دفاعی خود را در لبنان قرار داده ایم و انقلاب ما به جایی رسیده است که غرب می گوید کلید حل مشکلات منطقه در دست ایران است.


وی تصریح کرد: انقلاب ما صادر شده است و همراه با جان کری قدم زدن گزینه نظامی را از روی میز برنداشته و آن توان دفاعی ما است که اجازه اقدامی را به دشمنان نمی دهد که امروز آمریکا به ما نیاز دارد.


رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی با اشاره به این که دیپلماسی انفعالی در دنیا جواب نمی دهد و با ظالم باید قدرتمندانه صحبت کرد که باید دیپلماسی انقلابی داشته باشیم، گفت: اگر می خواهیم حق خود را بگیریم باید انقلابی با غرب صحبت کنیم و ویژگی انقلابی گری می تواند اثرگذار باشد.


حجت الاسلام جلالی، افزود: نمی خواستند نام جمهوری اسلامی در فضا باشد که جوانان بسیجی ما ماهواره امید را به فضا پرتاب کرده و ماهواره های دیگری را هم پرتاب کردند و قرار بود انسان به فضا بفرستیم که هوافضا به عنوان سازمان مستقل تعطیل شده است که باید بدانیم مشکل غرب مسئله هسته ای نیست.


وی، ادامه داد: در مذاکرات دعوا بر سر دین و انقلاب اسلامی بوده و اصلا بحث هسته ای مطرح نیست که می بینیم تعطیلی مراکز هسته ای اثرگذاری نداشته است.


رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی با تاکید بر این که عنصر مهم ولایت عامل ارزنده پیشرفت و تعالی نظام اسلامی است، گفت: خداوند منان نعمت بزرگ ولایت به ما داده است که فتنه ها را خنثی کرده و زیرساخت های انقلاب را درست کرده است.


حجت الاسلام جلالی با بیان این که اگر مطالبات رهبری را دقت کنیم می توانیم در عرصه های مختلف جهانی در جایگاه ارزشمندی قرار داشته باشیم، بیان داشت: در بحث بهداشت دولت دستورات رهبری را اجرایی کرده که موفق آمیز بوده و در اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و دیگر عرصه ها باید رهنمودهای رهبری را اجرایی کنیم که بسیار اثرگذار است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0