جوادی آملی مطرح کرد:
10 بهمن 1393 ، دیدگاه 0
حفظ و احیای میراث فرهنگی ناشناخته وظیفه ای همگانی است / حضور نماینده آیت الله سیستانی در آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، در جلسه شورای فرهنگ عمومی آمل با بیان این که رویکرد این جلسه در راستای فعالیت های فرهنگی است، گفت:حجت الاسلام شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در ایران در شهر آمل حضور پیدا خواهند کرد که حضرت آیت الله سیستانی از ظرفیت قابل توجهی در جهان تشیع برخوردار است.

حجت الاسلام جوادی آملی ادامه داد: حجت الاسلام شهرستانی در روز بیست و چهارم بهمن ماه به شهرستان آمل وارد شده و ضمن بازدید از بقعه میرقوام الدین مرعشی و بقعه ناصرالحق، در نشست علما و روحانیان شهرستان آمل که در حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) این برگزار می شود حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به این که آمل شهری بزرگ و دارای سابقه تمدنی ارزشمند است، افزود: میراث های فرهنگی ما ناشناخته مانده که باید از این سرمایه های گرانقدر حمایت های شایسته ای صورت گیرد.

مسؤول حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان این که زمینه ای که فراهم شده همه باید استفاده کرده و مدیران شهری برنامه ریزی کننند که این اتفاق برای شهر و استان بسیار خوب است، تصریح کرد: میراث تاریخی و فرهنگی به عنوان سرمایه کشور است که باید حمایت های ارزشمندی از آن صورت گیرد.

حجت الاسلام جوادی آملی با تاکید بر این که ضعف هایی در عرصه حمایت از میراث فرهنگی وجود دارد که باید ترمیم شود، گفت: آمل یکی از شهرهای قدیمی و با تاریخ کهن بوده که میراث گرانقدری را در خود جای داده است.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، ادامه داد: مجموعه آیت الله سیستانی خدمات بسیار ارزنده ای برای تشیع انجام داده و در دفاع از فرهنگ شیعه و امامیه اهتمام و خدمات گرانقدری دارند.

 حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل با بیان این که شهرستان آمل آمادگی کامل برای میزبانی از مهمانان را دارد، گفت: این شهر با داشتن سبقه تاریخی و فرهنگی از ارزش والا و جایگاه گرانقدری برخوردار است.

وی با تاکید بر این که آمل شهر علما و بزرگان است، افزود: وجود علما و بزرگان در این شهرستان چه در زمان گذشته و چه در زمان حال بسیار ارزشمند بوده که این بزرگواران سرمایه و گنجینه های گران بها هستند.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که شهر آمل مدفن علمای بزرگی چون میرقوام الدین مرعشی، ناصرالحق اطروش و شمس آل رسول است، تصریح کرد: این بزرگان مورد تعظیم مسلمانان و شیعیان در ایران و خارج از کشور هستند.

امام جمعه آمل ادامه داد: در سال گذشته بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری و آیت الله جوادی آملی نسبت به بازسازی بقعه ناصرالحق اقدام شده که علما و بزرگان کشور یمن در این شهرستان حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با تاکید بر این که بازسازی بقاع بزرگان و علما باید به نحو ارزنده ای صورت گیرد، گفت: مجموعه اوقاف و امورخیریه در نظر دارد تا نسبت به بازسازی بقعه شمس آل رسول اقدام کند که حرکتی بسیار ارزشمند و والا است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که باید از ورود حجت الاسلام شهرستانی به عنوان نماینده آیت الله سیستانی در ایران به این شهر نهایت استفاده صورت گیرد، بیان داشت: مدیران شهرستان باید تمهیدات لازم را برای شناساندن ظرفیت های ارزشمند و گرانقدر آمل به ایشان صورت دهند.

حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل نیز در این جلسه با بیان این که کار بازسازی بقعه ناصرالحق اطروش توسط اداره اوقاف و امورخیریه و حمایت های نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امورخیریه کشور صورت گرفته است، گفت: این بقعه متبرکه امروز به عنوان محل زیارت شیعیان کشور یمن تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بازسازی بقعه شمس آل رسول نیز در دستور کار قرار دارد که پس از طی مراحل مختلف با هماهنگی مجموعه های ذیربط نسبت به بازسازی این بقعه ارزشمند اقدام می شود.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0