استاندار مازندران در گفتگو با کمال نیوز خبرداد:
19 دی 1393 ، دیدگاه 0
درخواست از رییس مجلس برای حل مشکل زباله مازندران / تولید روزانه بیش از 3 هزارتن انواع زباله در استان / از سرمایه گذاران حوزه پسماند حمایت می شود

ربیع فلاح، استاندار مازندران، در حاشیه بازدید از محل زمین جدید دفن زباله آمل درگفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز  با اشاره به اینکه برای حل مشکل زباله آمل قراردادی با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شده است گفت: با حمایت پژوهشکده پلاسمای این دانشگاه، طرح تحقیقاتی تاثیر پلاسما روی پسماند به صورت آزمایشگاهی و تحقیقاتی انجام شده است و این پروژه بصورت پایلوت وبرای اولین باردرایران و دردر دنیا یک نوع روش زباله سوزی است.

وی افزود: این  پروژه با همکاری شهرداری آمل  ، دانشگاه آزاد اسلامی و یک شرکت سرمایه گذارانجام خواهد شد ودرهمین هفته کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی برای بازدید به شهر آمل می آیند.

استاندار مازندران، تصریح کرد: روزانه سه هزار و 150 تن زباله در استان مازندران تولید می شود که سهم زباله های شهری از این میزان یک هزار و 700 تن است که  برای برون رفت از معضل زباله اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فلاح خاطرنشان کرد: سعی کردیم مناطقی که ازقبل برای دفن زباله وجود داشت بازسازی صورت گیرد تا ازاین وضعیت بیرون بیاید واین تنهاراه حل نهایی نیست.

وی با اشاره به افتتاح کارخانه کمپوست زباله درشهر بهشهر دردهه فجر امسال تصریح کرد: با افتتاح این کارخانه سه شهر نکا ، بهشهر وگلوگاه را دربر می گیرد.

استاندار مازندران تاکید کرد: در شهرهای ساری و نوشهر کارخانه زباله سوز از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که کارخانه زباله سوز شهر ساری درسال 94 افتتاح خواهد شد.

وی با بیان این که حل معضل زباله مازندران نیازمند عزم ملی است گفت: تقاضایی از سوی اینجانب به دکتر علی لاریجانی رییس مجلس صورت گرفت که اعلام کردیم استان مازندران به تنهایی توانایی این راندارد که بتواند معضل زباله را حل کند.

استاندار مازندران بیان داشت:  براساس دستورایشان گروهی از دانشگاه صنعتی شریف را مامورکردند برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند.

 فلاح با بیان اینکه سرمایه گذارانی که دراین بخش حضور پیداکنند مورد حمایت قرارمی گیرند یادآورشد: ما به دنبال سرمایه گذارانی هستیم و دولت هم حمایت می کند تا بتوانیم از پسماند انرژی تولید کنیم و این یک کار اقتصادی است.

وی اظهارداشت: شرکت های مختلفی از کشور اتریش وآمریکا برای احداث کارخانه زباله سوزبه مازندران آمدند.

 استاندار مازندران از برگزاری همایش پسماند خبر داد و تصریح کرد: در راستای استفاده از تجربیات دیگر استانها دراول بهمن همایش پسماند با حضور مسئولین وکارشناسان 3 استان شمالی  درمازندران برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0