در سالروز شهادت حضرت زهرا(س)؛ پیاده‌روی دو تن از مراجع تقلید به سمت حرم حضرت معصومه(س) انجام می‌شود
5 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
آیات عظام صافی گلپایگانی و وحید خراسانی همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با پای پیاده به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) حرکت کرده و به عزاداری می‌پردازند.

گزارش خبرنگار مهر، آیات عظام حسین وحید خراسانی و لطف الله صافی گلپایگانی همزمان با شهادت جانسوز حضرت زهرا (س) پای پیاده و به منظور عرض تسلیت به سمت حرم کریمه اهل بیت(س) حرکت می‌کنند و به عزاداری خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش، آیت الله وحید خراسانی رأس ساعت 12 ظهر چهارشنبه همزمان با روز شهادت دخت پیامبر گرامی اسلام حرکت به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) را از بیت خود واقع در کوچه 23 صفائیه آغاز می‌کند و در مسیر نیز مراسم نوحه خوانی و سینه زنی با حضور عاشقان امامت و ولایت برگزار خواهد شد.

آیت الله صافی گلپایگانی نیز رأس ساعت 12 حرکت خود را از خیابان چهارمردان که محل دفتر ایشان است به سمت حرم حضرت معصومه(س) آغاز می‌کنند.

پیاده‌روی و عزاداری مراجع تقلید یکی از سنت‌هایی است که همه‌ساله در سالروز شهادت امام صادق(ع)، حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امیر المومنین(ع) با حضور گسترده عزاداران و سوگواران برگزار می‌شود.

همچنین مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) نیز فردا با حضور روحانیون و مردم ولایتمدار قم در دفا‌تر مراجع تقلید نیز برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0