رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران مطرح کرد:
12 دی 1393 ، دیدگاه 0
برنج طارم مازندران قابلیت تبدیل به برند جهانی دارد / بازرگانان و سفرای کشورهای خارجی مشتاق بازدید از صنعت آمل هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، محمد محمدپور عمران، رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران، در مراسم معارفه سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با اشاره به اینکه تصمیم گیری ها بصورت متمرکز صورت می گیرد گفت: تصمیم گیری درخصوص وضعیت مازندران استانی نیست که بتوانیم اختیارات کافی داشته باشیم وتصمیم گیری بصورت متمرکز انجام می شود.

 وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی کشور تحت تاثیر عواملی ازقبیل بحث پرونده هسته ای وتجارت جهانی قراردارد افزود: فضای عمومی کشور به عنوان دهکده جهانی است که تحت تاثیر فضای بین المللی بوده وامروز جنگ اقتصادی مطرح است.

وی با اشاره به اینکه امروز زمانی نیست که برای تاثیرگذاری یک کالا درهمان شهرستان تصمیم گیری شود ادامه داد: امروزه درتجارت الکترونیکی تجارت میلیارد تومانی خرید وفروش صورت می گیرد وجریان تجارت ، تولید ، صنعت گفتمان ،مشتری مداری ومدیریت زنجیره ای عوض شده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران با ابرازتاسف ازاینکه با تغییر دولت ها شاهد اتفاقات وسیاست های جدیدی هستیم خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت بجای داشتن نظارت بیشتر برعرصه تولید حاکم است.

محمدپور با انتقاد از اجرایی نشدن اصل 44 اظهارداشت:  اصل 44 قراربود بدست شما عزیزان سپرده شود نه به دست نهادهای دولتی که بصورت خصوصی وشبه دولتی دردست گیرند و فضای بنگاه داری که واگذارشد بهترنشد بلکه بدتر شد که درمازندران منجر به نتیجه نشدیم.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت تدبیر وامید وکنترل تورم درجامعه یادآورشد: تورم 45 درصدی درگذشته چه بلایی برسر کسب وکار آورده بود و در دولت گذشته دربخشی از امور کارهایی صورت گرفته ولی درفضای اقتصادی شاهد رکود اقتصادی شدیدی بودیم.

 رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران با اشاره به ایجاد دو شهرک صنفی در شهرستان آمل گفت: با ایجاد شهرک صنفی برنج درآمل می توانیم درسطح کشور وحتی کشورهای منطقه رقابت خوبی را داشته باشیم که با این روند می توانیم نیاز 700 هزار تنی برنج داخل کشور را تامین ودیگر نیازی به واردات نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: شهرک صنفی برنج از ضروریات مازندران است که می تواند در قیمت گذاری تاثیر گذارباشد وکشاورز بتواند دست رنج محصول خود را با قیمت خوبی بفروش برساند وطارم مابزندران می تواند به اندازه مرسدس بنز آلمان درجهان معروف شود  ومی تواند با صادرات برنج، دلار رابرای شهرستان و استان بیاورد.

محمدپور با بیان اینکه آمل درهمه زمینه ها پیشگام بوده است یادآورشد: علاوه بر شهرک برنج شاهد راه اندازی شهرک بنکداران هستیم که می تواند بر اقتصاد استان تاثیر گذارباشد.

وی تصریح کرد: صنعت شهرستان درکشور وحتی درخارج کشورشناخته شده است که بازرگانان و یا سفیران کشورهای خارجی مشتاق بازدید از صنعت آمل هستند.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران با بیان اینکه درحوزه معدن حرف اول را دربین استانهای شمال کشورمی زنیم بیان داشت: متاسفانه به بهانه تولید مصالح شن وماسه وتامین منابع بدون حساب وکتاب بهره برداری می کنیم وشهرستان آمل چراباید تنها تامین کننده مصالح شهرهای مازندران باشد که از عدالت به دوراست و باید درهمه نواحی مازندران بهره برداری یکنواخت صورت گیرد.

وی یادآوردشد: برداشت برای جاهای دیگر آبادانی به همراه دارد و برای شهرستان آمل ضرر دارد که درحوزه معدن پروژه مس وطلا رابطور آزمایشی در آمل شروع کردیم.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران با انتقاد ازکسانی که هنوز نتوانستند زمینه خوبی را برای توسعه آبگرم لاریجان به عنوان منطقه ویژه گردشگری بوجود آورند خاطرنشان کرد: مگر آبگرم لاریجان چیزی کمتراز سرعین اردبیل دارد که آن منطقه به عنوان منطقه گردشگری بین المللی معروف شود وآبگرم لاریجان به همان صورت باقی بماند درحالی که داشتن قله بسیار زیبای دماوند ونوع آب های گرم که برای درمان امراض گوناگون مفید است درمظلومیت بسر می برد.

محمدپور با انتقاد از بانکهای خصوصی که برخلاف بانک مرکزی برای حمایت از صنعتگران گام برنمی دارند گفت: مانباید به دنبال شکست یک واحد تولیدی باشیم وباید با سرمایه درگردش از تعطیلی جلوگیری کنیم تا اشتغال را ازدست ندهیم و موسسات خصوصی و بانکها آسیب پذیرباشند ولی متاسفانه کنتور بانک ها همچنان کارمی کند وسودجویی محور فعالیت بانکها شده است.

وی ادامه داد: بانکهای خصوصی مسئولیت پذیر نیستند که برای کشور مناسب نیست وطرحی در مجلس ارائه شده تا ازاین وضعیت نجات یابیم که منتظر هستیم درصحن علنی مجلس مطرح شود تا صنعتگران از این بحران نجات یابند.

رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران با بیان اینکه سه و نیم میلیون واحد صنفی درکشور وجود دارد تصریح کرد: اصناف درتولید سهم بسزایی دارند که باید مورد حمایت قرارگرفته و در بحران ها ومسائل دست ما پیش اصناف دراز است و این از  انصاف به دور است که حمایتی صورت نگیرد.

وی درپایان ضمن قدردانی از زحمات آقایان زمانی ومعتمدی در پست ریاست قبلی بازرگانی وصنعت آمل گفت: انتخاب مهندس چنگیز فروزان به خواست شما عزیزان بود و ما به انتخاب شما احترام گذاشتیم وامید داریم که ایشان را درانجام وظایف محوله همراه وهمکار باشید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0