همزمان با هفته وقف؛
4 دی 1393 ، دیدگاه 0
بزرگ ترین مرکز فرهنگی قرآنی شمال کشور در آمل افتتاح شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، در همایش یاوران وقف و مراسم افتتاح بزرگ ترین و مجهزترین مرکز فرهنگی قرآنی شمال کشور که در سالن اجتماعات آیت الله جوادی آملی آستان امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد با بیان این که کارهای ما باید به صورت جهادی صورت گیرد تا خدمات خوبی انجام شود، گفت: در زمینه نظام اداری دچار مشکلاتی هستیم که کار جهادی باید به نحوی ارزنده صورت گیرد.

وی با اشاره به این که کار جهادی به معنای بی قانونی نیست، بیان داشت: باید در چهارچوب قوانین و به دور از نظام اداری مرسوم عمل کنیم که می تواند بسیار اثرگذار باشد.

حجت الاسلام علیخانی با بیان این که مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان امامزاده ابراهیم(ع) آمل با حمایت و همراهی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران صورت گرفته است، افزود: در شهر آمل حمایت های بی دریغی از سوی مدیران ، ائمه جمعه و امام جمعه شهر آمل صورت می گیرد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، ادامه داد: باید هدف ما در این مکان گرانقدر و ارزشمند کارهای  فرهنگی جهادی باشد که بتواند اثرگذاری شایسته ای در جامعه ایفا کند.

 حجت الاسلام علیخانی با اشاره به این که مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان امام زاده ابراهیم(ع) آمل باید تبدیل به قرارگاه فرهنگی شود، بیان داشت: اگر قرار باشد همان کار فرهنگی گذشته را ادامه دهیم این همه هزینه تاثیری نداشته است و باید اتفاقات جدید و خوبی رقم خورد که نیازمند به حمایت در عرصه های مادی و معنوی است.

وی، تصریح کرد: به وضع موجود راضی نیستیم و با توانی که در بقاع و امام زاده ابراهیم(ع) و امام زاده عبدالله(ع) وجود دارد باید حرفی برای گفتن در کشور داشته باشیم که این امر شدنی است.

حجت الاسلام علیخانی با بیان این که باید از تمام توان و ظرفیت های موجود در راستای پیشبرد امور استفاده شود، گفت: شهر آمل باید شهر عمل به اندیشه های آیت الله جوادی آملی و آیت الله حسن زاده آملی باشد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با اشاره به این که این مرکز در زمینی به مساحت 1200 متر مربع و با زیربنای 1650 متر در دو طبقه است که برای تجهیزات آن 170 میلیون تومان و برای تملک اعیانی آن 1 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0