امام جمعه آمل در گفتگو با کمال نیوز:
21 آذر 1393 ، دیدگاه 0
راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی رزمایشی علیه گروه های تکفیری است / بهره گیری از نهضت حسینی سبب سعادت و رستگاری انسان می شود

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، عضو شورای استانی حوزه علمیه مازندران، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز با تسلیت ایام عزاداری اربعین امام حسین(ع)، گفت: امام حسین(ع) و یاران بزرگوارش در راستای اجرای حق و عدالت گام برداشته که سبب شده است ماندگار شوند.

 

وی با اشاره به این که حماسه عاشورایی از چنان عظمت و ارزشی برخوردار بوده که برای همیشه تاریخ جاویدان است، بیان داشت: حرکت در مسیر دین و تعالیم والای آن زمینه ساز ماندگاری نهضت سرور و سالار شهیدان شده است.

 

امام جمعه آمل با تاکید بر این که امام حسین(ع) و یاران باوفایش تا آخرین لحظه بر عهد و پیمان خود استوار بودند، افزود: نهضت سرور و سالار شهیدان می تواند پیام های بسیاری برای همه ما داشته باشد.

 

وی با بیان این که امام حسین(ع) و یارانش برای تحقق ارزش ها و حقانیت جان پاک خود را فدا کردند، گفت: حرکت امام حسین(ع) در این مسیر با هدف و برنامه ریزی خاصی صورت گرفته است.

 

عضو شورای استانی حوزه علمیه مازندران با بیان این که انسان باید انس و ارتباطی ارزشمند با امام حسین(ع) داشته باشد، تصریح کرد: تحقق این امر ارزنده می تواند زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار داده و او را به مراتب والا و ارزشمندی برساند.

 

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به این که بهره گیری از نهضت امام حسین(ع) زمینه ساز سعادت و رستگاری انسان می شود، گفت: انسان باید تلاش کند پیام های فرهنگ عاشورایی را درک کرده و نسبت به اجرایی کردن آن در برنامه های زندگی خود اقدام کند.

 

وی با بیان این که ایام محرم و صفر فرصت خوبی برای تقرب الی الله و بهره گیری از سیره اهل بیت معصومین(ع) است، افزود: انسان باید تلاش کند تا این حال و هوای معنوی را در طول ایام سال حفظ کرده و در راستای ترویج آن گام بردارد.

 

امام جمعه آمل بر اهمیت برگزاری باشکوه عزاداری ایام اربعین حسینی تاکید کرد و بیان داشت: حضور پرشور و بی نظیر آحاد جامعه اسلامی در این روز با عظمت نشان دهنده اوج ارادت و دلبستگی مردم به اهل بیت(ع) و به ویژه امام حسین(ع) است که در این راستا باید برنامه های گرانقدری برگزار شود.

 

عضو شورای استانی حوزه علمیه مازندران با اشاره به حضور پرشکوه مردم و حرکت آنان به سوی کربلا در آستانه اربعین حسینی، گفت: همه ساله شاهد حضور پرشکوه و میلیونی عزاداران حسینی در کربلا هستیم که نشانگر عشق و دلدادگی به این امام همام است.

 

وی با بیان این که راهپیمایی اربعین حسینی رزمایشی علیه گروه های تکفیری است، بیان داشت: این حضور گسترده و میلیونی می تواند پیام خوب و شایسته ای برای گروه های تکفیری و داعش داشته باشد که امام حسین(ع) و گفتمان او برای همیشه پایدار و جاویدان است.

 

امام جمعه آمل با تاکید بر این که گروه های تکفیری به دنبال مقابله با هویت اسلامی هستند، افزود: این گروه ها دست نشانده ایادی استکباری بوده و در مسیر تحقق اهداف و برنامه های آنان حرکت می کنند.

http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/4-5-1391/IMAGE634788182092187500.jpg

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0