ثمرات رفتن به مسجد
15 آذر 1393 ، دیدگاه 0
ثمرات رفتن به مسجد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت:‌ یکی از آثار حضور در مسجد همدلی و انس مردم با یکدیگر است. همچنین در این مکان مقدس روح تعامل انسان‌ها زنده می‌شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی نسب در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آثار حضور در مسجد با بیان این‌که «در مسجد روح انسان پاک می‌شود» اظهار کرد: یکی دیگری از ثمرات حضور در مسجد این است که انسان از خوی حیوانی‌اش جدا شده و به تعالی روحی می‌رسد.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد:‌ مسجد می‌تواند نقش تربیتی بسیار مهمی در زندگی ما ایفا کند. مسجد محل عبادت است و با حضور در این مکان به طهارت جسم و روح می‌رسیم.

 

علی‌نسب گفت: برای حضور در مسجد باید نکاتی را رعایت کنیم که از جمله آن ظاهر آراسته است. پس با حضور در مسجد هم می‌توانیم روح خود را پاک کنیم هم جسم مان را و از مزایای دیگر حضور در این مکان مقدس، کم شدن خود بزرگ‌بینی و محور دیدن خداوند است.

 

وی با بیان این‌که «مسجد بهترین مکان برای برقراری ارتباط و نیایش با معبود است» افزود: این مکان مقدس در گذشته پایگاه تمام مسائل اجتماعی بوده است. اگر می‌خواهیم در جامعه اسلامی به رشد و شکوفایی و آرامش برسیم باید کارکردهای گذشته مسجد را احیا کنیم و در این مکان مقدس حضور پیدا کنیم.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در پایان گفت: آن‌گونه که از احادیث بر می‌آید یکی از فواید حضور در مسجد این است که انسان با برادران دینی خود و مشکلات آنها آشنا می‌شود و این آشنایی آنها باعث به وجود آمدن محبت و برادری بین آنها می‌شود. متاسفانه در جامعه حال حاضر به این کارایی‌های مساجد کمتر توجه می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0