معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خبرداد:
15 آذر 1393 ، دیدگاه 0
برگزاری همایش بزرگ یاد یاران با سخنرانی رییس مجلس در آمل/ موزه مقاومت راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، علی یونسی، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، امروز  در جلسه ستاد بزرگداشت همایش بزرگ یادیاران با محوریت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل که  در فرمانداری آمل برگزارشد با بیان این که کشورهایی هستند درطول تاریخ خود الگویی ندارند واز یک چیزی قهرمان می سازند و به دنبال افسانه سازی هستند، گفت: در ایران اسلامی با داشتن علما ، مفاخر دینی وعلمی ، دانشمندان وادبا و سرداران شهید هنوز نتوانستیم این بزرگواران را به نسل جوان جامعه معرفی کرده و بشناسانیم.

وی، افزود: شهرستان آمل دراین زمینه سرآمد دیگر شهرها حتی در جهان است  که با وجود داشتن علما واندیشمندان وحماسه سازان هشت سال دفاع مقدس وحماسه اسلامی ششم بهمن زمینه ساز خیر و برکات در طول تاریخ هستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، تصریح کرد: ما باید از تمام امکانات برای شناساندن این بزرگان همچون حضرات آیات جوادی وحسن زاده آملی که مانند ستارگان درخشان در آسمان علم وفقاهت می درخشند همت وتلاش کنیم.

 یونسی با بیان این که ابعاد وجودی حماسه اسلامی ششم بهمن آمل هنوز خوب در جامعه تبیین نشده است، بیان داشت: مردم وجوانان باید به این حقیقت پی ببرند که چه گوهرهایی تربیت شده در دامن مادرانی بودند که با جانفشانی ونثار خون پاکشان امروز ما درکمال آرامش و آسایش به زندگی می پردازیم.

وی با اشاره به این که دشمنان بعداز انقلاب اسلامی با کمک ایادی داخلی خود و با تمام دسیسه ها قصد براندازی نظام اسلامی راداشتند، تصریح کرد: همین مردم که در یک روز چهل شهید را تقدیم انقلاب کردند با حضور گسترده درتمام صحنه ها نقشه های دشمنان را نقش بر آب کردند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تاکید براین که دستاوردهای مردم آمل ستودنی است ، گفت: جوانمردان و ایثارگرانی آمده و با ضدانقلاب جنگیدند ودرکنار روحانیت ، نیروهای نظامی وانتظامی تلاش های شوم دشمنان نظامی اسلامی را خنثی کردند.

یونسی، افزود: مردم مازندران و به خصوص آمل مشتاقانه منتظر دیدار مجدد با مقام معظم رهبری درسالروز حماسه اسلامی ششم  بهمن آمل هستند که باید از تمام ظرفیت ها برای این دیدار استفاده کرد.

وی بامثبت ارزیابی کردند راهیان نور برای دیدار با محل حماسه سازان جنگل، تصریح کرد: این حرکت ها می تواند درشناساند عمق حماسه جنگل تاثیر گذار باشد که چگونه رزمندگان ما با رشادت های خود برای حفظ اسلام وانقلاب به شهادت رسیدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به این که انقلاب ما انقلابی فرهنگی بوده است، خاطرنشان کرد: حماسه آفرینی مردم شهرهزارسنگر آمل باید درقالب ایجاد موزه مقاومت ترسیم شود تا همه کسانی که مشتاق بررسی این حماسه هستند بتوانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان این که همایش بزرگ یاد یاران با سخنرانی دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، گفت:  این همایش در صبح روز پنجم بهمن با حضور حماسه سازان وفرماندهان جنگل در شهرستان آمل برگزار می شود.

غلامحسین شفیع زاده، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل در این جلسه با گرامی داشت ایثارگری مردم آمل در حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 ، گفت: مردم این شهر حماسه ای ارزنده از خود خلق کردند که برای همیشه تاریخ به یادگار خواهد ماند.

وی با اشاره به این که حماسه ششم بهمن سرمایه ای ارزشمند است، بیان داشت: اهتمام و تلاش ارزنده ای باید در راستای ماندگاری این حماسه بزرگ صورت گیرد.

فرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان این که فرزندان این شهر در حماسه ششم بهمن صحنه های گرانقدری از نشان داده و پاسخ مناسبی  به دشمنان دادند ، افزود: باید این دلاورمردی ها و ایثارگری ها به نسل جوان جامعه منتقل شود.

شفیع زاده، ادامه داد: حماسه ششم بهمن آمل از اهمیت والایی برخوردار بوده که حضرت امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند که باید برنامه های بزرگداشت این حماسه ماندگار به نحوی شایسته برگزار شود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0