مدیرکل امورروستایی مازندران درگفتگو با کمال نیوز:
15 آذر 1393 ، دیدگاه 0
تصویب تاسیس 115 دهیاری جدید درمازندران / برخورد با دهیاران متخلف در عرصه ساخت و سازهای غیرمجاز

جان الله عبدی ، مدیرکل دفتر امورروستایی و شوراهای استانداری مازندران، درگفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه تاکنون 57 شرکت تعاونی دهیاری درسطح مازندران مشغول به فعالیت هستند گفت: خوشبختانه به جهت فعالیت گسترده شرکت تعاونی دهیاران هربخش و دربعضی از مناطق از جمله بخش مرکزی آمل درهر 3 دهستان یک شرکت تعاونی دهیاری وجودارد.

وی افزود: از سال 93 فعالیت این شرکت با مدیریت جدید فعال شده که به عناوین مختلف موردتشویق وپشتیبانی قرارگرفتند و بالای  50 شرکت تعاونی دهیاران به دنبال کارهای اقتصادی وپیمانکاری و بازاریابی بعضی از امورات استان هستند.

مدیرکل دفتر امورروستایی وشوراهای استانداری مازندران به عمده ترین فعالیت شرکت تعاونی دهیاران اشاره کرد وبیان داشت: دربخش کشاورزی در بسته بندی برنج  ، فروش مرکبات واجرای پروژه های عمرانی درسطح روستاها ودستگاههای اجرایی که با توجه به اینکه توان نیروی انسانی قوی دارند وبا تامین منابع مالی ازسوی دهیاران می توانند پروژه های دستگاههای اجرایی را اجراکنند.

 عبدی یادآورشد: امسال با پیگیرهای خوبی که صورت گرفت مجوز اتحادیه تعاونی دهیاران مازندران صادرشد که مشغول به فعالیت هستند و مقرر شد که تمام دهیاری ها درهربخش عضو شده وقدرالسهم آنها مشخص می شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای 115 روستا مصوبه دهیاری گرفته شده وبزودی به بخشداری ها ابلاغ می شود که مجموعا 1920 روستا دارای دهیاری هستند که دومین رتبه را از این لحاظ درسطح کشور داریم.

مدیرکل دفتر امورروستایی وشوراهای استانداری مازندران با اشاره به حمایت دولت تدبیر وامید به روستاها اظهارداشت: توجه دولت تدبیروامید به روستاها بصورت ویژه می باشد وهمه دهیاران وشوراها شاهد هستند که اعتبارات ویژه ای برای روستاها درسال 93 دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه عمران وآبادانی ودرکنار توسعه پایدار ، مدنظر در روستاها می باشد گفت: برای عمران روستایی سهم قیر یارانه درنظرگرفته شده است ودهیاران همانند راه وشهرسازی وبنیاد مسکن براساس نیاز روستاها به مرکز اعلام ودراختیار دهیاران قرارخواهد گرفت که بتوانیم شاهد حرکت جدی تر در بخش عمرانی درروستاهای مازندران باشیم.

مدیرکل دفتر امورروستایی وشوراهای استانداری مازندران با تاکید براینکه ساخت وسازهای غیر متعارف سیمای روستا را بد جلوه می دهد افزود: یکی از برنامه هایی که مورد توجه استاندار مازندران ومسئولین قضایی می باشد رسیدگی به وضعیت ساخت وسازهای غیر مجاز درروستاها است که امسال 95 درصد ساخت وسازهای غیر مجاز درسطح روستا کنترل شد.

عبدی ادامه داد: باید ساخت وسازها براساس ضوابط صورت گیرد وشهرکهای مسکونی در سطح روستا باعث توسعه روستا نمی شود بلکه یک معضل بوده که خوشبختانه تاکنون با دهیاران متخلف برخوردهایی صورت گرفته است.  

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0