مصلحی در یادواره شهدای آمل مطرح کرد:
29 آبان 1393 ، دیدگاه 0
انقلاب اسلامی مدل جدید حکومتی به جهانیان ارائه کرد / فتنه 88 به هیچ وجه دعوای انتخاباتی نبود / اقتصاد آمریکا در حال فروپاشی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام حیدر مصلحی، رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، در یادواره شهدای محله شهید رجایی آمل با بیان این که یکی از وظایفی که خداوند منان در قرآن از ما خواسته توجه به تاریخ گذشته است، گفت: آیات متعددی در این کتاب نورانی وجود داشته که حوادث مختلف و به خصوص جنگ حق و باطل را بیان کرده و اهدافی دارد.


وزیر سابق اطلاعات، افزود: این اهداف در قرآن در قالب های مختلفی مطرح می شود که بصیرت، تعقل، علم و ابعاد دیگری در آن قرار دارد که این کتاب نورانی به عنوان کتاب آموزش ما است.


حجت الاسلام مصلحی با اشاره به این که امروز براساس توجه به تاریخ عاشورا و دفاع مقدس در این مجلس نورانی جمع شده ایم که باید از آن بهره برداری ارزنده ای داشته باشیم، تصریح کرد: ائمه اطهار(ع) ما بر این اصرار داشتند به حادثه عاشورا پرداخته شود.


وی با بیان این که حرکت امام حسین(ع) در دو فصل تا شهادت و بعد از شهادت بوده که وظیفه سنگینی بر دوش بازماندگان حادثه بوده است، ادامه داد: حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) لحن آنان در شام ، کوفه و مدینه متفاوت است که این بانوی بزرگوار در برابر ابن زیاد با لحن سرزنشی سخن می گوید و دلیلش آن بوده که مردم کوفه این مجموعه ای که سرشان بالای نیزه است را می شناسند که حضرت زینب(س) وقتی سخن می گوید مردم این حس را دارند که امام علی(ع) سخنرانی می کند.


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، افزود: در تاریخ و در بسیاری از زمان ها تبیین وضعیت برای جبهه حق و باطل روشن بوده است که جبهه باطل می دانسته در برابر چه کسی قرار دارد.


وزیر سابق اطلاعات، ادامه داد: سخنان حضرت زینب(س) تاثیرگذاری بسیاری داشته اما همین حضرت در شام سخن می گوید از لحن تعلیم و آموزش استفاده می کند که در آن منطقه مردم اهل بیت(ع) را نمی شناختند.


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به این که معاویه تلاش داشت تا هیچ گاه نشان بی توجهی به دین به او زده نشود، بیان داشت: با جنگ نرم معاویه وضعیتی نامناسبی وجود داشت که امام حسین(ع) برای اصلاح امت جد خود قیام کرد که این وضعیت ها باید برای ما حالت بیدار باش باشد.


وی با بیان این که نوع مدیریت امام خمینی(ره) و برخورد زیر مجموعه ایشان در ابعاد مختلف در دفاع مقدس جای کار دارد، افزود: شهدای ما روحیه و ظرفیتی والایی داشته که در دوران دفاع مقدس در برابر همه دنیا قرار گرفتیم.


وزیر سابق اطلاعات با اشاره به دیداری با ولی عهد عربستان، تصریح کرد: ولی عهد این کشور در این دیدار بیان کرد در دوران جنگ از صدام دفاع کرده و پول و امکانات به او می دادیم که بعد هم به آمریکا پول دادیم تا صدام را ساقط کند.


حجت الاسلام مصلحی با بیان این که باید داستان حضرت یوسف(ع) را تبیین کنیم که انقلاب اسلامی پیراهن یوسف است، گفت: انقلاب ما در دنیای بشری به تعالی رسیده و اروپا و آمریکا با پیشرفت های بزرگ در مسائل مختلف به بن بست رسیده اند و امروز آمریکا در بحث های اقتصادی رو به فروپاشی است.


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به این که غرب در مسائل تربیتی و خانوادگی به بن بست رسیده است، افزود: اندیشمندان غربی امروز با نگاه به منشورهای نهج البلاغه تلاش می کنند از این بن بست خارج شوند.


وی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی مدلی حکومتی به جهانیان ارائه می کند، گفت: این مدل حکومتی ما از ولایت نشات می گیرد که در بحران ها نظام اسلامی را نجات خواهد داد.


وزیر سابق اطلاعات با بیان این که وجود ولایت فقیه سبب شده است تا همه نقشه ها در فتنه 88 خنثی شود، بیان داشت: آقایان خودشان را به نفهمی می زنند و می گویند قضایای پیش آمده دعوای انتخاباتی بود و باید پاسخ دهند که اگر دعوای داخلی بود پس آمریکا و سرویس های اطلاعاتی غرب در این وسط چه می کرده است.


رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، ادامه داد: متنی که نوشتند قبل، حین و بعد از انتخابات چه کاری انجام دهند نشان می دهد این قضایا طراحی شده بوده که همه این ها سند دارد.


حجت الاسلام مصلحی در پایان با بیان این که با خون شهدا نمی شود بازی کرد، گفت: شهدا در مسیر امام حسین(ع) قرار گرفتند که توانستند به تعالی سیده و این بزرگواری ها  با بهره گیری از فرهنگ عاشورایی حاصل شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0