سردار میرشکار در آمل مطرح کرد؛
28 آبان 1393 ، دیدگاه 0
اقتدار ملت ایران در پرتو بهره گیری از سیره علوی است / دوست و دشمن شناسی ویژگی بارز شهدا بود

به گزرش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،سردار علیجان میرشکار، از فرماندهان دوران دفاع مقدس، شب گذشته  در گردهمایی مدافعان حرم  و یادمان شهدای سادات که همزمان با شب شهادت امام سجاد(ع) در تکیه بنی هاشمی آمل برگزار شد با بیان این که متأسفانه امام سجاد(ع) را تنها در حد حضور در کربلا می شناسیم، گفت: آن هایی که معرفت بالاتری دارند این امام همام را با دو خطبه ای که در مجلس ابن زیاد و یزید بیان کردند می شناسند.

 

وی افزود: امام سجاد(ع) ضمن این که حادثه کربلا و دو خطبه نورانی ایشان را داریم در سخت ترین شرایط تاریخ اسلام به دفاع از دین پرداخته و حرکت امام سجاد(ع) در مقطع بعد از کربلا با توجه به وضعیتی که جهان اسلام پیدا کرده بود تلاش های زیادی انجام داده است.

 

میرشکار تصریح کرد: امام سجاد(ع) حرکتی را شروع کرده و با آسیب شناسی گام برداشت که چند روز بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت فاطمه الزهرا(ع) سیلی خورد، امام علی(ع) خانه نشین شده و ظلم بسیاری بر ائمه اطهار(ع) داشتند.

 

یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان این که امام سجاد(ع) دید مشکل اصلی جامعه دوری از خداوند منان است که مردم خدا، قرآن و وحی را باور نکرده و مغرور به دنیا شدند، گفت: این امام همام مردم را با دعا و نیایش به راهنمایی و ارشاد مردم پرداخت و در یک دوره چهل ساله سبک زندگی صحیح را به مردم نشان داد.

 

وی با اشاره به این که خطبه های صحیفه سجادیه سرشار صحیح زندگی کردن است، افزود: اگر حرکت گرانقدر امام سجاد(ع) نبود زمینه آماده شده دوران امام صادق(ع) و امام باقر(ع) فراهم نمی شد و این امام همام مردم را آگاه کرد و آن چه خدا خواسته است را در دعا بیان کردند.

 

از فرماندهان دوران دفاع مقدس با تاکید بر این که ما باید بدانیم امام سجاد(ع) چه کاری کرده و از ما چه چیزی می خواهد، افزود: باید بدانیم سلام و نفرین را به چه کسانی می دهیم و به این نکته برسیم که دوست و دشمن ائمه معصومین(ع) در جامعه فعلی ما چه کسانی هستند.

 

میرشکار با بیان این که دوست و دشمن شناسی از ویژگی های بارز شهدا بوده است، تصریح کرد: هنر شهدای ما این بود که دوست و دشمن واقعی را شناخته و در مقطع خود به حسین زمان اقتدا کردند.

 

یادگار هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: اگر دلداده اهل بیت(ع) شدیم می توانیم به مراتب والا دست پیدا کنیم و به همین راحتی هیچ فردی به اوج نمی رسد بلکه باید با توطئه و برنامه های دشمن به خوبی آشنا شویم و با بصیرت و ولایت مداری در برابر آن ایستادگی کنیم.

 

وی با تاکید بر این که اگر می خواهیم امروز روبروی دشمنان قرار بگیریم باید همان مسیر شهدا را ادامه دهیم، گفت: شهدا در دوران حیات امام خمینی(ره) همه نگاه هایشان به جماران بود و همه چیز را با معیار گفتمان امام راحل می سنجیدند و امروز نیز باید همه حواسمان به حسینیه امام خمینی(ره) باشد که همه چیز را با معیارهای رهبری سنجش کنیم.


میرشکار با بیان این که اقتدار ملت ایران در پرتو بهره گیری از سیره علوی است، بیان داشت: ما عزت ملت خود را در مذاکرات می خواهیم که اگر در این مسیر قرار گیریم می توانیم بگوییم پیرو اهل بیت معصومین(ع) و نهضت حسینی هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0