در گفتگوی تفصیلی با کمال نیوز مطرح شد؛
22 آبان 1393 ، دیدگاه 0
نظر آقاتهرانی در خصوص ضرورت امربه معروف، اسیدپاشی اصفهان، حساسیت مجلس نسبت به فتنه و سازوکار وحدت اصولگرایان

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، از فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان مسأله ای مهم و ضروری در دین مبین اسلام یاد کرد و با بیان این که کسی نمی تواند منکر این فریضه مهم دینی شود، گفت: حاکمیت و جامعه نسبت به این امر حساسیت دارند و البته ممکن است برخی ها در جزییات حرفی داشته باشند که می شود با بحث و بررسی بهترین را انتخاب کرد.

 

وی با اشاره به این که دشمنان درک درستی از امر به معروف و نهی از منکر ندارند، افزود: طرح امر به معروف و نهی از منکر 24 ماده دارد که در کمیسیون مشترکی از کمیسیون های حقوقی قضایی و فرهنگی به تصویب رسیده و در صحن علنی آمده و 18 ماده آن به تصویب رسیده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که عده ای از اجرای دقیق احکام و ضوابط اسلامی در کشور وحشت دارند، خاطرنشان کرد: ما منتظر آن ها نیستیم که بخواهند نظر دهند، چون ایران کشوری مستقل و اسلامی بوده و قوانین آن بر اساس قرآن و اهل بیت(ع) است.

 

حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان این که طبیعی است هرچه انقلاب ما به اسلام نزدیک تر شود غربی ها دچار وحشت می شوند و آن ها از اسلام ناب ترسیده و از اسلام آمریکایی هراسی ندارد، افزود: آمریکا همواره می خواهد در کشورهای منطقه موج سواری کند، اما این طرح و فکر برای ایران اسلامی کاملاً اشتباه است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که در زمان طرح قانون امر به معروف و نهی از منکر قضیه اسید پاشی به این بهانه در کشور راه افتاد، بیان داشت: دشمنان تلاش کردند این دو موضوع را به هم پیوند بزنند این در حالی است که در قانون امر به معروف و نهی از منکر نیز بر لسانی بودن تذکر تأکید شده است و حق نداریم دیگران را توهین و تحقیر کرده و برخورد فیزیکی داشته باشیم.

 

وی با اشاره به این که هر انسانی می تواند امربه معروف و نهی از منکر کند و اگر فردی هم بخواهد با این کار دیگری را تخریب کند برای آن برنامه داریم، گفت: بعد از 36 سال از انقلاب هنوز یک سطر قانون راجع به امربه معروف و نهی از منکرتصویب نشده است  و در حال حاضر کلیات مطرح بوده که می شود روی جزییات آن کار کرده و بحث و گفت و گو انجام داد که دشمنان تلاش دارند هر چیزی را به هم وصل کنند در حالی که هیچ ارتباطی ندارد.

 

نماینده مردم تهران با تأکید بر دستگیری عامل یا عاملان اسید پاشی در اصفهان تأکید کرد: جرم کسی که اسید پاشی کرده مصداق فساد و فرد مفسد فی الارض بوده چون مخلل امنیت کشور است و همین مسأله زمینه ای را برای سوء استفاده برخی ها در خارج از کشور فراهم کرد.

 

حجت الاسلام آقاتهرانی با اشاره به رعب و وحشت در فضای مجازی پیرامون مسأله اسید پاشی گفت: نمایندگان مجلس بدون توجه به حواشی ها تنها به دنبال مصلحت نظام  و ضوابط اسلامی هستند.

 

وی از تشکیل ستاد حامی امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و خاطرنشان کرد: با تشکیل این ستاد مردم می توانند به آن مراجعه کنند، چون اگر این ستاد نباید عوارضی وجود خواهد داشت و این ستاد در نقش حمایت کننده عمل خواهد کرد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس در بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر گفت: این طرح خوشبختانه با رأی خوبی در حال پیشرفت است و همه تلاش ما نیز در مجلس تصویب قانون مناسبی در این خصوص است.  

 

حجت الاسلام آقا تهرانی با بیان این که امروز می خواهند صورت مسأله را پاک کنند و فشاری که برخی می آورند این بوده که آن را به کمیسیون برگردانید که بیشتر روی آن کار شود، ادامه داد: عده ای به بهانه های مختلف در تلاش هستند تصویب و اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر به تعویق بیافتد.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به وزرای علوم، گفت: مجلس نسبت به فتنه 88 حساس است و عده ای در فتنه آتش بیار معرکه بودند که این ها را دولت نباید معرفی کند و آن هم که برای دانشگاه ها باشد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس بیان داشت: گاهی می بینیم فردی را معرفی می کنند که نه از نظر کاری، فکری و سیاسی قوی بوده و هزار و یک اشکال دارد که با رای بسیاری می بازد و نمی دانیم این چه تدبیری است.

 

حجت الاسلام آقاتهرانی با تاکید بر این که وزیری که معرفی می شود باید شرایطی داشته باشد که حداقلی است، افزود: وزیر باید کارآمد بوده و سلامت داشته باشد که حتی مجلس به سلامت هم اکتفا می کند و خیلی سخت نمی گیریم تا دولت دستش باز بوده و بتواند کار کند.

 

وی گفت: فردی می گوید من در فتنه نبودم بعد عکس و سخنرانی او را می آورند نشان می دهند که معلوم نیست کدام دروغ است و هیچ دفاعی نمی شود کرد که مشخص است دولت هنوز متوجه حساسیت های مجلس نشده است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه سخنان خود در خصوص ساز و کار وحدت اصولگرایان، افزود: ما دوست داریم روی اصول و ارزش ها به وحدت رسیده و کار کنیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که انقلاب ما ارزش هایی را احیا کرد که باید روی آن بایستیم، یادآور شد: این امور در صحبت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب بیان شده و حتی منشوری از سوی آیت الله مهدوی(ره) و یزدی نوشته شده است و باید روی ارزش ها و نه اشخاص وحدت کنیم.

 

حجت الاسلام آقاتهرانی با اشاره به این که نشست های مختلفی با گروه ها و احزاب داریم، گفت: باید ببینیم می توانیم در جهت بارور کردن ارزش ها با هم وحدت داشته باشیم که فکر کنم این امر محقق می شود.

گفتگو : عبدالرضا عزیزکمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0