نماینده مردم آمل در مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
18 آبان 1393 ، دیدگاه 0
آقای روحانی به دنبال تعامل با مجلس باشد / وزرای پیشنهادی دارای جایگاه به مجلس معرفی شوند

عزت الله یوسفیان ملا، رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به معرفی وزرای پیشنهادی دولت به مجلس گفت: انجام وظایف قوای سه گانه براساس قانون اساسی است، اما صرف اجرای قانون اساسی برای اداره کشور کافی نیست.

 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان این که تعامل قوای کشور سبب پیشبرد مصالح نظام اسلامی می شود، بیان داشت: اجرای قانون اساسی باید همراه با تعامل و با توجه به نگاه ها، دیدگاه ها و مصالح کشور باشد که اثرگذار است.

 

وی افزود: در خصوص معرفی وزرای پیشنهادی روال معروف در دنیا این است اگر فردی را می خواهند به جایی معرفی کنند ابتدا یک رایزنی، پیش زمینه و تمهیداتی انجام شده و بعد از آن فرد معرفی می شود.

 

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: هر وزارت خانه ای در مجلس کمیسیونی تخصصی دارد که برای معرفی وزیر پیشنهادی باید وزیر به کمیسیون معرفی شده تا ببینند فردی که معرفی می شود چه زمینه ای در مجلس دارد.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید بر این که مجلس برای خود الگوهایی دارد که باید رعایت شود، گفت: آقای رییس جمهور قانون را انجام داده و فردی را معرفی کرد، اما این کافی نیست و قبل از آن که هر دو طرف قانون را رعایت کنند باید تعامل داشته باشند.

 

یوسفیان ملا با اشاره به عدم رای اعتماد به وزیر علوم معرفی شده از سوی دولت، بیان داشت: روال بر این بوده کسی سرپرست شد از طرف دولت معرفی می شود که این طور نشد و نمایندگان غافل گیر شدند.

 

وی با تاکید بر این که دولت و مجلس مر قانون اساسی را رعایت کردند، تصریح کرد: تعامل و رایزنی قبل از معرفی وزیر علوم نبوده است که وزرای پیشنهادی در ابتدا باید در میان نمایندگان مجلس حضور یافته تا ببینند چه جایگاهی دارند و مجلس هم تمایل خود را اعلام کند.

 

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس ادامه داد: تا هر زمانی که آقای رییس جمهوری بخواهد می تواند قانونی عمل کرده و مجلس هم می تواند بپذیرد یا رد کند که این امر سبب رفع مشکل نبوده و باید تعامل صورت گیرد.

 

نماینده مردم آمل در مجلس، تصریح کرد: امیدواریم فردی که برای مقام وزارت معرفی می شود جایگاه داشته و بتواند رای و نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی راجلب کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0