حجت الاسلام آقاتهرانی در آمل:
15 آبان 1393 ، دیدگاه 0
حل مشکلات کشور نیازمند معرفت افزایی درونی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، شب گذشته در مراسم سوگواری شهادت امام حسین(ع) هیأت محبین آل طاها شهرستان آمل با بیان این که اشکال جدی ما این بوده که یا خودسازی نکریم و یا بلد نیستیم، گفت: ما برای این که خود را بسازیم باید اصولی را رعایت کنیم و بزرگانی چون خواجه نصیر طوسی و علامه جوادی آملی همین را دنبال می کنند.


وی با اشاره به این که نخستین گام برای حرکت معرفت است، بیان داشت: ابتدا باید به خود، خدا، عالم و این که چه کسی بوده و چه ارزشی داریم معرفت پیدا کنیم که اگر این کار را انجام ندهیم مانند خیلی های دیگر ولنگار می مانیم.

 

حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان این که در زندگی خودمان می خوریم، می خوابیم و مقداری دغدغه داریم که پیر شده و به آن دنیا می رویم، تصریح کرد: می شناسم کسی که روزی تمام پول ها به اسم او بود و پول با امضایش اعتبار پیدا می کرد ولی قبرش سنگ ندارد که دنیا بهتر از این نیست و ممکن بوده سر و صدای بیشتری برای ما کنند که آن هم تمام خواهد شد.


نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که باید بدانیم برای چه چیزی آمدیم، افزود: از روح و روان انسان کسی خبر ندارد و خدایی که عالم را به این دقت خلق کرده است ما در حد بسیار ناچیزی به آن توجه داریم.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در ادارات می بینیم کارها را معطل می کنیم که خداوند منان ما را برای این کار خلق نکرده است و باید بدانیم برای این که من بی عقلی می کنم خدا بی عقل نبوده که برهان انی است.


وی با تاکید بر این که ما می گوییم برنامه دیگری داریم و خدا باید خود را با ما وفق دهد، گفت: خدا آن چیزی که داده است را یکی یکی پس می گیرد که باید روزی از این دنیا برویم و روزی نوبت ما خواهد شد که در همین دنیا باید بدانیم خدا چه توقعی از ما دارد.


حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان این که متاسفانه از کودکی یاد گرفتیم بد باشیم، بیان داشت: هر وقت کاری خراب می شد به دنبال این بودیم که آن را به سر یکی بیاندازیم و زمانی که درست می شد می گفتیم من آن را انجام دادم.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که هر چیزی که خدا آفریده خوب بوده و حتی غضب که در جهاد معنا پیدا می کند، افزود: غیرت دینی به وسیله غضب است که اگر نداشته باشیم دین و ناموس ما را می برند که بستگی دارد آن را چگونه استفاده کنیم.


وی با تاکید بر این که خداوند متعال بهترین ها را برای ما آفرید و ما بلد نیستیم چگونه از آن استفاده کنیم، گفت: امام زمان (عج) نمی آید چون ما آماده نیستیم و زمانی که امام حسن(ع) کسی را ندارد رها می کند و امام حسین(ع) هفتاد و دو نفر را داشت که تا آخر ایستادگی و مقاومت کرد.


حجت الاسلام آقاتهرانی افزود: امام خمینی(ره) چند تا بسیجی پیدا کرد دنیا را به هم ریخت و رهبری نیز می گوید امروز افراد بیش تری داریم که ایستاده و کوتاه نمی آید.


نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: با گفتن این که شیعه اثنی عشری هستیم بار ما بسته نمی شود و باید بیاییم تا امام زمان(عج) بیاید.


حجت الاسلام آقاتهرانی با تاکید بر این که نباید مشکلات زندگی را گردن این و آن بیاندازیم که شیوه زندگی کردن را بلد نیستیم، گفت: ما مسائل را گردن خدا می اندازیم و می گوییم که خدا خواست تا این گونه شود.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که وضعیتی که در کشور وجود دارد همه چیز آن به سبب کارهای خود ما است، بیان داشت: تقصیر از آمریکا و دشمنان نبوده که اشکال اصلی سر وزیر و وکیل خودمان است و باید خود را درست کنیم.


حجت الاسلام آقاتهرانی افزود: هر وزیری که برای گرفتن رای اعتماد به مجلس می آید ما می گوییم چه برنامه ای دارید که ما نیز باید ببینیم چه برنامه ای برای زندگی خود داریم.


وی با اشاره به این که به طور واقع نفهمیدیم امام حسین(ع) چه کسی است، تصریح کرد: سرور و سالار شهیدان را به درستی نشناخته که باید در این عرصه معرفت پیدا کنیم.


نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که تلاش ما باید در این راستا بوده تا خدا را بشناسیم، گفت: خلقت ما این قدر عظیم و گرانقدر بوده است که باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای چه چیزی آمدیم.

 

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی گفت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت جد خود و امربه معروف و نهی از منکر به میدان رفته است که باید تلاش کنیم تا حضرت را به درستی بشناسیم.


نماینده مردم تهران در مجلس افزود: گاهی می خوانیم وای به حال کم فروشان ولی در عمل آن را انجام می دهیم که با این کار ارزش انسانی خود را از بین می بریم.


حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان این که معرفت بسیار مهم بوده که باید در زندگی به دنبال دستیابی به آن باشیم، بیان داشت: باید به این امر که عالم حساب و کتاب و انگیزه ای دارد باور داشته باشیم که همانا تقویت ایمان در برنامه های زندگی است.


وی با اشاره به این که اگر می گوییم سخن پیامبر اکرم حرف خداوند منان است باید آن را باور داشته باشیم، تصریح کرد: ما در شب قدر می آییم با پروردگار متعال توبه می کنیم و روز که شد روز از نو و روزی از نو شروع می شود.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که در زندگی ما خدا نبوده که این یک اشتباه است، افزود: باید در زندگی مقاومت و ایستادگی کرده و اگر می گوییم شیعه دوازده امامی هستم باید روی آن بایستیم.


نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که رفتار ما باید از حال رها شده و به مقام برسد، گفت: تا مشکلی که می شود به ائمه معصومین(ع) توسل می کنیم که بعد از رفتار مشکل آن را فراموش می کنیم.


حجت الاسلام آقاتهرانی ادامه داد: محرم که می شود همه  سوگواری می کنیم ولی بعد از آن باید مراقب رفتار خود باشیم تا هرکاری نکنیم که عده ای می گویند هر چیزی جایی دارد.


وی با اشاره به این که در پرتو ثبات قدم انسان به تعالی می رسد، گفت: انسانی که ثبات نداشته باشد نمی تواند پله های ترقی را طی کند که باید درست پای کار خود بایستیم که اگر این کار را نکنیم به نتیجه نخواهیم رسید.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که باید معرفت و ایمان را در برنامه های زندگی خود استمرار دهیم، بیان داشت: تلاش ما باید در این راستا بوده که اگر گفتیم من این گناه را انجام نمی دهم باید به طور واقع آن را ترک کرده و به سراغ آن نرویم.


نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: باید روی همان قول هایی که در شب قدر به خدا می دهیم ایستادگی کرده و بدانیم شیطان انسان را رها نکرده و نفس همه جانبه حضور دارد.


حجت الاسلام آقاتهرانی افزود: باید حواسمان جمع بوده که مبارزه و مجاهده دائمی است و با یک روز مشق نوشتن انسان با سواد نمی شود؛ بنابراین باید در این مسیر مجاهدت و استمرار داشته باشیم.


وی با بیان این که کسی که ایمان می آورد باید پای آن بایستد که خداوند منان ما را ثابت نگه داشته و نباید بترسیم، گفت: اگر ما پروردگار متعال را یاری کنیم نمی گذارد زمین بخوریم.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در مواقع شبهه که همه چیز شبیه به هم بوده و حق و باطل قاطی می شود باید از خداوند متعال ثبات قدم بخواهیم که بسیار اثرگذار و ارزشمند است.


نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که در برابر ثبات قدم تحیر قرار دارد که انسان متحیر شکست خورده بوده و پای کار نمی ایستد، گفت: اگر می بینیم امام زمان(عج) به ما اعتماد نمی کند به سبب آن بوده که قابل اعتماد نیستیم.


حجت الاسلام آقاتهرانی تصریح کرد: برای ثبات قدم باید دعا و اراده داشته باشیم که وراثت و محیط هم اثر دارد اما اراده از همه مهم تر است.


وی با بیان این که ایستادگی بسیار نتیجه می دهد که باید به این امر مهم توجه داشته باشیم، گفت: هرگاه از خدا فاصله می گیریم می بینیم که همه چیز عوض می شود که باید اراده کرده و خودمان بخواهیم که در آن صورت همه چیز درست خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0