نوای"هیهات منا الذله" مردم مازندران در عاشورای حسینی
13 آبان 1393 ، دیدگاه 0
نوای"هیهات منا الذله" مردم مازندران در عاشورای حسینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عاشورای حسینی امسال در ایران اسلامی رنگ و بویی دیگر داشت و حسینیان استان علوی تبار مازندران خاطره به خاک کشیدن پوژه استکبار جهانی را با تکرار شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را احیا کردند.

پیام عاشورا بدون شک چیزی نبود جز آزادگی، حریت و مقاومت در مقابل هر نوع زورگویی و ظلم و ستم که این مهم تحقق نمی یابد مگر در پیروی از ولایت و امامت که بزرگ‌ترین درس عاشوراییان سال 61 هجری قمری به عاشوراییان مازندران علوی تبار بوده است.

تجمع عاشوراییان مازندران در دهمین روز ماه محرم الحرام امسال و روز مبارزه با استکبار جهانی به یقین خنثی کننده توطئه های آمریکای خونخوار و اسرائیل غاصب بوده است و لبیک یا حسین امروز عاشوراییان این دیار ولایت مدار و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت، لرزه ای دیگر بر هیمنه پوشالی آن ها که سال ها از سر غفلت و کوردلی پیام عاشورا را نگرفته اند، انداخته است.

امروز دانش آموزان مازنی به همراه پدران و مادران خود همنوا با خیل شیعیان جهان به خیابان ها، امامزاده ها و بقاع متبرکه استان آمده تا با ابراز انزجار خود نسبت به توطئه های استکباری و تروریست های تکفیری و صهیونیست بین الملل، پیروی خود را از خط سرخ سالار شهیدان و تبعیت محض از ولایت مطلقه فقیه را به همگان اعلام کنند.

علی 15 ساله دانش آموز مدرسه راهنمایی "هدف" ساری در حاشیه تجمع عاشوراییان در روز مبارزه با استکبار جهانی به خبرنگار تسنیم گفت: تا زمانی که ما امام حسین (ع) و شهدای کربلا را داریم، لحظه ای از تهدیدات آمریکایی ها و تروریست هراسی نداریم.

فاطمه 18 ساله از دبیرستان "فرزانگان" ساری نیز با ابراز تنفر خود نسبت به جنایت داعش و اسرائیلی ها اظهار کرد: بنده امروز به اتفاق پدر و مادرم خود را به تجمع عاشوراییان در امامزاده یحیی (ع) ساری رساندم تا ضمن اینکه عزای آقا امام حسین (ع) را برپا می دارم، در کنار لبیک یا حسین با صدای بلند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خود را به گوش جهانیان برسانم.

مرتضی 13 ساله از مدرسه راهنمایی شهید کشوری سیمرغ نیز در حاشیه اجتماع عاشوراییان شهر کیاکلا به خبرنگار ما گفت: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر داعش امروز ما همان شعار مرگ بر یزید شهدای کربلا است.

محمد دامادی، عضو مجمع نمایندگان مازندران در حاشیه اجتماع عاشوراییان در امامزاده یحیی (ع) ساری به تسنیم با اشاره به حضور پرشور عزاداران حسینی در شهر و روستاهای استان، خاطرنشان کرد: مردم ساری در پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت دارای سبقه و پیشینه ای تاریخی هستند و پیشتازی حکومت تشییع، برازنده مردم علوی تبار مازندران است.

نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیزدهم آبان امسال روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز با عاشورای حسینی تلاقی یافته است، تصریح کرد: مادامی که روحیه حسینی در این مردم خاصه دانش آموزان و جوانان زنده است، تهدیدات استکبار در کشور ما کار ساز نخواهد بود.

سید محمد جعفری، رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در جمع عاشوراییان ساری به خبرنگار ما گفت: لبیک یا حسین (ع) مردم ولایت مدار مازندران نشانگر دلدادگی ساکنان دیار علوی تبار به آستان ولایت و اهل بیت است.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه عاشورای امسال با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عجین شده است، افزود: حضور پرشور دانش آموزان در اجتماع امروز و شعار استکبارستیزی آنها نشان از آن دارد که خانواده های علوی این دیار فرزندان خود را با روحیه مقاومت در مقابل با ظلم و ستم که همان شیوه و سیره حضرت اباعبدالله (ع) بوده است، تربیت کردند.

عاشوراییان مازندران پس از تجمع استکبار ستیزی خود به تاسی از سید و سالار شهیدان همگام با مردم مسلمان جهان، نماز ظهر عاشورا را به امامت حجت الاسلام ابراهیمی رئیس ستاد اقامه نماز اقامه کردند.

گزارش از محمد علی روشن و حسین قربانی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0