در مراسم هیئت مکتب الزهرا آمل مطرح شد؛
12 آبان 1393 ، دیدگاه 0
توصیه های حجت الاسلام صمدی آملی به نسل جوان جامعه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام داود صمدی آملی، استاد حوزه و دانشگاه، در مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم هیأت مکتب الزهرا(س) که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار می شود با بیان این که موجودات عقلی تجرد تام داشته و هیچ ماده ای در ذات و افعال آنان قرار ندارد، گفت: وقتی وجود ملائکه که وجود عقلی بوده را بررسی می کنیم رتبه وجودی آنان در سلسله طولی عالم قرار گرفته که مطرح می شود.

 

وی با اشاره به این که انسان باید در ایام جوانی مراقب خود باشد، افزود: تلاش جوانان ما باید در این راستا بوده که از عهده اداره کردن جوانی برآمده و آن را ضایع نکنیم.

 

شاگرد علامه حسن زاده آملی با تاکید بر این که جوانی بهترین فرصت تعالی و تکامل انسان است، ادامه داد: صفای باطنی فرد جوانی به نام دیهه کلبی سبب شد که پیامبرگرامی اسلام جبرییل را به شکل او ببیند.

 

حجت الاسلام صمدی آملی با بیان این که در وجود تمثلی چه بسا موجود مجرد عقلی به مثال های گوناگون جلوه می کند، تصریح کرد: مانند قضیه حضرت مریم(س) که به صورت بشر با اعتدال کامل قرار گرفت.

 

وی با بیان این که زمانی که امام حسین(ع) به شهادت رسید تغییر و تحولاتی بر روی نظام تکوین و آسمانی ها گذاشته شد، بیان داشت: گاهی مواقع افعال مردم از باب گناهان سبب می شود تا آسمان بر زمین بخل کند.

 

شاگرد علامه حسن زاده آملی ادامه داد: به طور واقع امسال چه کردیم که به وقت خود باران نمی آید و آفتاب بیش از حد گرم می کرد که بخشش خداوند منان شامل حال ما شده است.

 

حجت الاسلام صمدی آملی با اشاره به این که جوانان ما باید تلاش داشته باشند تا خود را ضایع نکنند، گفت: نسل جوان جامعه باید اهتمام خود را در این راستا قرار دهند که بتوانند تعالی روحی پیدا کنند.

 

استاد حوزه و دانشگاه، افزود: خداوند متعال ما را به بهترین نحو ممکن آفرید و حیف است که بخواهیم آن را ضایع کنیم و باید به نحو شایسته از این ایام بهره برداری داشته باشیم.

 

وی با تاکید بر این که اگر زیبایی داریم نباید دنبال این و آن باشیم، گفت: باید تلاش کنیم تا حضرت مریم(ع) را به عنوان الگوی خود قرار دهیم که یک سوره به نام این بانوی بزرگوار اختصاص دارد.

 

شاگرد علامه حسن زاده آملی با بیان این که جوانان ما باید خود را پاک نگه داشته و تطهیر کنند، افزود: حضرت مریم(س) هم یک دختر بود که باید مراقب باشیم تا از مسیر اصلی خود منحرف نشویم.

 

حجت الاسلام صمدی آملی، تصریح کرد: باید بدانیم که پروردگار متعال ما را روی حساب آفریده است و باید در مشکلات و گرفتاری ها از خدا بخواهیم تا برای ما کارسازی کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0