حجت الاسلام صمدی آملی:
5 آبان 1393 ، دیدگاه 0
نهضت حسینی بستری برای پرورش کمال انسانی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛حجت الاسلام داود صمدی آملی، استاد حوزه و دانشگاه شب گذشته در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در حسینیه نوری های آمل برگزار شد با بیان این که پیامبر اکرم عبد واحد بی شریک است، گفت: همه عبدالله و عندالله بوده اما حضرت محمد(ص) در مرتبه والایی نسبت به دیگر پیامبران قرار دارد.

 

وی با اشاره به این که احدی از پیامبران حتی در عبودیت هم مانند پیامبر اکرم نیستند، بیان داشت: قرآن حضرت محمد(ص) نیز در برابر کتب پیامبران دیگر چیزی ارزنده و ارزشمند است.

 

شاگرد آیت الله حسن زاده آملی با تاکید بر این که حضرت محمد(ص) در رتبه اعلایی قرار گرفته است، تصریح کرد: همه انبیا مراتب داشته و اگر بخواهیم ترازویی قرار دهیم تا حضرت محمد(ص) را سنجش کنیم تشهد نماز به عنوان ترازویی است که می گوید پیامبر اکرم در مقام عبودیت به مرتبه والایی رسیده و رسول خدایی است که واحد بوده و شریکی ندارد.

 

حجت الاسلام صمدی آملی با اشاره به این نماز عمود دین است، افزود: اگر نماز قبول شود همه اعمال قبول می شود که این عمل ارزنده از شرافت والایی برخوردار است.

 

وی با اشاره به دلیل شرافت نماز، گفت: صلوات در تشهد نماز از مقام ارزنده ای در برابر دیگر امور قرار دارد و شهادت می دهیم که حضرت محمد(ص) از مقام گرانقدری برخوردار بوده که پیامبری از لحاظ عبودیت و رسالت مانند ایشان نیست.

 

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که حضرت محمد(ص) در افق اعلای رسالت قرار دارد، بیان داشت: درجه وجودی پیامبر اکرم آن قدر بالا بوده که اگر به ایشان درود می فرستیم به اندازه خود ما بوده و به اندازه مقام این وجود گرانقدری نیست.

 

حجت الاسلام صمدی آملی، تصریح کرد: باید از خداوند متعال بخواهیم که بر پیامبر اکرم و آل او درود بفرستد و ما از عهده آن برنمی آییم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که پیامبر اکرم فرمود حسین از من است که می بینیم با حضرت چه کردند، گفت: در پرتو نهضت حسینی فضایی فراهم شده است که اگر کسی قابلیت دارد در مسیر کمال انسانی بیاید.

 

شاگرد آیت الله حسن زاده آملی با تاکید بر این که شیعه سفره اهل بیت معصومین(ع) را پهن کرده است، بیان داشت: این سفره پهن شده تا همه بیایند و از آن بهره گیری داشته باشند.

 

حجت الاسلام صمدی آملی، افزود: انسان های جاهل نمی دانند که در این مسیر قرار بگیرند و ما دوست داریم همگان در مسیر اهل بیت معصومین(ع) قرار گرفته تا به سعادت و تعالی دست پیدا کنند

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0