«ایستگاه مطالعه» در نمایشگاه کتاب برپا می‌شود
2 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
نهاد کتابخانه‌های عمومی مهم‌ترین برنامه سال جاری خود «ایستگاه مطالعه» را برای معرفی و جلب مشارکت، در نمایشگاه کتاب بیست‌وپنجم عرضه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نهاد کتابخانه‌های عمومی در کنار برنامه‌های مستمر خود، هر سال یک برنامه اصلی را در دستور کار قرار می‌دهد. در سال جاری، مهم‌ترین برنامه این مرکز برای ارتقای سطح مطالعه در جامعه، اجرای «ایستگاه‌ مطالعه» است.

برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی بر اساس مطالبات مقام معظم رهبری از این مرکز، با این مضمون که همه ایرانیان کتابخوان باشند، طرح‌ریزی شده و «ایستگاه مطالعه» نیز یکی از راه‌هایی است که برای ارتقای سطح مطالعه مطرح می‌شود تا کتابخانه به میان مردم آورده شود.

به اعتقاد مسئولان این نهاد، کتابخوان‌های حرفه‌ای خود به کتابخانه‌های عمومی مراجعه می‌کنند اما مساله اصلی کتاب‌خوان شدن آن‌هایی است که مطالعه نمی‌کنند. «ایستگاه مطالعه» کتابخانه را به میان مردم و در محلی که مردم حضور دارند، می‌آورد.

«ایستگاه مطالعه» در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به جامعه و فرهیختگان معرفی خواهد شد. نهاد کتابخانه‌های عمومی قصد دارد ضمن معرفی این طرح، با دستگاه‌های و نهادهای مختلف برای تعیین محل استقرار این ایستگاه‌ها، تبادل نظر و مشارکت داشته باشد.

این مرکز همچنین با توجه به شعار امسال مبنی بر «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» برنامه و طرح‌هایی را در نمایشگاه کتاب ارائه خواهد کرد.

ارائه برنامه‌های راهبردی نهاد، رونمایی از آثار تولید شده این مرکز و عضوگیری رایگان تمام کتابخانه‌های عمومی از دیگر فعالیت‌هایی است که در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود. همه مراجعان با حضور در غرفه‌های نهاد می‌توانند در کتابخانه‌های عمومی محله خود عضویت رایگان یک‌ساله بگیرند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی» از 13 تا 23 اردیبهشت در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0