آیت الله دین پرور در گفتگو با کمال نیوز مطرح کرد:
20 مهر 1393 ، دیدگاه 0
تبیین فرهنگ غدیر راهگشای اهداف نظام اسلامی / بهره گیری از سیره حکومتی امام علی بهترین استفاده راهبردی است

آیت الله سید جمال الدین دین پرور، رییس بنیاد بین المللی نهج البلاغه، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ اسلامی و کلمات امام علی(ع) بوده است، گفت: اگر به پیام امام خمینی(ره) توجه کنیم می بینیم که برگرفته و دربردارنده کلمات امام علی(ع) است.

 

وی با اشاره به این که باید برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی با جدیتی بیشتر فرهنگ غدیر را دنبال کنیم، بیان داشت: حرکت در این مسیر ارزنده نیازمند عزمی والا است که باید در این راستا کوشا باشیم.


رییس بنیاد بین المللی نهج البلاغه با بیان این که واقعه غدیر گوهر گران بهایی است که بعد از قرن ها به دست ما رسیده است، تصریح کرد: وظیفه ما در عصر کنونی این بوده که در راستای تبیین فرهنگ غدیر تلاش شایسته ای داشته باشیم.


آیت الله دین پرور با تاکید بر این که باید از این موقعیت های ارزنده استفاده درستی داشته باشیم، افزود: انتقال فرهنگ غدیر و سیره امام علی(ع) در میان آحاد مردم و نسل جوان جامعه ضروری است.


وی، ادامه داد: وظیفه ما در این راستا بوده تا نسل جوان را روشن کنیم که چه گوهر گرانقدری در اختیار آنان قرار دارد.


رییس بنیاد بین المللی نهج البلاغه با بیان این که کتاب گرانقدر نهج البلاغه نمونه ای از علوم علوی در اختیار ما است، گفت: اگر در ذائقه نسل جوان ما حقایق علوی باشد چیزی را جایگزین آن نمی کنند.


آیت الله دین پرور، افزود: باید در این عرصه گام برداشته و استعدادها به حرکت درآید که بتوانیم به نحو شایسته ای علوم و معارف دینی را برای نسل جوان جامعه تبیین کرده و به آنان انتقال دهیم.


وی با تاکید بر این که بهره گیری از سیره حکومتی امام علی(ع) بهترین استفاده راهبردی است، گفت: باید مردم در حکومت به دنبال شخصیتی مانند امام علی(ع) باشند که ارتباط حکومت اسلامی در رابطه با حکومت علوی باشد که اگر به این امر توجه کنیم بهترین استفاده راهبردی را خواهیم داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0