تقوی: بازی با پرسپولیس آزمایش بزرگی برای بازیکنانی است که می‌خواهند بمانند
1 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
سرمربی تیم فوتبال سایپا با تاکید بر اینکه به بازیکنانم گفتم که با شکست پرسپولیس می توانیم شخصیت خود را تثبیت کنیم، گفت: بازی با پرسپولیس آزمایش بزرگی برای بازیکنان جوان و حتی باتجربه ای است که می خواهند فصل آینده در سایپا بمانند.

مجتبی تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال سایپا و همچنین دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سایپا ضمن بیان مطلب فوق گفت: اولویت کاری من از ابتدا استفاده از بازیکنان جوانی است که با باشگاه سایپا قرارداد دارند و مدیران باشگاه نیز با علم به این موضوع در این خصوص ریسک پذیری کرده اند.

وی در همین خصوص افزود: در حالیکه فقط 6 یا 7 هفته به پایان رقابتهای لیگ برتر باقی مانده بود من هدایت تیم سایپا را برعهده گرفتم در این مدت کار زیادی نمی توان انجام داد و من بیشتر بر روی مسائل روحی و روانی کار کردم ضمن اینکه طبق برنامه ریزی که انجام داده ایم بازیکنان تیم را به شدت زیر نظر گرفته ام تا با ارزیابی آنها ببینم که آیا توانایی بازی کردن در سایپایی که قرار است فصل آینده ساخته شود را دارند یا خیر؟

تقوی خاطرنشان کرد: البته ما در بازیهای این فصل نیز از گرفتن نتیجه غافل نشده ایم و تمام تلاش خود را کرده ام تا روحیه برتری طلبی و جنگندگی را به بازیکنان تیم تزریق کنم.

وی درخصوص رقابتهای این فصل لیگ برتر گفت: در حال حاضر روی کاغذ 12 تیم می توانند کاندیدای سقوط باشند 3 تیم مدعی قهرمانی بوده و 3 تیم نیز برای کسب سهمیه آسیایی بازی می کنند. این موضوع نشان می دهد که امتیازات در لیگ امسال خرد شده و جذابیت آن نسبت به سالهای گذشته بالاتر رفته است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص تیم پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس تیم بزرگی بوده که برای همه شناخته شده است و بازیکنان بزرگ و باتجربه ای نیز دارد. پرسپولیس و استقلال در بدترین شرایط نیز تیم های خوبی هستند و من به بازیکنانم گفته ام که نباید به جایگاه آنها در جدول توجه کنند.

وی با بیان اینکه امیدوارم روز خوبی را مقابل پرسپولیس داشته باشیم گفت: امیدوارم با یک بازی زیبا و جوانمردانه با انجام یک بازی زیبا، هوشمندانه و جوانمردانه بتوانیم پرسپولیس را شکست دهیم. چون من به بازیکنانم گفته ام که با برد پرسپولیس می توانیم شخصیت خود را تثبیت کنیم.

تقوی خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنانم در بازی با پرسپولیس مانند دو بازی قبل انگیزه خوبی داشته باشند تا بتوانند آینده خودشان را برای ماندن در سایپا تضمین کنند در واقع بازی مقابل پرسپولیس آزمایش بزرگی برای بازیکنان جوان و حتی باتجربه ای است که می خواهند فصل آینده در سایپا بمانند.

وی گفت: من با صحبتی که با بازیکنانم داشته ام به آنها گفته ام که در حال حاضر از نظر امتیازاتی که کسب کرده ایم نسبت به هدف گذاری که کرده ایم عقب تر هستیم. بازیکنان ما باید جدی تر و درگیرانه تر بازی کنند و به کمتر از 3 امتیاز قانع نباشند حتی مقابل پرسپولیس.

تقوی تاکید کرد: طی این بازیهای باقیمانده برای ما روشن خواهد شد که باشگاه سایپا برای فصل آینده باید روی کدام یک از بازیکنان جوان و حتی باتجربه تیم سرمایه گذاری کند تا مثل این فصل هزینه بیهوده برای خرید بازیکن نشود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد:  البته من مخالف تقویت تیم نیستم اما زمانی که ما در باشگاه سایپا بازیکنان جوانی داریم که با آنها قرارداد بسته شده و فقط در تمرین ها حضور پیدا می کنند، بدون آنکه مورد ارزیابی قرار گیرند، آوردن بازیکن از بیرون اشتباه محض است چون زمانی که شما نمی توانید نسبت به تیم خود شناخت داشته باشید چگونه می توانید بر روی بازیکنانی که از بیرون از باشگاه وارد می کنید شناخت پیدا کنید.

وی درخصوص بازیکنان مصدوم و محروم تیم سایپا پیش از بازی با پرسپولیس گفت: ما فقط امید روانخواه را به دلیل مصدومیت همراه نخواهیم داشت و خوشبختانه از زمانی که من هدایت سایپا را برعهده گرفته ام این برای نخستین بار است که بازیکن محروم نداریم.

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سایپا البرز در هفته سی و یکم رقابتهای لیگ برتر ساعت 19 روز شنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0