وزیر کشور در شورای اداری مازندران؛
16 مهر 1393 ، دیدگاه 0
طرح پنجره واحد تجاری در استان‌ها ایجاد می‌شود / دوران اختلافات سیاسی بین مسوولان تمام شد

وزیر کشور با اشاره به اینکه نتوانستیم به اهداف برنامه پنجم در ارتقای ضریب بهره ‌وری در کشور دست یابیم، گفت: برای تسهیل در امور سرمایه‌گذاری، طرح پنجره واحد تجاری در استان‌ها ایجاد می شود.


به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در جلسه شورای اداری مازندران ، بیان نمود: هم‌اکنون ضریب بهره‌وری در کشور بسیار پایین بوده و باید در طول برنامه, 3 درصد از 8 درصد رشد اقتصادی کشور از طریق بهره‌وری تأمین شود،


وی افزود: متأسفانه این امر محقق نشد و باید تلاش بیشتری جهت ارتقای بهره‌وری در کشور انجام دهیم.


رحمانی‌فضلی در ادامه با اشاره به اینکه میزان مصرف در کشور بسیار بالا است، تصریح کرد: متأسفانه مصرف بسیاری از امورات اداری در دستگاه‌های اجرایی کشور بسیار بالا است که این روند باید کاهش یابد.


وی با اشاره به اینکه دوران اختلافات سیاسی بین مسئولان کنار گذاشته شده است، تصریح کرد: اختلاف‌ نظر در حوزه اجرایی ایرادی ندارد اگر برآیند این اختلافات به نفع مردم و برای توسعه مناطق باشد.


وزیر کشور با بیان اینکه باید قدر مردم را بدانیم و تکریم آنان را از اصول اولیه فعالیت‌های مدیریتی خود قلمداد کنیم، تصریح کرد: در حوزه اجرایی باید توجه بیشتری به مردم کنیم چرا که همه مسائل نیاز به مدیریت منابع مالی نیست و تکریم اباب ‌رجوع نیاز به هزینه ندارد.


رحمانی‌فضلی با بیان اینکه وزارت کشور فعلاً تصمیمی برای افزایش تقسیمات کشوری در استانها ندارد، بیان کرد: تجهیزات شهرداری‌های کشور افزایش یافته و امسال از طریق سازمان شهرداری‌ها به استانها و شهرداری‌ها داده می‌شود.


وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا وظیفه اصلی مدیران که همان خدمت به مردم و تحقق ‌بخشی به منویات مقام معظم رهبری است را جامع عمل بپوشانیم، تاکید کرد: همه خود را باید در درگاه خداوند متعال و مردم پاسخگو بدانیم.


وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه ملی طی یکسال اخیر به توفیقات خوبی دست یافته‌ایم، تصریح کرد: در حوزه بین‌المللی نیز گشایش‌های خوبی صورت گرفته و امیدواریم روابط بین‌المللی ایران با کشورهای دنیا افزایش یابد.


عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در حوزه هسته‌ای اصل موضوع از سوی مذاکره‌کننده‌ها پذیرفته شده است، گفت: ایران در امنیت کامل بوده و این امنیت را مرهون رشادت‌های شهدا و ایثارگری رزمندگان هستیم.

 
طرح پنجره واحد تجاری در استان‌ها ایجاد می‌شود/دوران اختلافات سیاسی بین مسوولان تمام شد
 
ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری مازندران که با حضور وزیر کشور برگزار شد، بیان داشت: بازنگری در سند توسعه چشم انداز مازندران امری ضروری بوده که با جدیت در حال پیگیری است.

وی افزود: در سند توسعه استان به مقوله کشاورزی و گردشگری توجه جدی نشده و بنابراین به دنبال تغییراتی در سند برنامه پنجم توسعه هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران با اقلیم، آب و خاک بی نظیر خود هنوز دارای محرومیت است، تصریح کرد: در حالیکه این استان نقش اساسی و تاثیر گذار در امنیت غذایی کشور دارد و به قطب کشاورزی کشور شهره است، اما کمتر از هشت درصد آب سطحی آن مهار می شود.

فلاح با بیان اینکه فقط با تامین آب و اجرای طرح زهکشی ضریب کشت تا دو برابر افزایش می یابد، ادامه داد: در شرایطی که استان مازندران بیشترین بارندگی و حاصلخیزی خاک را دارد، اما امسال با خشکسالی مواجه شد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه به واسطه عدم مدیریت یکپارچه، ضریب استفاده از اراضی کشاورزی بسیار پایین است، افزود: با افزایش مهار آب های سطحی می توانیم ضریب کشت محصولات کشاورزی را افزایش دهیم.

فلاح با بیان اینکه طرح های سرمایه گذاری در شیلات نیز در حال واگذاری به سرمایه گذاران است، ادامه داد: ظرفیت تولید محصولات شیلاتی استان مازندران در سال تا 200هزار تن قابل افزایش است.

وی به تغییر رویکرد دولت نسبت به عرصه های طبیعی و جنگلی مازندران اشاره کرد و بیان داشت: امروز برداشت از چوب نگاه دولت نیست بلکه طبیعت گردی مورد حمایت است.

استاندار مازندران با بیان اینکه محیط زیست همراه با طرح های توسعه ای استان مازندران است، اظهار داشت: جاده مواصلاتی سوادکوه تا پایان امسال و چهار بانده شدن محور هراز نیز تا پایان سال 94 به بهره برداری خواهد رسید.

رییس شورای اداری استان با اعلام اینکه در سند چشم انداز توسعه مازندران اشاره ای به گردشگری استان نشده است، یادآور شد: با توجه ویژه به بخش انرژی، طرح زنجیره تولید پتروشیمی با خوراک گاز را در استان در دست اجرا داریم.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه 40 هزار شغل در استان ایجاد می شود، گفت: برای نخستین بار بودجه عمرانی استان از ضریب جمعیتی آن افزایش پیدا کرده است.

فلاح با بیان اینکه بودجه ملی - استانی مازندران در سال 93 بالغ بر هزار و 300 میلیارد تومان است، تصریح کرد: هنوز در حوزه زباله با چالش‌هایی مواجه بوده که نیازمند تخصیص اعتبارات ملی برای رفع این معضل است.

وی برخورد با تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی و متصرفین عرصه های طبیعی ، کاهش 13 درصدی سرقت های خرد، کاهش شش درصدی تجاوز به عنف، کاهش 24 درصدی زورگیری و افزایش 32 درصدی کشفیات مواد مخدر را از عملکرد شش ماهه سال جاری دستگاههای مختلف استان مازندران عنوان کرد و بیان داشت: با اجرای طرح های سریع و حمایت مردم ، محلات بد نام و آلوده استان نیز به محلات پاک تبدیل شده است.

استاندار تصریح کرد: همایش فرصت های سرمایه گذاری با حضور 600 سرمایه گذار داخلی و خارجی و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در محمودآباد برگزار می شود.
 
منبع:روابط عمومی استانداری مازندران
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0