برپائی نمایشگاه زندگی هنری استاد شهیدی
9 مهر 1393 ، دیدگاه 0
برپائی نمایشگاه زندگی هنری استاد شهیدی

با حضور فرماندار ویژه شهرستان ، رئیس شورای اسلامی شهر ، شهردار ، رئیس ارشاد ودیگر هنرمندان نمایشگاه هنری استاد شهیدی تحت هنوان زندگی هنری در مجتمع فرهنگی وهنری امام خمینی اداره رشاد آمل گشایش یافت .

محمد محمدی رئیس اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی شهرستان آمل در این مراسم آثار موجود در این نمایشگاه را حاصل تلاش ۶۰ ساله این هنرمند آملی بیان کرد و گفت: نمایشگاه با عنوان حکایت چوب، نقاشی‌های ماندگار و خط یادگار برپا شده است.

وی افزود : این نمایشگاه از امروز هفتم مهرماه آغاز شده و تا سوم آبان‌ماه به مدت یک ماه ادامه دارد.

وی بیان داشت: علاقمندان به آثار هنری چوب، خوشنویسی و نقاشی می‌توانند در این یک ماه از نمایشگاه در سالن نگارخانه زنده یاد محمد نائیج بازدید کنند.

عبدالله شهیدی آملی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: تاکنون بیش از ۴۵۰ آثار نقاشی که حاصل سال‌ها تلاش و کارم بوده گردآوری شده است.

وی افزود: این آثار در موضوعات مختلف طبیعت با مضمون زیستن در تنگنای زندگی مقابل فقر، مراقبت از طبیعت، امید به زندگی ترسیم شده است.

شهیدی با اعلام اینکه از بدو کودکی کارهای هنری خود را با توربافی و ریسمان‌بافی آغاز کردم، اذعان داشت: با گذشت ۶۰ سال فعالیت خود را با نقاشی، کار با چوب، خوشنویسی، معرق‌کاری و چاپ کتاب ادامه دادم.

شهیدی با اشاره به اینکه هیچ طعم یا بویی برایم زیباتر از بوی قلم نیست، افزود: هیچ پیروزی هم لذت‌بخش‌تر از پیروزی ورزشکاران نیست.

هنرمند آملی بیان داشت: در این عرصه حس را باید چشید تا معلوم شود که چه مزه‌ای دارد و باید در هنر شنا کرد تا سردی آب را فهمید.

وی زندگی کارهایش را حاصل سبک هنری خودش دانسته با نام‌گذاری آن به نام سبک شهیدی گفت: زندگی برایم به مانند قورباغه دوزیستی است که هم در آب و هم در خشکی زندگی می‌کند.

شهیدی خاطرنشان کرد: برای ایجاد آثارم به زندگی دیگران کاری ندارم زیرا هنر هم برای من آب و زندگی و هم خشکی است.

آثار استاد عبدالله شهیدی آملی تنها در چوب، کاغذ، قلم و نی خلاصه نمی‌شود زیرا کتاب «زندگی هنری» شهیدی به عنوان راز ماندگاری فعالیت هنری ۶۰ سال‌اش با قلم و دیگر وسایل هنری‌اش را به نمایش گذاشته که مجموعه‌ای از آثار هنری در سبک‌های نقاشی، خوشنویسی، کاریکاتور و کار با چوب است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0