آیت الله جوادی آملی در دیدار فرماندار آمل:
7 مهر 1393 ، دیدگاه 0
توجه به اولویت های شهری، معنی حقیقی واژه تدبیر است

 

غلامحسین شفیع‌زاده فرماندار جدید شهرستان آمل به همراه حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابودشت در سفر به شهر مقدس قم و با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.
 
به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز؛ غلامحسین شفیع‌زاده فرماندار جدید شهرستان آمل به همراه حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابودشت در سفر به شهر مقدس قم و با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی به برخی عوامل موفقیت در مدیریت شهری اشاره کردند و فرمودند: دو عامل اساسی باعث موفقیت فرمانداری ها و شهرداری های کشور خواهد بود ؛ اول، تشخیص اولویت های شهری و دیگری رعایت اصل بودجه در برنامه ریزی ها و شروع طرح هاست.

ایشان بر ضرورت پرداختن و اتمام طرح های نیمه تمام تاکید کردند و ادامه دادند: هرگز نباید بیش از بودجه ای که در اختیار داریم ، طرحی را آغاز کنیم؛ چرا که با اتمام بودجه و ناتمام ماندن طرح، آن پروژه پس از مدتی به بافت فرسوده تبدیل خواهند شد.

معظم له خاطرنشان کردند: باید با برنامه ریزی دقیق کارها را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانیم. توجه به اولویت ها، پرداختن به ضرورتها و فوریتهای شهری و پرهیز ار کارهای غیر ضروری معنی حقیقی واژه تدبیر است.

ایشان با بیان این مطلب که "باید در تشخیص اولویت ها از متخصصان و صاحب نظران مجرب بهره برد" اذعان داشتند: مسئولین باید مشورت و بهره مندی از کارشناسان و متخصصان در تشخیص اولویت ها و انجام طرح ها با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان را در دستور کار داشته باشند و نیز توجه به مسائلی همچون زیباسازی ، جذب گردشگر، نظافت محیط زیست و ارتقاء روحیه مردم از اولویتهای دیگر مسئولین شهری است.

منبع:اسرانیوز

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0