مدیرکل دادگستری مازندران در آمل؛
6 مهر 1393 ، دیدگاه 0
ترویج امنیت سبب ارتقای شاخصه های زندگی سالم در جامعه می شود / نصف زندانیان بی جهت در زندان هستند / تسریع در رسیدگی به پرونده ها در اولویت باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد، مدیرکل دادگستری مازندران،  عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان آمل با بیان این که برگزاری مراسم تودیع و معارفه ظاهری بوده و معرفت دست خداوند متعال است، گفت: باید تلاش کنیم تا اهتمام خود را در راستای خدمت ارزنده به مردم قرار دهیم.


وی با اشاره به این که در میان 124 هزار پیامبر که در قرآن کریم ذکر شده است چند نفر از آنان اولوالعزم و معروف در قرآن هستند، بیان داشت: افراد پاک دامن و عالم کم داریم که همه به دنبال این گونه افراد هستند.


حجت الاسلام تقوی فرد، ادامه داد: چندین رییس جمهور از اول انقلاب داشتیم ولی الان معیار و میزان این رییس جمهور است که باید ببینیم برنامه های او بر چه چیزی است.


مدیرکل دادگستری مازندران، تصریح کرد: در خصوص پیامبران هم این گونه بود و هر چیزی که آخرین پیامبر گفت باید از او اطاعت کرده و تابعش باشند.


وی با بیان این که شیعیان باید به خود بنازند که امتیازی بزرگی نصیب ایران اسلامی شده است و سخنان قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام را گوش می کنیم، بیان داشت: بهره گیری از فرهنگ قرآن و اهل بیت سبب اقتدار و عظمت نظام اسلامی می شود که باید در این مسیر ارزنده گام برداریم.


حجت الاسلام تقوی فرد با اشاره به این که خدامحوری و بهره گیری از فرهنگ قرآنی باید در برنامه های زندگی ما وجود داشته باشد، تصریح کرد: همه رفتارها عبرت و آزمایشی است که باید تلاش کنیم تا وظایف و اعمال خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.


مدیرکل دادگستری مازندران با بیان این که مردم ما در راه رفتن از هم سبقت می گیرند، گفت: هفتاد درصد از تصادفات به سبب سرعت های غیرمجاز است که می خواهیم از دیگران سبقت گرفته و زودتر به مقصد برسیم.


وی، بیان داشت: متاسفانه در امور خیر کم سبقت می گیریم و شاید نه تنها سبقتی که نمی گیریم بلکه حرکتی هم در این راستا نداشته و در بر بعضی از امور نیازمند یدک کش هستیم تا ما را حرکت دهد.


حجت الاسلام تقوی فرد، ادامه داد: سراغ نداریم تا در امور خیر کسی سبقت بگیرد و کشته شود که باید تلاش کنیم در امور خیر پیشقدم باشیم.


مدیرکل دادگستری مازندران  با بیان این که در مجموعه دستگاه قضایی باید اخلاق محوری رعایت شود، گفت: مردم برای حل مکشلات خود به این نهاد مراجمعه می کنند که باید با اخلاقی ارزنده پاسخگوی آنان باشیم.


وی با اشاره به این که هماهنگی و وفاق مدیران به نفع مردم و نظام است، بیان داشت: آن چیزی که مردم از ما می خواهند این بوده که با هماهنگی ارزنده در راستای پاسخگویی و حل مشکلات آنان گام برداریم.


حجت الاسلام تقوی فرد با تاکید بر این که تسریع در رسیدگی به پرونده ها باید وجود داشته باشد، تصریح کرد: در اسرع وقت باید به پرونده ها رسیدگی شود تا مردم معطل نشوند.


مدیرکل دادگستری مازندران با بیان این که نسبت به وضعیت زندانیان باید توجه ویژه ای وجود داشته باشد، گفت: این افراد چون که آزاد نیستند دستشان کوتاه بوده و نصف زندانیان بی جهت در زندان هستند که اگر توجه ویژه ای صورت گیرد آزاد می شوند که نهایت همکاری باید با خانواده های آنان صورت گیرد.


وی با اشاره به این که امنیت به عنوان حق اولیه یک ملت است، بیان داشت: وقتی امنیت در جامعه وجود داشته باشد آرامش حکفرما شده و مردم با زیبایی در کنار هم زندگی خواهند کرد.


حجت الاسلام تقوی فرد با تاکید بر این که انتظار است تا نیروی انتظامی با اقتدار و شدت با اراذل و اوباش برخورد کند، تصریح کرد: جسارت های این افراد در برابر قابل قبول نیست و مظلومان در برابر اراذل و اوباش نمی توانند ایستادگی کرده و نیازمند حمایت هستند.


مدیرکل دادگستری مازندران در پایان، تصریح کرد: تلاش ما باید در این راستا باشد تا خدمت صادقانه و عادلانه را در راستای رفع مسائل و مشکلات مردم به کار گرفته و با کسی رو در بایستی نداشته باشیم.

 

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات حجت الاسلام سید حسن عمادی مجد تشکر و حجت الاسلام فضل الله سیفی به عنوان رییس دادگستری شهرستان آمل معرفی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0