مشاور فرماندهی کل قوا در آمل:
31 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
امنیت مهم ترین عامل شکوفایی و اعتلای نظام اسلامی است / ظرفیت های دفاع مقدس تبدیل به فرصتی برای انقلاب شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، امیر سرتیپ سید حسام هاشمی، مشاور فرماندهی کل قوا در امور حفاظت و اطلاعات نیروهای مسلح، امروز در گردهمایی بزرگ رزمندگان و ایثارگران شهرستان آمل که درحسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزارشد با اشاره به این که همه مردم ایران در جنگ هشت ساله حضور مستمر داشتند، گفت: در دوران دفاع مقدس از سی و شش میلیون جمعیت آن زمان حدود سی میلیون نفر به صورت حضوری و غیر حضوری شرکت داشتند.


وی با اشاره به این که در مسیر انقلاب اسلامی ایران دشمنان از توطئه های بسیاری استفاده کردند، افزود: بعد از انقلاب اسلامی ایران و در دوران عمر با برکتش دارای فراز و نشیب های فراوانی بوده است که می توان به قائله کردستان، گنبد، حماسه ششم بهمن سال 60 آمل و دیگر وقایع اشاره کرد.


هاشمی افزود: این جنگ نعمت بسیار بزرگی برای ما به ارمغان آورده بود که توانستیم آن را به یک فرصت تبدیل کنیم و همین رزمندگان دیروز از مدرسه و دانشگاه راهی مناطق جنگی شدند و شهید خرازی ها، متوسلیان ها و کاظمی ها را در خود پرورش داده است.


عضو شورای هماهنگی اطلاعات با تاکید براین که بیان خاطرات دفاع مقدس می تواند در ماندگاری آن کمک کند، بیان داشت: دفاع مقدس را نباید در هفته دفاع مقدس خلاصه کرد و باید مسائل را بازگو کرد همان طوری که تاسوعا و عاشورا با بیان و تکرار از سوی شیعیان سبب ماندگاری آن شد.


مشاور فرماندهی کل قوا در امور حفاظت و اطلاعات نیروهای مسلح با بیان این که وجود امنیت در همه عرصه ها سبب شکوفایی و اعتلای نظام اسلامی شده است، خاطرنشان کرد: اگر امنیت نباشد هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت و امروز علیرغم همه تحریم ها توانستیم در مسائل علمی و پزشکی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کنیم.


رییس دفتر عمومی حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا با اشاره به این که یکی ازمولفه های امنیت قدرت است، گفت: اگر قدرت نظامی و آمادگی در کشور وجود داشته باشد هیچ گاه کسی جرات نمی کند به این مملکت تجاوز کند و اگر در کشور امنیت نباشد دشمنان خیال هایی را در سر خواهند پرورد.

 

یادگار هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: امروز همه باید به دنبال وحدت حول محوریت مقام معظم رهبری باشیم که خانواده معظم شهدا و جانبازان در این عرصه نقش بسزایی را دارند.

 

وی با بیان این که امروز کشوری مورد تهدید قرار می گیرد که در صفوف او نقاط ضعف وجود داشته باشد،گفت: همین اجتماعات می تواند ما را درمقابله با دشمنان بیمه کند که باید به آن توجه داشته باشیم.

 

 هاشمی با تاکید براین که در فتنه سال 88 نیز همین مردم با حضور با بصیرت خود آن را خنثی کردند، گفت: در جریان فتنه نیز خود همین مردم بودند که با وحدت و یکپارچکی وارد میدان شدند و قائله فتنه 88 را خنثی کردند.

 

مشاور فرماندهی کل قوا در امور حفاظت و اطلاعات نیروهای مسلح، ادامه داد: حزب گرایی و گروه گرایی سبب بدبختی می شود و این وحدت شما رزمندگان ستودنی است و امروز دشمنان برمرکب تفرقه افکنی سوار شده وبا بوجود آوردن داعش و طالبان قصد دارند تا بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند.


گفتنی است؛ در این مراسم از رزمندگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس شهرستان هزارسنگر آمل قدردانی به عمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0