رییس پلیس راهور ناجا در آمل خبرداد:
28 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
تصادفات جاده ای کشور امسال چهار درصد کاهش یافت / سال 93 آخرین فرصت خودروسازان داخلی برای افزایش ایمنی خودروها است

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، سردار' اسکندر مومنی' روز جمعه برای بازدید از حجم تردد خودروها در روزهای پایانی سفرهای تابستانی به آمل سفر کرده بود، گفت: این کاهش چهاردرصدی تلفات درحالی است که امسال حدود 9 درصد حجم سفرها و ترددها در جاده های کشور افزایش داشته است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته حدود 10میلیون و 500 هزار ترددشمار توسط دوربین های هوشمند جاده های کشور ثبت شد که سرعت بالا در میان این میزان تردد در رتبه نخست قرار داشت.

رییس پلیس راهورناجا تصریح کرد: کاهش یافتن سایر تخلفات حادثه ساز رانندگی در کشور جای خوشحالی است اما انتظار از رانندگان همکاری برای اجرای درست قوانین راهنمایی ورانندگی است.

سردارمومنی همچنین به افزایش راه اندازی دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در جاده های کشور اشاره کرد وادامه داد: امسال با همکاری سازمان حمل ونقل جاده ای ، حدود چهار هزار و 800کیلومتر از جاده های کشور زیر پوشش دوربین های ثبت تخلفات وتردد شمار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با افزایش این دوربین ها، پلیس به عملکرد و رفتار رانندگان در جاده های کشور به طور شبانه روزی وبا دقت بالا نظارت دارد.

سال93 آخرین فرصت خودروسازان داخلی برای افزایش ایمنی خودروها است

سردار مومنی، گفت: به طور حتم امسال آخرین سالی هست که خودروهای بدون استانداردهای یورو4 و کیسه هوا شماره گذاری می شوند

وی افزود: پلیس با همه امکانات وتوان خود در تلاش برای افزایش ایمنی خودروهای تولید داخل و الزام دادن به خودروسازان داخلی برای تولید خودرهای باکیفیت در کشور است.

ریس پلیس راهورناجا تصریح کرد: پلیس براساس اختیارات قانونی که دارد اجازه شماره گذاری و تردد خودروهای بی کیفیت و ناامن را در جاده های کشور نخواهد داد.

سردارمومنی تصریح کرد: در سالهای اخیر خودروهایی نظیر ' هوو' و' اسکانیا ' که درجاده های کشور خطرساز بودند، تحت هیچ شرایطی با شرایط گذشته، شماره گذاری نمی شوند.

وی با اشاره به اینکه همه اقدام ها وسختگیریهای پلیس برای کاهش تلفات رانندگی در جاده ها و ملزم شدن رانندگان به اجرای قانون راهنمایی ورانندگی است،گفت : پلیس همواره در کنار مردم است و ازاینکه امسال با وجود افزایش حدود 9 درصد حجم سفرها در کشور به میزان چهارصدی تلفات رانندگی کاهش یافته است، درکنار مردم خوشحال است.

منبع: ایرنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0