آیت الله جوادی در دیدار اعضای هیئت رزمندگان اسلام آمل:
24 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
دستیابی به گوهر معرفت و ولایت در گرو حرکت در مسیر اهل بیت است / در راستای تبیین و پاسداشت حماسه ششم بهمن تلاش شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله عبدالله جوادی آملی، مفسر گرانقدر قرآن کریم، در دیدار با بسیجیان و اعضای هیئت رزمندگان اسلام شهرستان آمل که در دماوند برگزار شد با بیان این که گوش دادن به اشعار در وصف اهل بیت معصومین(ع) حال و صفایی ارزنده به انسان می دهد، گفت: اگر حال و شفایی باشد به برکت این بزرگواران است.

وی با قدردانی از حضور بسیجیان، بیان داشت: ممنون بزرگواری شما هستم که بر ما من نهادیت که از ذات اقدس الهی تقاضی می کنیم به فرد فرد شما عزت، کرامت و شرافت بدهد.

آیت الله جوادی آملی، ادامه داد: باید از خداوند منان بخواهیم شهر آمل، خطه تبرستان که ولایت مدار است ، ایران، جهان اسلام و تشیع را از هر خطری مصون بدارد.

وی با بیان ان که دره ها و شیارهایی در منطقه تبرستان وجود دارد که امکان فتح آن نبود، افزود: ما با شمشیر و مغرور شدن اسلام نیاوردیم و مگر امکان داشت کسی مازندران را که قدم به قدم سنگر است فتح کند.

مفسر گرانقدر قرآن کریم، افزود: وقتی که اسلام به ایران آمد پدران و مادران ما کسی را نمی شناختند که سادات آمدند عمر، ابوبکر، عثمان و امام علی(ع) و آثار ، شخصیت و خلق و خوی آنان را معرفی کردند.

آیت الله جوادی آملی، تصریح کرد: اجداد ما نیز در میان همه این افراد حضرت علی(ع) را انتخاب کردند و زمانی که سخنی از ایشان به میان می آمد مردم برای آن ارزش و منزلتی در سطح قرآن کریم قائل بودند.

وی، بیان داشت: باید شکرگذار خداوند منان باشیم که از دیرباز منطقه تبرستان مهد ولایت بود که اجداد ما به نحو ارزنده ای ولایت را پذیرفتند.

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر این که دستیابی به گوهر معرفت و ولایت در گرو حرکت در مسیر اهل بیت(ع) است،گفت: سادات از اهل بیت(ع) گفتند و اجداد ما دیدند اگر گوهر، ولایت و معرفتی بوده در مسیر این بزرگواران است که باید تلاش کنیم تا از مسیر اهل بیت معصومین(ع) خارج نشویم.

 مفسر گرانقدر قرآن کریم با بیان این که باید خدا را شب و روز شاکر باشیم که پدر ما حضرت علی(ع) و مادر ما حضرت فاطمه(س) است، بیان داشت: ما این بزرگواران را قبول کردیم و این عزیزان نیز ما را به عنوان فرزندی خود قبول کردند.

وی در پایان با اشاره به خلق حماسه عظیم و گرانقدر ششم بهمن سال 60 توسط مردم آمل، گفت: حماسه ارزنده و بزرگی رقم خورده است که باید در راستای تبیین و پاسداشت آن تلاش شود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0