نماینده مردم آمل در مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
23 شهریور 1393 ، دیدگاه 0
ائتلاف ضد داعش سناریوی جدید سیاسی تبلیغی آمریکا است

عزت الله یوسفیان ملا ، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، با اشاره به این که سازمان ارتش آزاد سوریه از نظامیان فراری تشکیل شده است، گفت: بخش های عمده آن ها از تکفیری ها هستند که با حمایت کشورهای عربی و عضوگیری از کشورهای اروپایی  شکل گرفته است.

 

وی، افزود: در کنار ارتش سوریه آزاد و به مرور زمان گروه های دیگر به نام های النصره، تکفیری های داعش به وجود آمدند این که اعلام خطر بود.

 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان این که سی هزار عضو داعش به غیرگروه های از النصره و تکفیری ها هستند، ادامه داد: این تعداد افراد در ظرف یک ماه و چند ماه عضو نشدند بلکه مدت ها طول کشید و در حال حاضر زنگ خطری برای کسانی هستند که برای ساقط کردن دولت سوریه سازماندهی شدند.

 

رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس، تصریح کرد: اوباما اگر به تاریخ مراجعه کند خواهد دید که سیزده سال قبل به بهانه یازدهم سپتامبر به افغانستان حمله کردند که هدف اعلامی آن مبارزه با تروریسم بود، اما نه تنها نتوانستند طالبان را در افغانستان مهار کنند بلکه این گروه موفق شد حیطه عملیات خود را به کشور پاکستان نیز گسترش دهد.

 

وی افزود: آمریکایی‌ها اگر در مبارزه با تروریسم صادق هستند نباید با آن ها گزینشی برخورد کنند و بدانند سیاست های خود آن ها سبب ایجاد گروه هایی چون داعش شده است.

 

یوسفیان ملا با بیان این که آمریکایی‌ها به طور رسمی همزمان با طرح ائتلاف علیه داعش صحبت از ارسال تجهیزات جدید برای مخالفان دولت سوریه می‌کنند، خاطرنشان کرد: آن ها باید بدانند که داعش محصول کمک‌های آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای این کشور به مخالفین مسلح دولت سوریه بوده و به عبارت دیگر زاییده سیاست‌های آمریکا در سوریه و عراق است.   

 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: سناریوی جدید سیاسی تبلیغی در مورد ائتلاف ضد داعش هیچ تأثیری در مبارزه واقعی با داعش و شکست آن نخواهد داشت.

 

نماینده مردم آمل در مجلس به جنایات آمریکا در سوریه و عراق از سوی گروه داعش اشاره کرد و افزود: کشورهای اروپایی و آمریکا پس از حمایت از داعش، اکنون به شدت نگران این هستند که مبادا تروریست‌های داعش به کشورهای اروپایی مبدأ بازگردند.

 

وی با تاکید براین که داعش قدرتمند شد که می توانستند دولت سوریه را به خطر بیندازند، خاطر نشان کرد: رفتن به طرف عراق به سبب آن بوده که دارای مراکز دینی است و می توانستند شیعیان را بیشتر قتل عام کنند که جمهوری اسلامی ایران به لطف الهی به موقع وارد کارزار شد تا اماکن مقدسه و مراجع تقلید را حفظ کنند که اگر این کار صورت نمی گرفت دچار مشکل می شدیم.

 

یوسفیان ملا افزود: اوباما قول داده بود من هرچه نظامی درعراق است را به آمریکا بر می گردانم وهرگز پوتین نظامی آمریکایی بر زمین هیچ کشوری نخواهد خورد ولی درعراق دریک باتلاق گیر کرد  وهرچه هوایی بکوبد تا زمینی پاکسازی نشود فایده ای ندارد.

 

رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان این که آمریکا و هشت کشور اروپایی به دنبال حفظ آبروی خودشان هستند که اعلام کنند ما قادر هستیم عراق رانجات دهیم، تصریح کرد: به طور قطع با این حملات داعش را پراکنده بکنند وداعش برمی گردد به بیست و هشت کشور اتحاد اروپا و یک تهدید جدی برای آنها خواهد بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0